Į Čekiją – su vaikais

Autorius: Kelionių manija , 2010, Gegužės 05d.

Palyginti netoli Lietuvos esanti Čekija yra patraukli vieta atostogauti su vaikais. Šalyje mažiesiems siūloma daugybė atrakcijų – nuo populiarių pramogų parkų iki teatralizuotų ekskursijų istorinėse vietovėse.

 

Pasakos ir legendos

Čekijoje priskaičiuojama apie 1000 pilių, tvirtovių, dvarų ar jų griuvėsių. Kiekvienas iš jų turi savo istoriją, o dažnas dar ir yra apipintas legendomis. Kai kuriose pilyse, siekiant sudominti apsilankiusius vaikus istorija, organizuojamos teatralizuotos ekskursijos. Viduramžių rūbais persirengę gidai pasakoja pilies istorijas, įtraukia į nuotaikingas lobių paieškas, supažindina su senoviniais ginklais.

Prahos pilyje, kuri laikoma didžiausia pasaulyje, vaikams organizuojamos specialios ekskursijos. Kad mažieji lankytojai nežiovautų ir nenuobodžiautų, ekskursijos vedėjai vaikams skiria žaismingas užduotis, o turo pabaigoje apdovanojami išradingiausieji.

Viena įdomiausių mitinių būtybių Čekijoje – tai gumbuota lazda nešinas senis Krkonošas, gyvenantis Bohemijos kalnuose, Krknošo vietovėje. Žilaplaukis Krknošas yra gerasis senelis, gelbstintis tuos, ką kalnuose ištiko bėda. Tačiau jis taip pat garsėja savo sugebėjimu persikūnyti į įvairius gyvūnus. Panorėjęs Krknošas gali pasiversti vilku ar lape.

 

Muziejai vaikams

Mažieji turistai greičiausiai nesupras archeologinių iškasenų ar dailės kolekcijos vertės. Tačiau ir tėvams, ir vaikams bus smagu apsilankyti Prahos Žaislų muziejuje (Muzeum Hraček), kuriame saugoma lėlių kolekcija bei daugybė kitų žaislų. Berniukai bus sužavėti apsilankę Technikos muziejuje, kuriame jie išvys istorinius ir modernius automobilius ir kitas transporto priemones.

Vyresniems vaikams turėtų patikti Prahos Miniatiūrų Karalystėje (Male Kralovstvi), kurioje galima pamatyti daugumos Čekijos pilių, architektūros paminklų kopijas, sumažintas keletą kartų. Miniuni Ostrava – dar vienas miniatiūrų parkas, kuriame eksponuojami miniatiūriniai pastatai iš įvairių Europos sostinių. Čia galima pamatyti net ir Eifelio bokštą.

Prahoje siūloma užsukti į Štefaniko observatoriją, kurioje galima stebėti žvaigždes ir susipažinti su dangaus kūnais. Be to, čia taip pat galima aplankyti Veidrodžių Karalystę.

Dar vienas įdomus muziejus, kuris patiks vaikams, yra Valakijos muziejus Rožnove. Šiame muziejuje po atviru dangumi eksponuojama per 120 istorinių pastatų – tradicinių kaimiškų medinių trobų, atvežtų iš įvairių Čekijos regionų. Malūnų slėnyje išvysite tikrus veikiančius vandens malūnus.

 

Zoologijos sodai

Vaikams patinka zoologijos sodai, kadangi ten jie gali gyvai išvysti knygų puslapiuose ar televizoriaus ekrane matytus gyvūnus. Čekijoje yra keli zoologijos sodai, vienas jų yra įsikūręs Prahoje. Prahos zoologijos sode galima pamatyti ne tik gorilas, tigrus, leopardus, bizonus, kupranugarius bei žirafas, bet ir Pževalskio arklius bei daugybę įvairių paukščių rūšių. Šalies sostinėje galima aplankyti ir jūrų akvariumą-muziejų, kuriame priskaičiuojame daugiau nei 360 rūšių žuvų ir kitų vandens gyvūnų.

Nepamirštamas akimirkas taip pat žada Dvur Kralove zoo-safaris, kuriame įsėdus į specialų autobusiuką galima pasijusti tarsi važiuotum per laukines Afrikos vietoves. Zoologijos sodus taip pat galima aplankyti Pilzene, Brno, Liberece, Olomouce.

 

Atostogos gamtoje

Dauguma vaikų mėgsta leisti laiką gamtoje, kur galima patirti begales nuotykių, pamatyti, tyrinėti ir susipažinti su naujais dalykais bei reiškiniais. Mėgstantys aktyvų poilsį gamtoje gali važiuoti dviračių maršrutais, keliauti žygeivių takais, plaukti upėmis. Nors Čekija neturi priėjimo prie jūros, tačiau čia galima ilsėtis prie ežerų ar upių.

Čekijoje būtina užsukti bent į vieną iš daugelio stalagmitų-stalaktitų urvų. Jų čia ištisi labirintai, su požeminėmis upėmis ir pasakiškais gamtos suformuotais dariniais. Populiariausi ir įdomiausi urvai – Koneprusų, Punkevni ir Bozkovske. Koneprusų urvai yra didžiausia urvų sistema Čekijoje.

 

Taip pat skaitykite:

Kulinarinės kelionės: Čekija

Lietuvos zoologijos sodai ir gamtos muziejai