Rašytojas Paulo Coelho: keliaudami venkite muziejų

Autorius: , 2011, Liepos 22d.

Nuotrauka iš paulocoelhoblog.com

 

Žymaus brazilų rašytojo Paulo Coelho, kurio knygos puikuojasi pasaulio bestselerių sąrašuose, patarimai keliaujantiems:

 

1. Venkite muziejų

Nors šis patarimas gali pasirodyti absurdiškas, tačiau juk įdomiau domėtis dabartimi nei tuo, kas jau praeityje, ypač jei esi svetimam krašte. Nuo vaikystės mums tarsi įaugę, kad keliaudami privalome aplankyti muziejus. Žinoma, muziejai yra svarbūs. Tačiau apsilankymas juose reikalauja daug laiko, be to, turi iš anksto žinoti, ką nori ten pamatyti. Kitaip išėjęs iš muziejaus jausiesi tarsi pamatęs kažką svarbaus, tik greičiausiai taip ir neprisiminsi, kas tai.

 

2. Užsukite į vietinius barus

Barai, o ne muziejai, yra ta vieta, kur vyksta miesto gyvenimas. Turiu galvoje ne naktinius klubus, o barus, į kuriuos užsuka paprasti žmonės – išgerti, aptarti oro, ar tiesiog pasišnekučiuoti. O jei kas nors jus užkalbintų, paplepėkite, nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti ir kvaila. Juk negalima pasakyti, koks bus kelias, vos žvilgterėjus į vartus.

 

3. Būkite atviri

Geriausias kelionių gidas yra vietinis, žinantis viską apie lankomą vietą ir besididžiuojantis savo miestu, tačiau nedirbantis jokioje kelionių agentūroje žmogus. Tiesiog išeikite į gatvę, išsirinkite praeivį, kurį norėtumėte užkalbinti ir paklauskite keleto klausimų, pavyzdžiui, kur yra katedra ar paštas. Jei iš pirmo karto nepavyktų, pakalbinkite kitą žmogų. Garantuoju, jog galiausiai tokiu būdu rasite puikų kompanioną.

 

4. Keliaukite vienas arba su savo antrąja puse

Keliauti vienam nėra paprasta: juk niekas jumis nepasirūpins. Tačiau tai bene vienintelis būdas atitrūkti nuo savojo krašto. Kelionė su grupe – tai ne kas kita, kaip buvimas svetimoje šalyje kalbant savo gimtąja kalba ir darant tai, ką liepia „bandos vadas“.

 

5. Nelyginkite

Neimkite visko lyginti – kainų, higienos standartų, gyvenimo kokybės, transporto priemonių, nieko! Juk keliaujate ne tam, kad įrodytumėte, jog gyvenate geriau nei kiti žmonės. Jūsų tikslas – sužinoti, kaip gyvena ir elgiasi kiti žmonės, ko galima iš jų išmokti.

 

6. Supraskite, kad visi jus supranta

Net jei ir nemokate kalbos, nebijokite: aš esu aplankęs daugybę vietų, kuriose iš viso negalėjau susikalbėti. Tačiau visuomet sulaukdavau pagalbos ir naudingų patarimų, netgi susirasdavau merginų. Kai kas mano, kad jei jau keliauji vienas, tai imsi ir pasiklysi vos išėjęs į gatvę. Visuomet turėkite viešbučio, kuriame apsistojote, kortelę. Blogiausiu atveju, galėsite ją parodyti taksi vairuotojui, kuris parveš jus į viešbutį.

 

7. Neprisipirkite per daug

Leiskite pinigus tiems dalykams, kurių nereiks sunkiai nešti, pavyzdžiui, įsigykite bilietus į teatrą, užsukite į restoraną, užsisakykite ekskursiją. Šiais globalizacijos laikais, kai viską gali įsigyti internete, neverta mokėti už bagažo viršsvorį ir tempti viską namo patiems.

 

8. Nesistenkite pamatyti viso pasaulio per mėnesį

Žymiai geriau yra praleisti viename mieste 4-5 dienas, negu per savaitę aplankyti 5 miestus. Miestas – tarsi kaprizinga moteris (ar vyras :-) ), reikia laiko norint jį/ją pažinti ir leisti atsiskleisti.

 

9. Kelionė – tai nuotykis

Henry Miller sakydavo, kad žymiai svarbiau yra atrasti niekam nežinomą bažnyčią negu nuvykus į Romą aplankyti Siksto koplyčią, kurioje du šimtai tūkstančių kitų turistų bliauna tau į ausį. Be abejo, nueikite ir į Siksto koplyčią, bet būtinai paklaidžiokite gatvelėmis, skersgatviais, pajuskite tą laisvę atrasti kažką, ko dar nežinai. Kartais tai gali pakeisti jūsų gyvenimą.

 

Parengta pagal http://paulocoelhoblog.com/