14 salų sostinė – Stokholmas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Stokholmo miestas apima net 14 įvairių salų, o per visą miestą galima suskaičiuoti per 50 tiltų, kurie padeda susisiekti skirtingų miesto dalių gyventojams. Teigiama, kad Stokholme per 30% ploto užima vanduo, dar tiek pat – žaliosios zonos, tad tai viena iš mažiausiai užterštų sostinių Europoje, nors čia išvystyta įvairi pramonė.

Saulėtasis Švedijos miestas

Švedijos sostinėje saulėtų dienų šiek tiek daugiau negu Lietuvoje, todėl yra nemaža tikimybė, kad kelionės į Švediją metu oras Jus palepins. Kritulių kiekis didžiausias liepos – rugpjūčio mėnesiais, tad kelionę geriau planuoti birželį.

Muziejų sala

Kelionė į Stokholmą be muziejų dažniausiai neapsieina. Didelė jų koncentracija yra Djurgarden saloje, kur įsikūręs ko gero garsiausias šalyje Vaza muziejus, kurio viduje legendinis Vaza laivas. Saloje taip pat yra Skansen muziejus po atviru dangumi, vaikų rojumi laikomas Junibacken muziejus, kuriame daugybė švediškos vaikų literatūros, o ypatingai Astridos Lindgren, eksponatų. Keliaujantiems su šeima šis muziejus turėtų būti būtiniausių aplankyti sąraše. Šalia rasite ir grupės ABBA muziejų, ir daugybė kitų įdomybių.

Skandinaviškos kainos

Maistas ir gėrimai viešojo maitinimo įstaigose pasižymi ne pačiomis žemiausiomis kainomis, kaip ir visoje Skandinavijoje. Ko gero pigiausias būdas pavalgyti ne greito maisto restorane – dienos pietūs. Alkoholinių gėrimų kainos taip pat nemenkos, tačiau šis gali būti vartojamas net ir viešoje vietoje, ne tik baruose. Naktinis gyvenimas Stokholme aktyvus, tačiau populiariausių klubų eilės gali nedžiuginti – net ir esant blogam orui gali tekti lauke pralaukti apie valandą. Jei Jūsų atostogos Stokholme siejamos su naktiniais klubais ir vakarėliais – pasidomėkite apie juos iš anksto, nes pasiūla tikrai nemenka.

Gera viešojo transporto infrastruktūra

Pigūs skrydžiai į Stokholmą neretai suvilioja trumpoms išvykoms į Švedijos sostinę. Tačiau vertėtų žinoti, kad viešasis transportas, nors ir labai gerai išvystytas, nėra pigus. Nuo oro uosto pasiekti centrą galima specialiais maršrutais važiuojančiais autobusais, kurie kainuoja nuo 10 eurų už kelionę. Daug lietuvių į Stokholmą keliauja keltu, kuris išplaukia kas dieną iš Rygos. Atvykus keltu nereikia rūpintis patekimu į centrą, nes uostas yra labai patogioje vietoje, visai šalia centrinės miesto dalies ir daugybės viešojo transporto stotelių. Jei planuojate užsibūti mieste ir žadate naudotis viešuoju transportu aktyviai – įsigykite kelias paras galiojančias korteles, kurios leis nemenkai sutaupyti naudojantis tiek autobusais, tiek metro, tiek ir einant į kai kuriuos muziejus.

Dar vienas puikus būdas pažinti miestą – pažintiniai autobusai, kursuojantys po senamiestį ir centrą. Taip pat yra galimybė pasižvalgyti ir plaukiojant laivais, kurių Stokholme tikrai netrūksta. Kai kurie plaukimai trunka vos pusvalandį, o kai kurie gali būti kombinuojami su autobusais ir trukti net keletą valandų, per kurias tikrai išgirsite ką nors įdomaus.

Renginių gausybė

Stokholmas tikrai gali pasigirti dideliu kiekiu įvairiausių renginių, todėl net ir dėl poros dienų čia verta atskristi pasinaudojus pigių skrydžių galimybėmis. Švedijos sostinėje rengiami dailiojo čiuožimo pasirodymai, daugybė šokio, šiuolaikinio meno renginių, tačiau nepamirštama ir klasikinė muzika. Visai nesvarbu, Jums labiau patinka šokis ar teatras, mėgstate klasikinę muziką ar sunkųjį metalą – Stokholme renginių yra kiekvienam.