Idėjos turiningam šeimos savaitgaliui Taline

Autorius: Pagal Estijos turizmo biuro informaciją , 2014, Gruodžio 26d.

Jei norite patirti naujų neišdildomų įspūdžių kartu su savo vaikais – aplankykite Taliną. Vos už valandos kelio lėktuvu esančioje Estijos sostinėje žaidimai tyko kiekviename žingsnyje, o žiemą karusele galima apskrieti net Kalėdų eglę. 

 

Šedevrai iš… meduolių

Prisimenate imbierinį berniuką iš filmo „Šrekas“? Labai gali būti, kad daugiau niekur kitur nerasite tiek daug skirtingų pavidalų turinčių šių veikėjų kaip Taline, kur šią žiemą vyksta speciali meduoliais kvepianti paroda. Čia jau puikuojasi daugiau nei 100-to menininkų sukurti šedevrai – žaislai iš imbierinės sausainių tešlos. Tiek suaugusio, tiek vaiko akys čia raibs nuo įvairiausių automobilių modeliukų, garvežių ir lėktuvių, lėlių, pliušinių meškinų, kaladėlių ir daugybės kitų meduolinių gaminių. Šią įspūdingą ekspoziciją galite rasti Talino Dizaino ir Architektūros galerijoje iki pat sausio 8 dienos. Belieka įspėti nepalikti mažųjų vienų, kad šie nesukramsnotų itin gardžiai atrodančių „žaislų“.

 


Žvaigždžių bokšte ieškomas būsimas jaunikis

Talino Kadriorgo parke įsikūręs muziejus „Miiamilla“ yra, ko gero, mėgstamiausia vaikų žaidimų vieta sostinėje. Muziejuje vaikai kartu su bendraminčiais ar suaugusiais draugais gali išbandyti įvairius naujausius žaidimus – modernius konstruktorius, valdomas mašinėles, kalbančias lėles, sudalyvauti eilėje lavinamųjų užsiėmimų bei dirbtuvėlių. Be to, visos mažosios princesės vos panorėjusios gali pakilti į specialų žvaigždžių stebėjimo bokštą ir pasidairyti savo būsimo princo. Tuo metu tėveliai gali ramiai mėgautis kvapnia arbata jaukioje muziejaus kavinėje. 

 

Pažintis su lėlių teatro pasauliu

O jei panorėsite išvysti dar daugiau lėlių, būtinai užsukite į Talino senamiestyje esantį lėlių muziejų-teatrą „Nuku“. Jis buvo sukurtas tam, kad žavėtų visus: „Nuku“ muziejuje sužinosite, kaip yra kuriamos lėlės-marionetės, pažinsite skirtingas jų rūšis, priversite jas judėti per lietimui jautrius ekranus ar netgi žvelgti baimei į akis šiurpulingame lėlių siaubo kambaryje. Ar minėjome, kad muziejuje galima susikurti lėlę ir sau? Tikrai taip, jei tik sudalyvausite teatro kūrybinėse dirbtuvėlėse. Muziejus veikia kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį.

 

Pramogos prie pietų stalo
Vos mažieji išalks, užsukite į vietinių pamėgtą „Koogel Moogel“ kavinę, įsikūrusią ant Tompea kalvos. Ši vieta patiks ne tik kokybišką ir su meile ruoštą maistą vertinantiems tėveliams, bet ir mažiesiems, kurių patiekalai čia labiau primins nuotaikingus meno kūrinius nei tiesiog porciją keptų bulvyčių. Kavinėje skamba gyva muzika ir jei norite, galite net paprašyti asmeninės muzikos pamokos. Jei po vietinių vaišių pilve dar liks šiek tiek vietos, būtinai užsukite deserto į seniausią Estijos kavinę „Maiasmokk“. Čia jums patieks šviežutėlių kepinių, pyragaičių, rankų darbo saldainių. Kavinėje taip pat veikia nemokamas Marcipanų muziejus. Įdomu tai, kad ši saldi migdolų masė Estijoje pirmiausiai buvo pradėta naudoti ne konditerijoje, o medicinoje. 

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos