Kokias pramogas vaikams siūlo Ventspilis?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Birželio 19d.

Ventspilį pelnytai galima vadinti Latvijos šeimų kurortu. Vis daugiau lietuvių, palyginę mūsų ir kaimynų pajūrio kainas bei siūlomas atrakcijas, traukia į Ventspilį, garsėjantį pramogomis, pritaikytomis šeimoms su vaikais.

 

Ventspilio vandens nuotykių parkas

Vaikai myli vandenį ir nuotykius, tad nepraleiskite progos pasimėgauti dirbtinėmis 1,6 m aukščio bangomis ir nuotaikingais vandens atrakcionais bei čiuožynėmis, kuriuos siūlo „Ventspils“ vandens parkas. Kol mažieji pramogautojai krykštaus vandens parko atrakcionuose, galite atsipalaiduoti SPA centre, pasikaitinti pirtelėje ar pasimėgauti povandeniniu masažu.

 

ventspils1.jpg

 

Ventspilio paplūdimio vandens parkas

Netoli Ventspilio paplūdimio įsikūrusiame paplūdimio vandens parke išmėginkite čiuožynes ir paplaukiokite baseinuose. Yra įrengtas specialus mažasis baseinas, pritaikytas patiems mažiausiems. Atsipalaiduoti kviečia pirtis ir burbulinė vonia. Ir visa tai – ant jūros kranto po atviru dangumi!

 

Ventspilio nuotykių parkas

Ventspilis siūlo pramogas ne tik vandenyje, bet ir ore. „Tarzano šuolis“, „Tiroliečių nusileidimas“, „Katapulta“ ir kitos atrakcijos neleis liūdėti Ventspilio nuotykių parke, kuriame įrengtos 4 įvairaus sudėtingumo lyninių kelių trasos. O kur dar šokinėjimas su gumomis, nusileidimas kalnų riedlentėmis ar dažasvydžio parkas. Žodžiu, užtrukti galite ir ilgiau, nei planavote. Parko adresas – Saules iela 141.

 

Ventspilio vaikų miestelis

Vaikų miestelis, esantis Lielais prospekte, siūlo per 40 įvairių atrakcionų ir žaidimų įvairaus amžiaus vaikams – nuo mažylių iki paauglių. Milžiniškas gaublys, nusileidimo takeliai, mediniai nameliai ir kitos pramogos sudomins ir įtrauks mažuosius poilsiautojus. Sekmadieniais 12 val. čia rengiami įvairūs renginiai vaikams.

 

ventspilis-vaikams.jpg

Elnių parkas

Pakeliui iš Ventspilio link Būšniekų ežero įsikūręs Elnių parkas (Briežu dārzs). Čia gyvena ne tik taurieji elniai bei stirnos, bet ir šernai. Gyvūnus patogu stebėti iš specialiai šiam tikslui įrengto stebėjimo bokštelio. Greta parko yra įrengta poilsiavietė.

 

Džiunglių takas

„Džiunglių takas“ (Džungļu taka) – tai 240 m ilgio takas, kuriuo keliaujant galima apžiūrėti medžio drožėjų sukurtas įvairių egzotinių gyvių skulptūras, nuo vieno iki kito medžio nukeliauti virvėmis, o iš apžvalgos bokšto apžiūrėti apylinkes.

 

Siaurukas ir Pajūrio muziejus

Piejūros buities muziejuje eksponuojama didžiausia Baltijos šalyse inkarų kolekcija, daugiau nei 100 eksponatų. Sudominkite vaikus apžiūrėdami senovinius žvejybos reikmenis, valtis, tinklų džiovyklas, būdingas Kuržemės regionui. Visi vaikai mėgsta apžiūrėti vadinamąjį „siauruką“ – tai garvežys ir du vagonai. Norintys gali išbandyti jėgas mindami velodrezinos pedalus.

 

Ventspilio kūrybos namai ir planetariumas

Planetariumas ir observatorija kviečia priartėti prie žvaigždžių. Ventspilio kūrybos namuose esančiame skaitmeniniame planetariume rodomi 360 laipsnių filmai apie astronomiją ir žvaigždes. Observatorijoje įrengtas teleskopas, per kurį galima stebėti Saulę ir žvaigždes.

 

ventspils-planetariumas.jpg

Ventspilio k8rybos namai ir planetariumas. Nuotr. jaunradesnams.lv 

Renkio parkas

Šimtamečiai medžiai, dailūs fontanai, tvenkinys, parko estrada, skulptūros vilioja pasivaikščioti po Renkio parką. Dauguma žaismingų skulptūrų skirtos vaikams – tai ir Debesų avytės, ir milžiniška musė, ir kiti gyvūnai.

 

Ventspilio amatų namai
Netoli Rotušės aikštės esantys Ventspilio amatų namai vilioja senovinių amatų gerbėjus. Čia įsikūrę kalvių, keramikų, audėjų dirbtuvės, kuriose galima išvysti dirbančius amatininkus bei įsigyti jų dirbinių. Amatų namuose taip pat įrengta mokymo klasė, susipažindinanti su XIX a. vykusių pamokų tvarka.
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.