Dinoparkas: ar Lietuvoje gyveno dinozaurai?

Autorius: Daiva Zaveckienė | Kelionių manija , 2013, Liepos 25d.
Prisipažinsiu – būdama dviejų vaikučių mama, vos tik išgirdusi apie šią vasarą Klaipėdos rajone duris atvėrusį Dinoparką, apsidžiaugiau. Ne tokia ir didelė pramogų vaikams įvairovė mūsų mėgiamoje ir nekenčiamoje Palangoje, jei neskaitysime gana ribotų J.Basanavičiaus gatvės atrakcionų, antyčių lesinimo Birutės parke bei tėvelių su mažyliais srautus kol kas sugebančios atlaikyti spalvingosios (ir nemokamos) vaikų žaidimų aikštelės, pirmuosius pramogautojus pakvietusios tik pernai. 
Tad vos tik liepos vidury ištrūkome į pajūrį, kartu su kita šeima vieną popietę paskyrėme apsilankymui kol kas vieninteliame (artimiausias – Lenkijoje) Baltijos šalyse naujutėliame dinozaurų parke, įsikūrusiame Radailiuose. Tiesa, prieš važiuodama ten kiek nuogąstavau, ar 2-3 metų mažyliams tikroviškai atrodantys dinozaurų muliažai, kinkuojantys galvomis ir riaumojantys, nebus pernelyg baisi patirtis. Kažkada du klounai, atsitiktinai sutikti viename renginyje, vaikams įvarė tokią baimę (ir kas tokiems aktoriams leidžia dirbti su vaikais!), kad jie iki šiol jų prisibijo ir kaip galėdami iš tolo vengia. Laimei, šįsyk visi mano nuogąstavimai išgaravo vos tik atvykome. Kol pirkome bilietus, vaikai jau aikčiojo ir ragino paskubėti, pro tvoros plyšelius nužiūrėję, kas jų laukia už jos. 

Įžengus pro vartus mus pasitiko 30 m ilgio ruganjozauras, ramiausiai besiganantis lietuviško miškelio laukymėje. Atsargiai žengėme prie pirmųjų mezozojaus eros gyventojų – juk nežinia, ar jų riaumojimas neišgąsdins mažųjų. Tačiau vaikai, pradedant mažiausiais ir baigiant žengiančiais į paauglystę, buvo sužavėti.

7dinoparkas5.JPG 

 

Tiesą sakant, vos spėjome eiti iš paskos, mat smalsučiai skubėjo apžiūrėti visus neseniai Radailiuose įsikūrusius dinozaurus, sustojusius prie tvenkinio, klaidžiojančius po baltuojantį beržynėlį, siekiančius nuskabyti medžių viršūnes ar bandančius apsaugoti savo mažylius dinozauriukus. Ilgakaklis brachiozauras, plėšrusis tiranozauras ar vandeniu besispjaudantis dilofozauras – visi (anot Dinoparko interneto svetainės, jų čia beveik 40) su savo istorija, milijonus metų skaičiuojančia istorija.  

 

7dinoparkas4.JPG 

Rujangozauras stiebiasi virš medžių viršūnių

 

Ir jei mums, suaugusiems, kiek užkliuvo akmenuoti žvyro takeliai (o ir kas sugalvotų pas dinozaurus svečiuotis su aukštakulniais?) ar iš po masyviųjų mezozojaus eros gyventojų kyšančios ne tokios jau ir reprezentatyvios medinės dėžės, kuriose paslėpta „riaumojimo“ aparatūra, tai vaikams visa tai buvo nė motais. Jie degė nekantrumu pamatyti įvairiose pavojingo priešistorinio miško situacijose atsidūrusius dinozaurus, nusifotografuoti su jais ir išbandyti, nors ir ne itin gausius (tikėkimės, kol kas), dinozaurų atrakcionus.

 

7dinoparkas2.JPG 

Lietuviškam beržynėlyje kuo puikiausiai jaučiasi mezozojaus eros gyventojas 

Kalbant apie kainas, apsilankymas Dinoparke keturių asmenų šeimai (2 suaugę ir 2 vaikai) kainuoja 80 Lt. Tad jei esate priekabus bambeklis, dar neskubėkite į Dinoparką, verčiau palaukite, kol čia bus galutinai baigti infrastruktūros tvarkymo darbai. Tačiau žvelgiant pro rožinius vaikystės akinius Dinoparkas jau dabar yra puiki proga pabėgti toliau nuo monotoniškai blizgančios ir visokiais balsais dainuojančios J.Basanavičiaus gatvės ar pabodusio maršruto „viešbučio kambarys-paplūdimys“, apsikrovus rankšluosčiais ir vaikiškais kibirėliais bei kastuvėliais. 

 

7dinoparkas1.JPG 

Štai tokie dideli tie dinozaurų kiaušiniai! 

Norėdami pasiekti Dinoparką iš Palangos, važiuokite link Klaipėdos apie 20 km ir ties uostamiesčiu sukite link Radailių, kur, pavažiavus apie 7 km, jau sunku nerasti dinozaurų parko – čia apstu nuorodų. Dinoparkas įrengtas šalia „Raidailių dvaro“, kuriame įsikūręs restoranas ir nedidelis viešbutis. Kaip galėjome įsitikinti patys, restorane yra ir vaikiškas meniu, ir nedidelė vaikų žaidimų aikštelė (su už tvoros riaumojančiais dinozaurais), kas šiaip jau Palangoje yra gana retas reiškinys. 

Nors mes šįkart ir neradome atsakymo, ar vis tik Lietuvoje gyveno dinozaurai, bet galbūt tai pavyks sužinoti jums?

 

dinoparkas.JPG 

Radailių dvare – restoranas ir viešbutis 

© Nuotraukos Daivos Zaveckienės
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.