Išrinkti geriausi nuotykių parkai Europoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 31d.
Anot įtakingo kelionių portalo TripAdvisor, geriausias pasaulio atrakcionų parkas 2014 m. yra JAV, Floridoje – tai Discovery Cove, tačiau daugumai lietuvių turbūt aktualiau tai, kas yra arčiau. Dėl to apžvelgiame, kurie Europos nuotykių parkai TripAdvisor portalo lankytojams pasirodė šauniausi.

Europos parkas, Vokietija

Vokietijos-Prancūzijos pasienyje 550 metų senumo Baltazaro pilyje įsikūręs Europa-Park yra didžiausias Vokietijos atrakcionų parkas. Europos parke įrengta per 100 atrakcionų, 11 linksmųjų kalnelių ir 13 teminių zonų, susijusių su įvairiomis Europos šalimis, pavyzdžiui, Vokietija, Prancūzija, Graikija, Rusija, Ispanija, Islandija ir kt. Kiekvienoje iš šių šalių – ne tik su ta valstybe susiję atrakcionai, bet ir galimybė paragauti tradicinių tos šalies patiekalų ar įsigyti būdingų suvenyrų.

 

Port Aventura, Ispanija

Viduržemio jūros pakrantėje įsikūręs vienas įspūdingiausių Europoje nuotykių parkų, Port Aventura. Greta Salou miesto, maždaug už 100 km į pietus nuo Barselonos Kosta Dorados pakrantėje įsikūręs ne tik atrakcionų parkas, bet ir vandens pramogų parkas. Port Aventuros nuotykių pasaulį sudaro šešios teminės zonos: Viduržemio jūros pakrantė, Polinezija, Kinija, Meksika, Tolimieji Vakarai ir Sesamo Aventura, kuri pirmuosius lankytojus pakvietė tik pernai.

 

Walt Disney Studios Park, Prancūzija

Netoli Paryžiaus esantį Disneilendą sudaro dvi dalys – senasis Disneiledas, veikiantis nuo 1992 m., ir Walt Disney Studios Park, kuris duris atvėrė 2002. Šiame antrajame teminiame parke atrakcionai daugiausia susiję su kino industrija ir Volto Disnėjaus filmais.  

 

Disneilendas, Prancūzija

Disneilendas yra vienas lankomiausių atrakcionų parkų Europoje. Jį sudaro penkios teminės zonos, arba „šalys“ – tai Pagrindinė gatvė, Pasienio ruožas, Nuotykių šalis, Fantazijų šalis, Atradimų šalis. Iš viso čia veikia ir nuotykius žada apie 50 įvairių atrakcionų. Karuselės, linksmieji kalneliai, kino teatrai, restoranai, ledainės, saldumynų kioskeliai, viešbučiai – visa tai primena realybėje įgyvendintą pasaką, ne veltui Disneilendas vadinamas pasakų šalimi.

 

Tivoli, Danija

Nuo 1843 m. veikiantis Tivoli pramogų parkas tapo viena svarbiausių Kopenhagos atrakcijų. Čia – ne tik vaikų ir suaugusiųjų pamėgti atrakcionai, bet ir fontanai, kinų pagodos, restoranai, klounų bei fokusininkų pasirodymai bei daugybė kitų pramogų. Tivoli pramogų parkas buvo įkurtas naudojant H.K. Anderseno pasakų motyvus, o ir pavadinimas kilo nuo Italijos vietovės Tivoli, kurioje gyveno H.K.Andersenas.

 

Gardalendas, Italija

Milžiniška nuotykių šalis įsikūrusi ties Gardos ežeru, netoli Veronos Italijos šiaurėje. Tai – Gardalendas, didžiausias Italijos atrakcionų parkas, kuriame apstu kvapą gniaužiančių atrakcionų. 

 

Zoomarine Algarve, Portugalija

Portugalijos pietuose, Algarvėje netoli Albufeiros įsikūręs Zoomarine vandens atrakcionų parkas. Čia lankytojų laukia didžiuliai ryklių akvariumai, delfinų ir ruonių pasirodymai, smagūs vandens nusileidimo kalneliai ir kitos atrakcijos. 

 

Efteling, Nyderlandai

Nyderlanduose, už 100 km nuo Amsterdamo įsikūręs Efteling atrakcionų parkas pirmuosius lankytojus į stebuklų pasaulį pakvietė prieš 60 metų. Pasakų medis, nuotaikingi labirintai, riterių nuotykiai Raveleijn mieste, karuselės, karnavalai – tai tik keletas dalykų, kurie laukia apsilankiusiųjų Eftelinge. 

 

Pleasure Beach, Anglija

Už pusantros valandos kelio nuo Liverpulio, Blackpool įsikūręs „Pleasure Beach“ atrakcionų parkas yra vienas populiariausių Anglijoje. Šio atrakcionų parko įžymybė – tai „The Big One“ aukščiausi ir greičiausi linksmieji kalneliai Jungtinėje Karalystėje. 

 

Paultons Park, Anglija

Į geriausiųjų TripAdvisor Europos atrakcionų parkų dešimtuką pakliuvo ir dar vienas nuotykių parkas Anglijoje – tai Paultons Park, esantis Anglijos pietuose. Čia lankytojų šypsenas veiduose užtikrina per 60 įvairiausių atrakcionų. 


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.