Trakai išlieka patraukliausia Lietuvos turizmo vietove, Druskininkai lipa ant kulnų

Autorius: Kelionių manija , 2013, Birželio 19d.
Viešoji įstaiga „Terra Publica“, užsiimanti pažintinės, turizmo ir vaikų literatūros leidyba, tradiciškai paskelbė vietinio turizmo reitingus – lankytinų vietovių trisdešimtuką. Pirmieji turizmo reitingai buvo paskelbti 2009 metais, įvertinus apie 300 vietovių. Per penkerius metus vertinamų vietovių sąrašas išsiplėtė ir viršija 500. 
Vertinant Lietuvos vietovių patrauklumą atsižvelgiama į paties objekto svarbą, jo infrastruktūrą bei patrauklumą turizmui. Šiemet, kaip ir pernai, pirmajame penketuke karaliauja Trakai, Druskininkai, Neringa, Aukštaitijos nacionalinis parkas ir Anykščiai. 
Kur gi slypi Trakų sėkmė? Anot VšĮ „Terra Publica“ atstovų, Trakai išlieka šalies traukos objektu Nr. 1, nes čia yra sutvarkyti Pusiasalio pilies kompleksas ir Užutrakio dvaras, baigta bažnyčios rekonstrukcija. Trakus patogu apžiūrėti tiek pėsčiomis, tiek dviračiu, plaukiant jachta ar net skrendant lėktuvu. Geros apgyvendinimo galimybės ir savitą karaimų virtuvę pristatantys restoranai, gausu kultūros ir sporto renginių. Patogi vieta Lietuvos žemėlapyje, ežerų apsuptis ir viduramžių pilis saloje leidžia Trakams konkuruoti su gražiausiomis Europos vietovėmis. „Pasigendame tik turistus aptarnaujančių darbuotojų mandagumo,“ – pabrėžiama įstaigos pranešime.
Kalbant apie į antrąją vietą iškopusius Druskininkus, pranešime teigiama, jog kurortas rizikavo įvesdamas pagalvės mokestį, tačiau taip pat pripažįstama, kad rizika pasiteisino. Atvykstantys į kurortą gali savo akimis įsitikinti, kad rinkliava ne prapuola kiaurame savivaldybės biudžete, bet panaudojama miestui tvarkyti. Miestas paskendęs gėlėse, o jo pavyzdžiu apie analogišką mokestį prakalbo kitų kurortų valdžia. Druskininkai reitinge užkopė į antrąją poziciją dėl puikiai prižiūrimo miesto ir išvystytos paslaugų infrastruktūros, kuri leidžia tikėtis lankytojų visais metų laikais. Trūksta mažosios laivybos, kuriai vystyti Druskininkai turi puikių sąlygų.
10 patraukliausių Lietuvos vietinio turizmo vietovių: 
1. Trakai 
2. Druskininkai
3. Neringa
4. Aukštaitijos nacionalinis parkas
5. Anykščiai
6. Palanga
7. Birštonas
8. Kretinga
9. Kėdainiai 
10. Vilniaus universiteto ansamblis

 

Parengta pagal VšĮ „Terra Publica“ informaciją www.terrapublica.lt