Alanija – turistų rojus Turkijoje

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Turkijoje, Antalijos provincijoje įsikūręs Alanijos kurortinis miestas kasmet traukia poilsiautojus ir džiugina maloniu Viduržemio klimatu, natūraliu gamtos grožiu, ilgais paplūdimiais bei istoriniu paveldu.

Alanija – Turkijos pietuose esantis miestas, prie Viduržemio jūros ir Tauro kalnų papedėje. Miestas nuo kito žymaus Antalijos kurorto nutolęs 130 km. Čia gyvena apie 400 000 gyventojų.

Klimatas ir paplūdimiai

Alanijoje vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas. Vasaros čia ilgos, karštos ir sausos (karščiausia vidutinė liepos temperatūra +28°C), o žiemos švelnios ir gana lietingos (sausio temperatūros vidurkis +10°C).

Vidutinė jūros temperatūra prie Alanijos siekia +21.4 °C. Maudymosi sezonas čia trunka nuo balandžio iki lapkričio, o geriausias metas pasimėgauti šilta jūra – rugpjūtis (+28°C). Dangus mieste lepina saulėtomis dienomis, tad nenuostabu, kad Alanijos šūkis: „Kur šypsosi saulė“. Ne veltui tūkstančiai turistų aplanko šį Turkijos kurortą norėdami pailsėti, pasidžiaugti saule ir atostogų malonumais. Daug paplūdimių ir patogiose vietose įkurti viešbučiai suteiks galimybę pasijusti kaip rojuje.

Kasmetiniai renginiai

Mieste kasmet vyksta daug įvairių renginių ir festivalių. Paskutinę gegužės savaitę mieste rengiamas Tarptautinis Alanijos kultūros ir meno festivalis, kurio metu vyksta gausybė kultūrinių renginių, koncertų. Mėgstantiems džiazo muziką patiks Alanijos džiazo festivalis (vyksta rugsėjį-spalį), kuriuo metu koncertuoja žymiausi Turkijos ir pasaulio džiazo muzikantai ir dovanojami nemokami koncertai.

Be įvairių kultūrinių renginių, kelionė į Alaniją sužavės ir tradicinėmis turkiškomis šventėmis: ramadanu, Pasiaukojimo švente, Mesir festivaliu ir kt.

Ką pamatyti Alanijoje?

Alanija pasitinka savo senovine XIII a. Seljuk pilimi tvirtove, iš jos atsiveria vaizdinga panoramą į pusiasalį. Dėmesio vertas Damlato urvas, esantis pačiame miesto centre ir galingas Kızıl Kule (Raudonasis bokštas) – vienas iš pagrindinių miesto statinių, kuriame dabar veikia etnografinis muziejus. Laivu galite nuplaukti ir aplankyti dar tris žymius Alanijos urvus.

Pasivaikščiokite Alanijos uosto pakrante Atatiurko bulvaru – čia veikia daugybė restoranų, kavinių, parduotuvių, galima pasiplaukioti valtimi ir pasigrožėti kerinčiomis panoramomis.

Norintiems pasimėgauti Viduržemio jūra, atostogos Alanijoje būtinai turi įtraukti poilsį Kleopatros paplūdimyje, o smagiam ir vaizdingam pasivaikščiojimui visai šeimai puikiai tiks šalia paplūdimio esantis Alanijos parkas.

Ko paragauti Alanijoje?

Kelionės į Alaniją metu verta pasimėgauti turtinga turkiška virtuve. Būdami čia paragaukite: simit – tradicinės, žiedo formos duonos su sezamu; dolma ir sarma – į balandėlius panašių vynuogių lapų su ryžių ir mėsos įdaru; börek sluoksniuotos tešlos pyragėlių su įvairiais įdarais; ir be abejonės, tikrų turkiškų kebabų.

Iš desertų labiausiai vilioja baklava (sluoksniuotos tešlos, riešutų ir sirupo pyragaitis) bei turkiški saldumynai. Būtinai atsigerkite tradicinės turkiškos kavos ir arbatos, o jei norite paragauti kažko stipresnio – vertėtų išbandyti raki (spiritinio, anyžių skonio gėrimo).

Geriausios vietos Alanijoje paragauti tradicinių patiekalų: Köfte D Köfte, İskele Sofrası, Ottoman House, Sofra ir kt.

Susisiekimas

Alanija turi vieną Gazipaşa oro uostą, iš kurio iki miesto centro nusigausite per 30 min. su taksi arba autobusu. Pačiame mieste patogiausia keliauti autobusais ar dolmuş (viešaisiais taksi), tačiau autobusams dažnai draudžiama važiuoti pagrindiniais keliais ir senamiesčiu. Todėl po miesto centrą patogiausia keliauti automobiliu, taksi, pėsčiomis arba dviračiu.

Skrydžiai į Alaniją

Pigūs skrydžiai į Alaniją – puikus būdas pailsėti šiame nuostabiame, šiluma lepinančiame kurorte už prieinamą kainą.

Tiesioginius skrydžius į Alaniją vykdo tarptautinis kelionių organizatorius Teztour ir Small Planet Airlines avialinijos. Kitu atveju į Alaniją galima nukeliauti su persėdimu Stambule. Skrydžius vykdo FlyLALLufthansa, Turkish Airlines avialinijos. Pigiausių skrydžių į Alaniją ieškokite mūsų svetainėje.