Latvijos įdomybės vaikams

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 24d.

Latvijoje apstu įdomybių ir veiklos šeimoms, auginančioms vaikus. Nuo gamtos pažinimo iki nuotykių ir vandens parkų, nuo pasivažinėjimo „siauruku“ iki susipažinimo su ekscentriškuoju baronu Miunhauzenu – kaimyninėje šalyje vaikams tikrai patiks.

 

Tervetės gamtos parkas

Miškų apsupty, netoli Lietuvos sienos įkurtas Tervetės gamtos parkas kviečia susipažinti su gamta ir jos gėrybėmis. Čia taip pat įrengtas Pasakų miškas, kuriame gyvena ragana Kuka bei įvairių pasakų veikėjai, taip pat yra Nykštukų miškas, kupinas mažųjų gyventojų trobelių ir žaidimų aikštelių. Per parką pūškuoja Pasakų traukinukas. 

 

Rygos zoologijos sodas 

Nuo ilgakaklių žirafų iki šokliųjų kengūrų, nuo storapėdžių meškų ar tingiųjų begemotų iki grakščiųjų rožinių flamingų – Rygos zoologijos sodas siūlo daugybę nepamirštamų akimirkų ir pažintį su Latvijos bei viso pasaulio gyvūnais. 

 

Laumių gamtos parkas

Netoli Talsi miestelio įsikūręs Laumių gamtos parkas, Laumu dabas parks, kuriame vaikai kviečiami susipažinti su augalijos ir gyvūnijos pasauliu. Čia įrengti Bičių, Augalų, Sporto ir Miško takai. Taip pat veikia mini golfo aikštelė, rengiamos ir edukacinės programos, susijusios su bitininkyste – tai vaško žvakių liejimas. 

 

Miunhauzeno muziejus

Tikras Miunhauzeno pasaulis pasitinka apsilankiusius Duntės dvare įsikurusiame Miunhauzeno muziejuje, kuris yra skirtas charizmatiškai asmenybei. Čia susidursite su barono neįtikėtinomis gyvenimo istorijomis, galėsite apžiūrėti vaškines figūras. 

 

Ventspilio Siaurukas ir Pajūrio muziejus
Piejūros buities muziejuje eksponuojama didžiausia Baltijos šalyse inkarų kolekcija, daugiau nei 100 eksponatų. Kartu su vaikais apžiūrėkite senovinius žvejybos reikmenis, valtis, tinklų džiovyklas, būdingas Kuržemės regionui. Visi vaikai mėgsta apžiūrėti vadinamąjį „siauruką“ – tai garvežys ir du vagonai. Norintys gali išbandyti jėgas mindami velodrezinos pedalus.
Triušių miestelis

Netoli Bauskės įsikūręs neįprastas Latvijos miestelis: jame esančiuose namuose gyvena ne žmonės, o triušiukai. Iš viso šiame miestelyje gyvena apie 700 įvairių veislių triušių. 

 

Dviračių muziejus 

Saulkrastų dviračių muziejuje eksponuojami istoriniai dviračių modeliai – nuo pirmojo Latvijoje pagaminto aukštaračio dviračio iki dviračio, pagaminto iš medžio. Taip pat čia rasite daugybę medžiagos, susijusios su dviračių sportu.  

 

Rygos cirkas

Legendinis Rygos cirkas, kuriam jau per 120 metų, nepalieka abejingų. Čia karaliauja šypsenos ir gera nuotaika, žongliruoja žonglieriai, savo pasirodymais užburia iliuzionistai, o vaikai, be abejo, labiausiai laukia gyvūnėlių pasirodymų. 

 

Vaikų mokslo centras Z(in)oo

Klausti, surasti atsakymus, suprasti ir išbandyti – tokie Cėsyse įsikūrusio vaikų mokslo centro Z(in)oo tikslai. Čia įrengtos interaktyvios ekspozicijos, skatinančios pasidomėti matematikos ir fizikos dėsniais, suprasti garsus.

 

Kino miestelis „Cinevilla“ 

Netoli Latvijos Tukumo miesto įsikūręs bene vienintelis Baltijos šalyse kino miestelis „Cinevilla“. Apsilankiusieji čia gali išvysti, kaip gimsta kino filmai, susipažinti, kaip daromi kaskadiniai triukai, kaip dirba aktoriai, pažvelgti į šį procesą iš užkulisių, o galbūt ir patiems sudalyvauti filmų kūrime. Čia galima išsinuomoti istorinius ar kitokius kostiumus, taip pat siūlomos teatralizuotos ekskursijos. „Cinevilla“ miestelyje galima savo akimis išvysti, kokia buvo Ryga prieš šimtmetį – su savo istoriniais pastatais, aikštėmis ir gatvėmis. 

 

Kaimo sodyba „Rakši“

Kupranugariai, lamos, alpakos ir kiti egzotiniai gyvūnai apsigyveno kaimo sodyboje „Rakši“, kuri įsikūrusi Gaujos nacionaliniame parke, apie 6 km nuo Cėsių. Gyvūnus galima ne tik paglostyti, bet ir pamaitinti. Taip pat rengiami žygiai su lamomis. 

 

Safari parkai 

Netoli Irši įsikūręs Zemitani safari parkas, kuriame mažieji gamtos mylėtojai gali susipažinti su elniais. Jų čia auginama net keletas rūšių, o kaimenės dydis viršija 1000 elnių. Taip pat galima išvysti ir kitų laukinių gyvūnų – šernų, bizonų, muflonų ir kt. Panašus safari parkas yra įsikūręs ir netoli Siguldos – tai Saulstari elnių parkas (More safari parkas). Dar vienas elnių parkas (Briežu dārzs) įsikūręs Ventspilyje netoli Būšniekų ežero. Čia gyvena ne tik taurieji elniai bei stirnos, bet ir šernai.

 

Vandens parkai

Per 40 vandens atrakcionų įrengta viename didžiausių Baltijos šalyse vandens parkų, Livu, kuris įsikūręs Jūrmaloje. Dar vienas vandens parkas yra įsikūręs Ventspilyje. 

 

Nuotykių parkai
Ventspilio nuotykių parke vaikų ir tėvelių laukia tokios atrakcijos kaip „Tarzano šuolis“, „Tiroliečių nusileidimas“ ar „Katapulta“, o Ventspilio vaikų miestelyje įrengta per 40 atrakcionų įvairaus amžiaus vaikams. Gaujos nacionaliniame parke esantis „Tarzans“ nuotykių parkas, kaip teigiama, yra didžiausias tokio pobūdžio nuotykių parkas Latvijoje, o gal net ir Baltijos šalyse. Netoliese, žiemos ir vasaros sporto centre Ozolkalns, taip pat įrengtas „Supervavere“ virvių parkas. Siguldoje įsikūręs „Mežakakis“ nuotykių parkas, kuriame įrengtos 6 įvairaus lygio trasos, kai kurios – net 17 m aukštyje virš žemės. „Mežakakis“ nuotykių parkas yra ir Rygoje, netoli nuo didžiosios Mežaparks scenos. 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.