Merkinės piramidės įkūrėjas: „pasaulio pabaigos artimiausiu metu nebus“

Autorius: Daiva Zaveckienė | Kelionių manija , 2012, Gruodžio 17d.

Mistiška, vienų skeptiškai vertinama, kitų susižavėjimo sulaukianti vieta glūdi miškų apsupty netoli Merkinės, Česukų kaime. Prieš dešimtmetį tarp Dzūkijos pušų iškilusi piramidė netruko išgarsėti ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių tarpe kaip stebuklingų išgijimų vieta. 

Į šią neįprastą vietovę užsukame jau sutemus. Siaurutėliu miško keliuku pasiekiame aikštelę, nuo kurios jau pėsčiomis aklinoje tamsoje traukiame link įspūdingo 12,5 m aukščio kupolo – konstrukcijos iš stiklo ir metalo. Tamsus paros metas ir gruodžio speigas suteikia dar daugiau paslaptingumo šiai mistika persmelktai vietai.

Milžiniškas gaubtas saugo lygiai prieš dešimtmetį iškilusią tribriaunę piramidę, tapusią traukos centru. Vis tik, pagrindinė šio kupolo funkcija yra energinė, mat kartu su piramide šis kupolas suformuoja harmoninę energinę erdvę, anot šios vietos įkūrėjų, leidžiančią atgauti dvasinę bei fizinę pusiausvyrą.

Mus pasitinka Povilas, stebuklais išgarsėjusios vietos įkūrėjas, kuris spaudžiant šaltukui skuba pasakoti Česukų piramidės istoriją. Užsiminęs apie pasaulio blogybes ir patikinęs, jog gruodžio 21-ąją pasaulio pabaigos laukti dar neverta, Povilas paaiškina pagrindines elgesio taisykles ir pakviečia į kupolo vidų.

Tamsą šiek tiek prasklaido ratu išdėstytos žvakės, kurių šviesoje atsispindi kupolą sudarančių stiklo lakštų atspindžiai. Čia pat kupolo viduje pasklinda giesmė iš Povilo lūpų, o sodraus balso skambesį sustiprina neįtikėtina kupolo akustika. Save pagalbininku atvykusiems pasisemti dvasinės ir fizinės energijos vadinantis vyras lėtai žengia aplink piramidę, o šaltame ore skamba religinė giesmė ir tvyro keista atmosfera. Po kelių posmų vyras žengia į piramidės centrą, akustika, rodos, dar labiau sustiprėja.

Anot Povilo, atvykstantys į Česukus, siekia atgauti pusiausvyrą, mat šioje erdvėje itin greitai prasideda teigiami pokyčiai. Vyras prasitaria, kad atvykstantys žmonės neretai pasakoja, esą apsilankymas Merkinės piramidėje padėjo pasveikti, atgauti hormonų pusiausvyrą, sustiprinti imuninę sistemą ir pan.

Atsisveikindamas piramidės statytojas Povilas palinki prisitaikyti prie pasaulyje siaučiančių stichijų, džiaugtis šia diena, palaikyti dvasinę sveikatą ir stiprinti žmonių tarpusavio ryšius. „Praeis pasaulio pabaiga, tada galima bus ramiau atsikvėpti ir planuoti ateitį“, – sako jis.

 

merkines-piramide.JPG

Nuotraukos kelioniumanija.lt

Kelionę organizavo Valstybinis Turizmo departamentas, įgyvendindamas projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas“, skatinantį atvykstamąjį ir vietinį turizmą, kuris yra bendrai finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.


Taip pat skaitykite:

Panaros vienuolynas: ne tik žolelių arbatos skleidžiama šiluma

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.