Kokias pramogas vaikams siūlo Palanga?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugpjūčio 02d.
Kad ir kaip viliotų šilti užjūrio kraštai, pasišildę po svetima saule kiekvieną vasarą vis sugrįžtame į Lietuvos pajūrį. Džiugi žinia, kad kasmet jis, matyt, pajutęs vis stiprėjančią konkurenciją, pasiūlo vis daugiau pramogų ir mažiesiems – nuo įprastų čiuožynių iki gigantiškų vorų, nuo egzotiškų kraštų gyvūnų iki Mezozojaus eroje gyvenusių dinozaurų.
Birutės parkas

Birutės parko turbūt neaplenkia nė viena šeima, su mažyliais užsukusi į Palangą. Tai – puiki vieta ir pasivaikščiojimams su vežimėlyje snaudžiančiais kūdikiais, ir su paaugusiais vaikučiais. Nors parko tvenkiniuose plaukiojančios antys ir gulbės dažniausiai būna išlepintos ir ne itin alkanos, tačiau pasiimti kriaukšlelę duonos pravartu. Birutės parke taip pat galima aplankyti šalia oranžerijos esantį dekoratyvinių augalų kiemelį, legendinį Birutės kalną ir, žinoma, legendinį Gintaro muziejų, pasakojantį gintaro istoriją. 

 

6palanga.JPG 

Palangos vaikų žaidimų aikštelė

Šią, vos prieš metus pirmuosius mažylius pramogauti pakvietusią žaidimų aikštelę, žino turbūt visi mažus vaikus auginantys tėveliai, apsilankę Palangoje. Tad jei jūsų mažasis pramogautojas ar mažoji princesė dar čia nebuvo, būtinai užsukite. Tiesa, aikštelėje, kurios lankymas yra nemokamas, susirenka išties nemažas būrys tėvelių su vaikučiais, tačiau visiems yra ką veikti – laipioti, čiuožti, šokti, dainuoti ar skanauti ledus greta įsikūrusioje lauko kavinėje.  

  

Dinoparkas

Šią vasarą už kelių dešimčių kilometrų nuo Palangos, Radailiuose, įsikūrė įspūdingo dydžio Mezozojaus eros gyventojai – dinozaurai. Šalia Radailių dvaro naujuosius namus suradę dinozaurai riaumoja, juda ir net spjaudosi vandeniu. Atrakcija, tiesa, ne iš pigiųjų – keturių asmenų šeimai apsilankymas Dinoparke kainuoja 80 Lt, tačiau, jei suaugusieji milžiniškus gyvūnų muliažus ir vertina kiek skeptiškai, tai mažiesiems lankytojams ši unikali Lietuvoje patirtis sukelia daug emocijų. Įspūdžiai iš Dinoparko 

 

HBH pristato naująjį „Vabzdžių slėnį“

Šiemet Lietuvos pajūry įsikūrė ne tik egzotiškieji dinozaurai, bet ir per 30 milžiniškų vabzdžių. Netoli Palangos esančiame HBH poilsio ir pramogų komplekse, atidarytas edukacinis pramoginis parkas „Vabzdžių slėnis“. Jame sutūpė ne tik tūkstančius kartų padidinti Lietuvoje įprasti vorai, skruzdėlės, laumžirgiai ar drugeliai, bet ir egzotiški vabalai. Be šios naujovės, HBH komplekse galima išbandyti jėgas nuotykių parke „Lūšies kelias“, susipažinti su Žvėrinčiaus gyventojais, pašėlti vaikų žaidimų aikštelėse.

 

Karklės elnynas ir Iškamšų muziejus

Tarp Palangos ir Klaipėdos esančioje Karklėje palyginti neseniai įsikūrė du įdomūs objektai – tai Karklės elnynas ir Iškamšų muziejus. Gamtos perlo viešbučio teritorijoje įsikūrė ne tik elnių bei danielių kaimenė, bet ir stumbrai, vilkai, šernai, stručiai – juos išvysti galima keliaujant pusvalandžio trukmės safariu. Medžioklės trofėjų muziejuje galima išvysti kur kas egzotiškesnius gyvūnus – dramblį, liūtą, žirafą, zebrą. Tiesa, tik jų iškamšas. Na, o apžiūrėjus gyvūnus ir jų iškamšas galima dar padūkti ir vaikų žaidimų aikštelėje.

 

Jūrų muziejus – akvariumas 

Jūrų muziejus – visiems gerai žinomas ir, matyt, ne kartą lankytas, tačiau kaskart atrandamas iš naujo. Lietuvos jūrų muziejus įsikūręs Smiltynėje, 19 amžiuje statytame Nerijos forte. Muziejus supažindina ne tik Lietuvoje, Baltijos jūroje ar Tropiniuose kraštuose gyvenančiomis žuvimis, bet ir su jūrų paukščiais bei žinduoliais. Be to, čia įrengta ir laivybos istorijos ekspozicija. Deja, bene mėgiamiausia vaikų atrakcija, delfinariumas, šiuo metu vis dar rekonstruojamas. 

 

Mini Zoo
Maždaug dešimtajame Klaipėda-Kaunas automagistralės kilometre nusukę į dešinę Jonušų kaime rasite gamtininkų centrą „Mini Zoo“, kuriame gyvena per 700 gyvūnų – nuo linksmųjų beždžionėlių iki karališkųjų liūtų. Nuostabu tai, jog šiame gamtininkų centre lankytojai gali daugumą (nepavojingų) gyvūnų ir patys paliesti, paglostyti.   
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.