Pakruojo dvaras kviečia dalyvauti „Gyvajame muziejuje“

Autorius: Valstybinis turizmo departamentas , 2014, Spalio 06d.
Pasaulį apkeliavę Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius ir toliau lankosi įvairiuose Lietuvos kraštuose. Šį kartą rubrikos „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” vedliai lankėsi Pakruojo dvare ir susipažino su čia visą rudenį ir žiemą vyksiančiu visai šeimai skirtu renginiu – „Gyvuoju muziejumi“.
Savaitgalį įžengus pro Pakruojo dvaro vartus atsiveria kitų šimtmečių vaizdai ir erdvės. Apsilankiusieji čia pamato ir kitokį muziejų – jie tampa jo „eksponatais“, susipažįsta su dvaro istorija, legendomis bei svarbiausiais įvykiais. Priešingai nei mums įprastuose muziejuose, „Gyvasis muziejus“ kviečia į kitokią patirtį – čia gali viską liesti, tapti dvaro dalimi, išmėginti vietos pramogas, kartu su dvaro valdytoju, tarnais bei darbininkais gyventi senojo dvaro gyvenimą. 
Besižvalgant po Pakruojo dvarą duris praveria čia įkurtas tamsusis baudžiavos laikų bausmių rūsys, o vaikštančius kumečių takais pasitinka žymusis „svieto lygintojas“ Tadas Blinda. Juk būtent šiame dvare ir buvo kurtas filmas apie šią istorinę asmenybę. 
Programos metu svečių taip pat laukia ekskursijos su Baronu ir Baronaite, aludarių amato žinovas Žaldokas kviečia paragauti dvaro bravore gaminamo alaus, mažiesiems lankytojams rodomas šešėlių teatro spektaklis „Lapė ir vilkas“. Dieną dvare vainikuoja Pakruojo dvaro kamerinio ansamblio koncertas „Nuo Bacho iki Piazzolos“.
Be to, lankydamiesi Pakruojo dvare galėsite išmėginti ir daugybę kitų pramogų – pasidabinti dvariškais kostiumais ir pasijusti tikrais ponais besimėgaujant vietinio kulinarinio paveldo patiekalais, o kartu ir įsiamžinti tikroje senovinėje nuotraukoje. Aktyvaus poilsio mėgėjai po dvaro apylinkes galės pasivažinėti senoviniais dviračiais ar pasiirstyti valtele. O norintys dvare praleisti daugiau laiko, kviečiami apsistoti jaukiame viešbutyje „Stadala“ ir patirti daugybę kitų dvariškų malonumų!
Pakruojo dvaro „Gyvasis muziejus“ – vieta, kur praeitis tampa dabartimi, o lankytojai kviečiami patys tapti gyvąja dvaro dalimi. 
Televizijos rubriką „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” kviečiame žiūrėti trečiadienį, spalio 8 d., 18:45 per „Lietuvos ryto televiziją“. 
Savivaldybių organizuojamų renginių viešinimo kampaniją vykdo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos,  įgyvendindamas ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“ (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005).

Lankytinos vietos