Gamtininkų centras „Mini Zoo“ – nuo mažųjų ponių iki liūtų karalių

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Lapkričio 23d.

Kai kas nors paklausia, ar mes Lietuvoje turime zoologijos sodą, nė nesusimąstydama atsakau, kad žinoma – Kaune. Tačiau seniausias šalies zoologijos sodas nėra vienintelis, su kuriame laikomais gyvūnais verta susipažinti. Mažasis jo brolis – gamtininkų centras „Mini Zoo“ – nors ir nusileidžia dydžiu, tačiau čia gyvenantys gyvūnai kelia nuostabą.

Pirmą kartą atvykę į šį „Mini Zoo“ buvome pasiruošę išvysti tai, ką įprasta matyti gamtininkų centruose – keletą pelėdų, lūšių, kokį nors šerną ar stirną. Tačiau šio zoologijos sodo gyvūnija – įspūdinga.

Beveik dešimtmetį veikiantis centras po savo stogu glaudžia pavydėtiną gyvosios gamtos įvairovę – poniai, asilai, lamos, kupranugariai, dėmėtieji elniai, Vietnamo ir Mangalica kiaulės, dryžuotieji mangustai, paprastieji meškėnai, ilganosiai meškėnai, įvairių rūšių beždžionės, pilkieji vilkai, dryžuotosios hienos, rudoji Karpatų meška, liūtai, tigrai, jaguarai, pumos, leopardai, Emu strutis, pilkieji garniai, gervė, rausvieji pelikanai, muskusinės ir mandarininės antys, Afrikos ir želmeninės žąsys, kelių rūšių papūgos, juodosios gulbės… Apie 421 žinduolį ir 317 paukščių.

 

zoologijos-sodas3.jpg

 

3,5 hektarų plotą užimančiame zoologijos sode daugelį gyvūnų galima paliesti rankomis, pašnekinti, iš itin arti pasigrožėti liūtais ar pasisveikinti su mažais paršeliais. Tad nenuostabu, kad čia viena po kitos važiuoja mokinių ekskursijos, šeimos su vaikais ir mes, suaugę. Nors kiekvieną kartą, matydama narve uždarytą gyvą padarą, susimąstau apie humaniškumą, tačiau kur kitur, jei ne zoologijos sode galėtume susipažinti su viso pasaulio gyvūnais, išmokti juos gerbti ir jais žavėtis.

Patekusi į zoologijos sodą, rodos, pati pavirstu vaiku – stengiuosi paglostyti visus, kurie nekanda, pakalbinti visus, kurie nori draugauti ar tylomis žavėtis tais, kurių ramybės drumsti nedrįsčiau.

Ir taip, užėjus čia lietingą rudenį, estetikos galbūt ir trūksta, ant šventinių batelių neabejotinai prilips purvas, tačiau čia gyvūnų namai, o ne mūsų daugiabučio kambarys. Kaip teigia šio zoologijos sodo šeimininkai, gyvūnas čia visuomet teisus. Viena iš lankytojams skirtų taisyklių – „Būkite malonūs, elkitės kaip svečiuose pas juos ir jūs būsite jiems mieli ir simpatiški. Negadinkite nuotaikos sau ir kitiems.“

 

zoologijos-sodas1.jpg

 

Adresas:

Jonušų k., Dauparų – Kvietinių sen., Klaipėdos raj.

Bilietų kainos:

  • vaikams iki 3 metų – nemokamai;
  • vaikams nuo 3 iki 7 metų – 4 Lt;
  • moksleiviams – nuo 5 Lt;
  • suaugusiems – nuo 8 Lt;
  • pensininkams, pateikus pažymėjimą, – nuo 6 Lt;
  • dieninio skyriaus studentams, pateikus pažymėjimą, – nuo 6 Lt;
  • 30 % ir mažesnio darbingumo neįgalieji su lydinčiu asmeniu – nemokamai;
  • ekskursijoms 15-ai vaikų vienas vadovas yra įleidžiamas nemokamai.

Darbo laikas:

  • nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. – šeštadieniais ir sekmadieniais bei švenčių dienomis nuo 10:00 iki 17:00 val.
  • nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. dirbame kiekvieną dieną nuo 10:00 iki 20:00 val.

 

zoologijos-sodas2.jpg

Nuotraukos autorės

 

Kelionę organizavo Valstybinis Turizmo departamentas, įgyvendindamas projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas“, skatinantį atvykstamąjį ir vietinį turizmą, kuris yra bendrai finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.

 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.