Patarimai planuojantiems kelionę į Londoną

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugsėjo 24d.

Londonas – vienas įdomiausių Europos miestų, užburiantis savo įvairiapusiškumu, dinamika ir įkvepiantis pasitikėjimo. Vis tik, vykstant į šį didmiestį, net ir ne pirmą kartą, pravartu būti atidiems ir susiplanuoti savo kelionės detales iš anksto. Skubame jums į pagalbą!

 

Oro uostai 
  • Londono Heathrow oro uostas (LHR)
Vienas iš didžiausių pasaulio oro uostų, Heathrow, nuo Londono centro nutolęs apie 32 km į vakarus., Patogiausia į miesto centrą vykti kas 15 minučių kursuojančiu traukiniu Heathrow Express, kurio bilietas į vieną pusę kainuoja 20£, perkant į abi puses – 34£. Kelionė į Londono centrą (Paddington stotį) šiuo traukiniu trunka apie 15 min. Pigesnis būdas pasiekti Londono centrą – važiuoti metro, Piccaldilly line (kaina apie 5£, trukmė – apie 50 min.).
  • Londono Gatwick oro uostas (LGW)
Tai antras pagal dydį Jungtinės Karalystės oro uostas, nuo Londono centro nutolęs 48 km į pietus. Patogiausia į miesto centrą vykti traukiniu Gatwick Express, kuris kursuoja kas 15 min. Kelionė iki Londono Viktorijos stoties trunka apie 35 min. ir kainuoja 19,90£ į vieną pusę, perkant į abi puses – 34,90£ (perkant iš anksto internetu, kainos šiek tiek mažesnės). Iki Viktorijos stoties maždaug kas valandą kursuoja autobusai, pavyzdžiui, National Express ar easyBus. Bilieto kaina į vieną pusę – nuo 8£, kelionė trunka apie 1-1,5 val.
  • Londono Stansted oro uostas (STN)
Oro uostas yra apie 64 km į šiaurės rytus nuo Londono centro. Į miesto centrą patogiausia vykti traukiniu Stansted Express, išvykstančiu kas 15 min. Bilietas į vieną pusę kainuoja 23,40£, kelionė iki Liverpool Street stoties trunka 47 min. Taip pat kursuoja skirtingų kompanijų autobusai: National Express, EasyBus, Terravision ir kt., kelionės trukmė 1-1,5 val., kelionės kaina – nuo 6-11£.
  • Londono Luton oro uostas (LTN)

Oro uostas nuo Londono centro nutolęs apie 50 km į šiaurės vakarus. Tiesiai iš oro uosto kursuoja keleto kompanijų autobusai, per 1,5 val. atvežantys į Londono centrą: National Express, Terravision, EasyBus ir kt. Pavyzdžiui, važiuojant su Terravision bilietas į vieną pusę (iki Londono Viktorijos stoties) kainuos 10 £, į abi puses – 15 £, autobusai išvyksta kas 20 minučių.

 

Susisiekimas Londone
  • Metro
Londono metro, šiemet švenčiantis 150 gimtadienį, yra bene patogiausia ir greičiausia susisiekimo priemonė mieste.  Kasdien Londono metro naudojasi apie 2,5 mln. žmonių! Metro tinklas išraizgęs visą Londoną, kuris yra suskirstytas į 6 zonas: pirmoji yra miesto centre, o šeštoji apima tolimiausius priemiesčius.
  • Metro darbo laikas
Londono metro traukiniai, priklausomai nuo konkrečios metro linijos, darbą pradeda apie 5 val. ryto ir važinėja maždaug iki vidurnakčio. Tad jei planuojate atvykti į šį miestą po vidurnakčio (ne paslaptis, dalis tiesioginių skrydžių iš Lietuvos būtent tokie ir yra), iš anksto pasidomėkite naktinių autobusų tvarkaraščiais (taksi gali būti ne pati pigiausia išeitis).
  • Autobusai
Taip pat po miestą važinėja garsieji Londono raudonieji dviaukščiai autobusai, tačiau jie sustoja ne visose stotelės ženklu pažymėtose vietose: autobusą stabdyti reikia iškėlus ranką.
  • Viešojo transporto bilietų kainos
Vienos dienos bilietas (Travelcard) važiuoti viešuoju transportu Londone kainuoja priklausomai nuo zonų, kuriose ketinate keliauti. Travelcard galioja metro bei miesto autobusuose. Be to, turintiems Travelcard bilietus taikoma nuolaida keliaujantiems Emirates Air Line lyniniu keltuvu, veikiančiu nuo 2012 m. virš Temzės.
Suaugusiems vienos dienos bilietas kainuoja 8,80£ (1-2 zonos) arba 11£ (1-4 zonos). Vieną savaitę galiojantis bilietas atitinkamai kainuoja 30,40£ arba 43,60£.
Keliaujantiems į Londoną dažniau pravartu įsigyti elektroninį bilietą Oyster. Su šiuo bilietu viena kelionė metro 1-2 zonose kainuoja apie 2£, tad šiuo atveju sutaupys tie, kurie ryte važiuoja į vieną pusę, o vakare atgal.
  • Eismas

Jungtinėje Karalystėje eismas, skirtingai nei Lietuvoje, vyksta kairiąja kelio puse. Net jei ir nevairuojate automobilio patartina būti itin atidiems, ypač einant per perėjas.

 

3londonas1.jpg

Londono miesto kortelė
London Pass suteikia teisę nemokamai apsilankyti daugiau kaip 60-yje lankytinų vietų. Parduodamos 1, 2, 3 ar 6 dienas galiojančios kortelės. Vieną dieną galiojančios kortelės kaina – 47 £.
Su London Pass kortele galima nemokamai plaukti Temzės upe (įprasta kaina 17 £), aplankyti Londono Tauerį (Tower of London, įprasta bilieto kaina 19,50 £), aplankyti Vestminsterio abatiją (Westminster Abbey, įprasta kaina 18£), užsukti į Šv.Pauliaus katedrą (St Paul‘s Cathedral, įprasta kaina 15,50 £), aplankyti Bokštų tilto (Tower Bridge) ekspoziciją (įprasta kaina 8 £).
Taigi jei planuojate aplankyti šias žymiausias Londono vietas ir manote, jog spėsite tai padaryti per vieną dieną, pirkdami London Pass galite sutaupyti apie 30 £. Daugiau informacijos: www.londonpass.com

Kada keliauti į Londoną

Sakoma, jog Londone pravartu turėti ir akinius nuo saulės, ir skėtį, nes oras čia itin permainingas. Didžiausia lietaus tikimybės yra lapkričio ir rugpjūčio mėnesiais. Kaip ir kitus miestus, geriausia Londoną tyrinėti pavasarį ar rudenį – oro temperatūra tuomet yra optimali ir siekia +12-15°C. Vasarą karšta nebūna – oro temperatūra svyruoja apie +18-24°C, tačiau kartais gali užkilti ir iki +30°C. Žiemos yra palyginti švelnios ir baltos Kalėdos čia yra gana retas svečias. Oro temperatūra žiemą gana retai nukrinta žemiau 0°C, paprastai svyruoja nuo +2 iki +6°C.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

 

baneris-Londonas.jpg

Lankytinos vietos