Kelionė gabalėlyje Merkio lengvu, siauru sportiniu laiveliu su dvimenčiu irklu

Autorius: Aurelija Meškaitė | kelioniumanija.lt , 2011, Birželio 27d.

Kitaip sakant – baidare plaukėme maršrutu Senoji Varėna – Merkinė. Senoji Varėna – vos tūkstančio gyventojų kaimelis, tačiau per jį ne tik eina greitkelis Vilnius-Druskininkai, bet šalia teka ir Varėnės bei Merkio upės, o visai netoli – Varėnos tvenkinys, keli ežerai.

Jei į apylinkes pasižiūrėsite žemėlapyje, pamatysite, kad aplink – vien žali plotai. Nuostabiai žali jie ir realybėje. Būtent čia pradėjome savo dviejų dienų išvyką baidarėmis.

Tiesa, pirmąją dieną oras mūsų visai nelepino – keliskart kiaurai permerkė lietus, o išlindusi saulė vos spėdavo mus nudžiovinti, ir vėl prasidėdavo pliaupiantis lietus. Tačiau kantriai plaukėme ir stengėmės grožėtis vaizdais. O grožėtis iš tiesų buvo kuo, nes aplink gamta – tiesiog kerinti, aplink ramybė, paukščių balsai, ošiantys miškai, vidury upės žaliuojančios salelės.

 

baidares-merkys3.JPG

 

Merkys – didžiausia pietryčių Lietuvos upė, prasidedanti Baltarusijoje ir įtekanti į Nemuną ties Merkine. Upę maitina daugybė šaltinių, kurių vandenį išbandėme ir mes – skanu. Upės plotis – keli šimtai metrų, gylis – vidutiniškai pora metrų, tačiau pasitaiko ir seklumų. Atsargiems reikėtų būti ne tiek dėl jų, kiek dėl po vandeniu slypinčių didelių akmenų ir nuvirtusių medžių. Nors iš tiesų Merkiu plaukti nesudėtinga, jis pavingiuoja, bet išlieka maždaug tiesus, o teka ne per srauniai, todėl plaukti lengvai galima ir pradedantiesiems.

Nors dėl blogo oro ir atitinkamo entuziazmo mes apsistojome nuplaukę mažiau nei pusę kelio, tačiau palapinėms statyti labai tinkama vieta – ties Puvočių miesteliu, kur bus įveikta daugiau nei pusiaukelė (iškart už vietos, kur įteka šaltoji Ūla).

 

baidares-merkys2.JPG

 

Kitą dieną saulė jau dažniau išlįsdavo, o lijo vos vos, todėl ir plaukti buvo smagiau. Tuomet ne kartą lipome į krantą pasivaikščioti Dzūkijos miške, uogų, grybų ir žolelių pasirinkti.

Mūsų maršrutas baigėsi ties Merkine, kur Merkys įteka į Nemuną. Užlipus ant Merkinės piliakalnio santaka atrodo įspūdingai. Merkinė – taip pat apie tūkstantį gyventojų turintis miestelis, tačiau labai turtinga ir gamta, ir istorija. Plaukėme su nuolatiniais sustojimais, iš lėto, todėl per dvi dienas šį maršrutą įveikti tikrai nesunku. Ir verta.

 

baidares-merkys1.JPG

 

Nuotraukos Aurelijos Meškaitės

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.