Su visa šeima – į Estiją

Autorius: Kelionių manija , 2012, Spalio 24d.

Tartu žaislų muziejus, kelioniumanija.lt nuotr.

 

Keliaujant į Estiją vaikų nereiktų palikti namuose. Šioje daugelio lietuvių vis dar neatrastoje šalyje apstu įdomybių ir mažiesiems keliautojams.
Ilonos stebuklų šalis, Hapsalu

Norinčius bent trumpam pasijusti vaikais kviečia „Ilonos stebuklų šalis“. Hapsalu pajūrio miestelyje esančiame muziejuje-galerijoje surinkta garsios menininkės Ilonos Wikland paveikslų, skirtų iliustruoti žymiosios vaikų rašytojos Astridos Lindgren herojus, kolekcija. „Ilonos stebuklų šalyje“ išvysite Karlsono kambarį, nykštukų namelį, o mažieji muziejaus lankytojai galės pažaisti kiemelyje esančioje žaidimų aikštelėje ir sulaukti įvairių siurprizų.
Kilplaste nykštukų parkas

Kilplaste nykštukų parkas (Kilplaste Teemapark) – įkurtas dviejų nykštukų „globėjų“ Helen ir Aime netoli Paidės. Čia galima pasiklausyti nykštukų istorijų, aplankyti nykštukų namelį, apžiūrėti drožinėtus pasakų herojus. Vaikai gali pasidžiaugti žaidimų aikštele, pasimaudyti baseine bei „pajodinėti“ mediniais arkliukais.
Mokslo centras AHHAA, Tartu

Studentų miestu pramintame Tartu veikia Mokslo centras AHHAA, didžiausias tokio pobūdžio mokslo centras Baltijos šalyse. Pagrindinė šio mokslo centro mintis yra įdomiai ir patraukliai supažindinti įvairaus amžiaus lankytojus su fizikos dėsniais, chemijos įdomybėmis ir kitais mokslo objektais. Čia galima patiems paeksperimentuoti mini laboratorijose, išbandyti įvairius prietaisus, paliesti ir pačiupinėti įvairias medžiagas ar net leistis į kelionę į Žemės gelmes. Tikras rojus smalsučiams!
Talino zoologijos sodas

Talino zoologijos sodas – puiki atrakcija visai šeimai. Sode auginama per 2000 gyvūnų, iš viso apie 350 rūšių.
Žaislų muziejus, Tartu

Sugrįžti į vaikystę įmanoma apsilankius Tartu žaislų muziejuje, kur eksponuojami įvairūs skirtingų amžių ir laikotarpių estiški žaislai – traukinukai, arkliukai, meškiukai ir pan. Čia taip pat galima apžiūrėti suvenyrinių lėlių bei teatro lėlių kolekcijas iš įvairių pasaulio kraštų. Muziejuje įrengti ir vaikų žaidimų kambariai, kuriuose organizuojami užsiėmimai, pamokėlės bei teminės šventės įvairaus amžiaus vaikams, o muziejaus teatro namuose rengiami spektakliai. Nors smalsiausi Žaislų muziejaus lankytojai yra vaikai, bet ir suaugusiesiems čia įdomu. Ypač muziejaus ekspozicijoje išvydus kažkada vaikystėje turėtus žaislus.

01savaitgalis-taline.JPG

Tartu žaislų muziejus, kelioniumanija.lt nuotr.
Vembu-Tembumaa atrakcionų parkas

Netoli Talino esantis Vembu-Tembumaa atrakcionų parkas siūlo atrakcijas įvairaus amžiaus vaikams – nuo pačių mažiausių pyplių. Čia įrengti baseinai ir vandens atrakcionai, yra kartingai, minigolfo aikštynas ir kitos įdomybės. Vaikams, kurių ūgis neviršija 1 metro, apsilankymas parke yra nemokamas. Tiesa, parkas dirba tik vasarą, tačiau čia siūloma galimybė patiems grilyje išsikepti atsineštą maistą.
Vikingų kaimelis

Netoli Talino Vikingų kaimelis buvo įkurtas 2005 m. ant Piritos upės kranto, kur estai gyveno nuo neatmenamų laikų. Apsilankius Vikingų kaimelyje (viikingitekyla.ee) galima sugrįžti į vikingų laikus, 8-11 amžių, ir išbandyti įvairius senovinius amatus ir smagiai praleisti laiką šaudant iš lanko, mėtant kirvį, dalyvaujant vikingų žaidynėse ar žvejojant upėtakius.

Pokumaa

Pokumaa teminis parkas, įsikūręs netoli Otepės (Otepää), siūlo galimybę susipažinti su Poku nykštukais. Čia stovi didelis medinis Poku namukas, uždengtas keistos formos stogu. Greta esančiame miške įrengti pažintiniai takai, apžvalgos bokštas ir milžiniškos sūpynės.
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Kelionių idėjos