Svečiuose pas Karlsoną, kuris gyvena ant stogo

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Balandžio 12d.

Norite vėl pasijusti vaiku ir nors keletui valandų grįžti į pasakų herojų kupiną vaikystę? O gal norite savo mažamečiams šeimos nariams padaryti staigmeną? Tuomet drąsiai gali apsilankyti prie Baltijos jūros įsikūrusiame Haapsalu miestelyje Estijoje. Čia gyvena iš vaikiškų knygų visiems gerai pažįstamas Karlsonas.

Jaukioje pajūrio miestelio gatvelėje praeivius užsukti kviečia „Ilonos stebuklų šalis“ (angl. „Ilon‘s Wonderland“). Ilona Wikland yra visame pasaulyje garsi menininkė, kuri savo vaikystę praleido būtent Haapsalu miestelyje. Todėl didžiąją dalį savo kūrinių ji padovanojo šiai vaikų ir suaugusiųjų pamėgtai stebuklų šaliai.

Galerija buvo atidaryta 2006 metų birželio mėnesį, o likę „Ilon‘s Wonderland“ pastatai duris atvėrė 2009 metais. Čia apsilankę smalsuoliai gali pamatyti keliuose pastato aukštuose eksponuojamus Ilonos paveikslus, susipažinti su rašytojai Astridai Lindgren menininkės sukurtais herojais žiūrėdami dokumentinius, pilnametražius meninius ir animacinius filmus. Stebuklais ir pasakomis tikintys vaikai bei jų tėveliai gali pamatyti kambarį, kur gyveno Karlsonas ir net parašyti jam laišką. O muziejaus viršutiniame aukšte įrengtoje virtuvėje galima išsikepti imbierinių sausainių.

Kieme esančioje dirbtuvėje visi norintys gali savo rankomis pasigaminti laidynę, o kieme augančiais medžiais galima drąsiai karstytis. Šiltuoju metų laiku kiemas virsta tikra žaidimų aikštele. Šioje pasakų šalyje vaikai švenčia gimtadienius ar kitas įsimintinas šventes. Muziejaus gidė neslepia – čia viskas sukurta specialiai vaikams, todėl kai kurių siurprizų (kaip po lova stovintis mažas namelis, kuriame gyvena nykštukas) suaugusieji kartais net nepastebi.

4kelione-estija-karlsono-muziejus1.jpg

 

Muziejaus darbo laikas:

Nuo gegužės 1 dienos iki rugpjūčio 31 dienos

11 val. – 18 val. (kiekvieną dieną)

Nuo rugsėjo 1 dienos iki balandžio 30 dienos

11 val. – 16 val. (trečiadienį-sekmadienį)

Adresas: Kooli 4, 90502, Haapsalu, Estija

 

Nuotraukos autorės


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.