Airija – pilys, atlaikiusios apokalipsę

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 15d.

Bokštų, pilių ir švietėjiškųjų vienuolynų išmarginta, laimę nešančiais dobiliukais apsodinta, dramatiškus pakrantės vaizdus žadanti ir visuomet nepakartojamai žavi Airija. Ekonomiškai stipri valstybė, iškentusi ilgą antpuolių ir kėsinimųsi į teritoriją virtinę, tapo patrauklia imigrantų šalimi dėl svetingos aplinkos, kultūrų tolerancijos pagrindų išsaugotų nuo amžiaus glūdumos ir svetingumo. Jei kur ir kilstelėti puodelį šiltos arbatos, stebint mėlynuosius tolius siekiančius gėlių laukus – tai tik Airijoje.

Istorijos pėdsakais

Ši parlamentinė respublika ilgai kovojo dėl savo teisių ir dominijos. Kadaise padalinta į keturias dalis, šiandien dienai, Airija – savivaldą ir pilną nepriklausomybę turinti valstybė, kuri jungia dešimtis grafysčių. Didingai skambanti kilminga sudėtis labiausiai vešėjo viduramžių apsuptyje. Airiją galime laikyti pirmųjų Europos tautų globėja, mat būtent čia dar akmens amžiuje jau gyveno žmonės. Jie statė šventyklas ir aukurus dar gerokai iki pirmųjų sarkofagų gamybos. Didinga ir kovinga ugningųjų tauta.

Valstybė saloje

Šiandieninė Airijos valstybė užima penkis šeštadalius Airijos salos. Likusi salos dalis, vadinamoji Šiaurės Airija, priklauso Jungtinei Karalystei. Salos paviršius panašus į dubenį. Salos vidurio lygumą supa pajūrio aukštumos. Bet aukštumos nesudaro ištiso kalnyno, tik pakraščiais yra išsidriekę pavieniai kalnai. Airijoje daug pelkių ir durpynų. Tai lietingas ir vėsus kraštas, kur net vasarą sunku suprognozuoti šiltas dienas.

Vaivoryštės keliu per šalį

Galway miestas – Airijos bohemijos sostinė, kur ,,visi pasileidžia plaukus ir ieško mūzų“. Connemara nacionalinis parkas saugo ledynmečio suformuota gamtos perlą, kur dangoraižių išvargintoms akims ramybę ras kiekvienas. Atostogos Airijoje gali gražinti Jus į viduramžius, mat naktis Bunratty pilyje yra apsupta garbingų damų, ponų, penkioliktojo amžiaus muzikos ir autentiškos aplinkos, ką jau kalbėti apie įstabiausią Europoje baldų kolekciją. Barų mėgėjams skrydis į Airiją tarsi skrydis į svajonių šalį, mat būtent sostinėje Dubline galima apsilankyti ,,barų šventyklos” regione, kuriame rasime rekordinį delikatesų parduotuvėlių ir užeigų skaičių. Tai palyginti nedidelis miestas, kurį galima apeiti pėsčiomis, tačiau dydis nutyli jo širdį glostančią architektūrinę pusę. Fotografo objektyvo svajonė, grafiko piešinių įkvėpimas, atgimusi praeitis istorikui – visa tai ir dar daugiau tik Dubline. Gražiausias Airijos vietas aprėpia kelionė Kerės žiedu, kuris suka lanką palei pietvakarinę pakrantę atskleisdamas svajingą panoramą. Septynių šimtų pėdų gylio Motinos uolos puošia Airijos pakrantę ir kelia išliksiantį ilgam susižavėjimą.

Buržuazija kadais naikino kalbą

Nenustebkite, jog net ir valstybine kalba laikantys anglų, airiai puoselėja apmirusią protėvių kalbą. Dar vienas airių išskirtinumas – specifiška jų pavardžių daryba. Kai kurių airių šeimų pavardės išlaikė keltiškus priešdėlius Mac ir O. Pirmasis reiškia sūnų, o antrasis – vaikaitį, pavyzdžiui, visiems gerai žinomas „MacDonald“ reikštų „Donaldo sūnus“, o pavardė O`Neil reikštų „Neilo vaikaitis“. Kadangi kitados dalis keltų genčių persikėlė gyventi į Škotiją, panaši pavardžių daryba yra paplitusi ir ten. Tai sportiška valstybė, fanatiškai stebinti futbolo varžybas ir stipriai palaiknati favoritines valstybes. Airiška muzika dažnam kelianti svaigulį – labai skambi, joje persipina daugybė melodijų, vyrauja greitas tempas ir škotiškų dūdmaišių atmainos. Airiai energingi, uolūs ir smalsūs žmonės plačiomis širdimis ir stipriu fiziniu pasirengimu.

Pripildykim pilvus

Tokių žymių pasaulinių barų brendų vardų kaip Coors, Carring, Guiness alų gimtinė – Airija. Nacionalinė virtuvė žavi sodraus skonio daržovių troškiniais su bulvių trintienėmis. Save tikrais piliečiais laikančių imigrantų šeimos yra įkūrę daugybę mažų nacionalinių patiekalų restoranėlių, tad čia tikrai galite paragauti šviežiausių japoniškų sušių, meksikietiškų tortilijų ar vietnamietiškų stiklinių makaronų.

Kaip geizerius ir lygumas įveikti?

Airija yra viena iš valstybių verta paukščio skrydžio aprėpsiančio neišmatuojamus jos laukus, peržvelgiančio kalnus ir panirsiančio į upes. Šimtai pilių, diebamieji laukai perienantys į šniokščiančius krioklius – nuostabi panorama. Tačiau rekomenduotina pasiimti automobilį ir apvažiuoti salą nuo šiaurės, pro rytuose stūsantį Dubliną ligi pat pietinių iškišulių.

Skrydžiai į Airiją

Skrydis į Airiją užtrunka apie tris su puse valandos, skristi galima iš Kauno ir Vilniaus oro uostų ir skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Ryanair, WizzAir, AirBaltic ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Airiją.