Patarimai keliautojams: Europa pro traukinio langą

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2011, Gruodžio 14d.

Svarstote, kur atostogauti kitą vasarą, kaip sutilpti į limituotą atostogų biudžetą ir patirti, kaip įmanoma daugiau įspūdžių? Turiu pasiūlymą – keliaukite traukiniu po Europą. Tai ne tik įkandama taupančiam studentui, tačiau ir neabejotinai smagu.

 

„InterRail“ traukiniai

„InterRail“ yra populiariausias ir patogiausias traukinių tinklas, kuris driekiasi po beveik visą Europą. Norint keliauti šiais traukiniai, reikia įsigyti „InterRail Pass“, kuris gali būti dviejų tipų. Deja, Lietuvoje šiuo bilietu naudotis negalima.

Prieš užsisakydami bilietą, gerai pagalvokit, kiek laiko norite skirti kelionei ir kokias šalis pamatyti – ar išnaršysite skersai išilgai vieną šalį, ar užsibrėšite tikslą pamatyti kuo daugiau Europos šalių.

 

Bilietų pasirinkimas

Jeigu nusprendėte, kad norite artimiau susipažinti tik su viena Europos šalimi, rinkitės „InterRail One Country Pass“. Jis suteikia teisę keliauti 27 šalyse I arba II klasės traukiniais 3, 4, 5, 6, 8 dienas iš eilės. Kaina priklauso nuo jūsų pasirinktos šalies ir bilieto galiojimo trukmės. Pavyzdžiui, trijų dienų kelionė jaunimui iki 26-erių metų po Austriją kainuoja 119 eurų. Jei jums metų daugiau, bilieto kaina – 175 eurai (II klasė) arba 269 eurai (I klasė). Tuo tarpu toks pats kelionės bilietas Portugalijoje jaunimui kainuoja 49 eurus, vyresniems – 74 eurus (II klasė) arba 111 eurų (I klasė).

Jeigu norite keliauti ne po vieną šalį, rinkitės „InterRail Global Pass“. Su šiuo bilietu galėsite keliauti I ar II klasės traukiniais 30-yje Europos šalių. Taip pat galite pasirinkti, kokį laiko tarpą norite keliauti – 5 iš eilės arba atskirai einančias dienas (10 dienų laikotarpyje), 10 iš eilės arba atskirai einančių dienų (22 dienų laikotarpyje), 15, 22 iš eilės einančias dienas ar 1 mėnesį. Žinoma, nuo šio pasirinkimo priklauso ir kaina. Pavyzdžiui, penkių dienų bilietas keliauti po Europą jaunimui kainuoja 169 eurus (II klasė), vyresniems – 259 eurus (II klasė) arba 389 eurus (I klasė). Senjorams bilietas kainuoja 239 eurus (II klasė) arba 349 eurus (I klasė). Taip pat yra taikomos nuolaidos vaikams.

 

Kelionės pradžia

Taip pat svarbu nepamiršti, kad artimiausia traukinių stotis, kurioje galima pasinaudoti „InterRail“ bilietu yra Lenkijoje. Kelionę galite pradėti Šeštokuose arba Varšuvoje. Žinoma, kelionę galima pradėti ir autobusu ar traukiniu nusigavus į bet kurią traukinių tinklui priklausančią traukinių stotį Europoje.

„InterRail Pass“ bilietas galioja nuo vidurnakčio iki vidurnakčio, t.y. 24 valandas. Šiuo laikotarpiu galite persėsti, kiek tik norite traukinių.

Kai kuriuose traukiniuose reikalingos išankstinės rezervacijos, todėl prieš keliaudami būtinai išsinagrinėkite bilietą, kurį jums atsiųs „InterRail“. Jei reikalinga rezervacija, papildomą mokestį galėsite sumokėti kasoje.

Prieš įlipant į traukinį (kiekvieną kartą), reikia užpildyti specialų kelionės dokumentą, kitaip bilietas bus negaliojantis. Visą informaciją jums suteiks traukinių stoties kasininkai.

 

Papildomos nuolaidos

Internetu (on-line) užsisakantys kelionės pasus, taip pat gali pasinaudoti specialia 10 proc. nuolaida PLUS viešbučiuose (svečių namuose) Florencijoje, Romoje, Venecijoje, Berlyne ir Prahoje. Keliaujantys su „InterRail“ bilietu gali pirkti ir pigesnius keltų bilietus.

 

Taip pat skaitykite:

Patarimai keliaujantiems autobusu

Kaip susidaryti kelionės maršrutą?

Kelionės taupyklė: pigi nakvynė

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.