Patarimai keliaujantiems tėvams: oro uoste su mažyliu

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gegužės 24d.

Yra tėvų, kurie neįsivaizduoja kelionių su vaikais, yra tokių, kurie drąsiai keliauja su mažyliais ne tik patogioje Europoje, bet ir už šio žemyno ribų. Kokie iššūkiai laukia su mažamečiais vaikais keliaujančių tėvų? Ar tokie keliautojai turi privilegijų? Dalijamės patarimais iš keliaujančių tėvelių patirties.

Vežimėlis. Paprastai skrydžių bendrovės leidžia nemokamai vežtis sulankstomą vaikišką vežimėlį, jei rezervacijoje užregistruotas keliaujantis vaikas iki 2 metų. Vyresniems nei dvejų metukų mažyliams taip pat leidžiama nemokamai vežtis vežimėlį, tačiau reiktų pasitikslinti skrydžių bendrovėje. Atvykus į oro uostą vežimėlį būtina užregistruoti, net jei neturite kito registruoto bagažo. O tuomet galima rinktis: atiduoti į registruoto bagažo skyrių arba prieš  pat įlipant į lėktuvą. Jei vaikutis dar nevaikšto savarankiškai, patogu pasirinkti antrąjį variantą, nes kai kuriuose oro uostuose tenka įveikti nemažus atstumus, kol randi reikiamus vartus. Tačiau jei vaikutis jau neblogai vaikšto pats, o oro uostas nėra didelis, apsvarstykite, galbūt verta vežimėlį atiduoti į registruoto bagažo skyrių. Taip išvengsite nepatogumų kildami ar leisdamiesi laiptais: ne visuose oro uostuose yra keliaujantiems su vaikiškais vežimėliais patogūs liftai. Lietuvoje kartais tenka ieškoti lifto arba oro uosto darbuotojo, kuris galėtų atverti tarnybinio lifto duris, o kartais tenka iškėlus vaiką iš vežimėlio nusileisti laiptais, rankose nešant ir vežimėlį, ir vaiką. Be to, rankinio bagažo patikroje mažylį reikės iškelti, o sulankstytą vežimėlį užkelti ant patikros trapo.

Rankinis bagažas. Keliaujant su mažais vaikais neretai tenka juos neštis rankose arba stumti įsodinus vežimėlyje, o jei vaikutis jau paaugęs ir vaikšto savarankiškai, vis viena oro uoste greičiausiai norėsite jį laikyti už rankytės. Dėl to venkite apsikrauti daiktais. Itin patogu būtiniausius daiktus susikrauti į kuprinę, nes rankose nešdami vaiką ar stumdami vežimėlį greičiausiai nebegalėsite traukti dar ir lagamino, net ir nedidelio. Tiesa keliaudami su kuprine būkite atidūs ir nedėkite į ją vertingų daiktų ar svarbių dokumentų.   


Rankinio bagažo patikra. Susiruošus skristi pirmą kartą su mažyliais iškyla daugybė klausimų, kiek ir kokio vaikų maisto ar gėrimų galima neštis į lėktuvą. Specialiems mitybos poreikiams, įskaitant ir kūdikių mitybą, tenkinti leidžiama į lėktuvo saloną pasiimti skysčių didesniuose, nei 100 ml buteliukuose. Vis dėlto, oro uosto patikros darbuotojai turi teisę tėvelių paprašyti šių skysčių paragauti. Geriausia, jei visą vaikučiui skirtą maistą ir gėrimus sukrausite į vieną permatomą maišelį, kurį patikros metu reiktų ištraukti iš kuprinės ar rankinės ir perspėti patikros darbuotojus.

Tėvelių privilegijos? Tėveliai, keliaujantys su kūdikiais ar mažais vaikais, skrydžiui kai kuriuose oro uostuose gali būti registruojami be eilės. Požiūris į šeimas su mažaisiais keliauninkais skiriasi ir priklausomai nuo šalies, kurioje keliaujate.

Apranga. Pagalvokite, kuo aprengsite vaikučius. Svarbu, kad rūbai būtų patogūs, nesunkiai nurengiami. Keliaujant šaltuoju metų laiku, oro uoste reiks nurengti striukes ir kitus šiltesnius rūbus, o lipant į lėktuvą – vėl aprengti. Turėsite nuolat prižiūrėti, kad vaikučiai neperšaltų ar neperkaistų. Dėl to patogiau keliauti vasarą, kuomet nereikia šiltų rūbų – striukių, kepurių, šalikų ir pirštinių. Tačiau ir vasarą reiktų neprarasti budrumo dėl temperatūrų skirtumo. Oro kondicionieriai gali pernelyg atšaldyti orą arba laukimo salėje gali būti pernelyg tvanku. Juk nenorite, kad atostogos prasidėtų nuo slogos.


Atvykite laiku. Keliaujant su vaikais reiktų numatyti papildomo laiko, kadangi neretai nutinka įvairių nenumatytų reikaliukų. Tačiau taip pat neatvykite pernelyg anksti – mažiesiems laukimas paprastai prailgsta.

Sudominkite vaikus. Žinoma, kūdikiams iki vienerių metų oro uostas įspūdžio nepaliks, tačiau dvejų metukų mažyliams tai gali būti puikus atradimas. Parodykite kylančius ar besileidžiančius lėktuvus, papasakokite, kur skuba lagaminus vežantys traukinukai ir kiti aptarnaujantys automobiliai, paaiškinkite, kodėl reikalinga rankinio bagažo patikra. Mažieji keliauninkai, nesuprasdami, kas vyksta, gali tapti irzlūs ir nepatenkinti. Ir atvirkščiai, susidomėję lėktuvais ir oro uoste verdančiu gyvenimu, nė nepastebės, kaip prabėgo laikas.

Skanėstams – taip. Vaikus auginantys tėvai žino, kad net ir trumpoje išvykoje praverčia įvairūs skanumynai. Tik reiktų pridurti, jog nevertėtų perlenkti lazdos su saldumynais. Tai gali būti ne tik sausainiai, bet ir javainiai, obuoliai ar kiti vaisiai. Žinoma, reiktų vengti tokių, kurie yra linkę ištižti.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.