Amsterdamas – Europos laisvoji sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Jeigu tikima, kad pasagos neša laimę, tai žemėlapiuose pasagos formą primenančiam Amsterdamo miestui, atrodo, laimės ir tikrai turtingos kultūros nepagailėta. Todėl apsilankiusiems šiame Olandijos mieste bus į ką pažiūrėti, kuo nusistebėti ir dėl ko nuoširdžiai pasidžiaugti.

Amsterdamas ypatingas, nes…

Amsterdamas yra vienas tų miestų, kuris aktyviai lankomas turistų, todėl šurmulio čia netrūksta ištisus metus (žinoma, tam įtakos turi ir miesto klimatas – žiemomis nebūna šalta, o vasaros būna pakankamai vėsios). Šis miestas turi kuo didžiuotis, ir įdomybių čia apstu. Jeigu norėsis susituokti iškart nusileidus Amsterdamo oro uoste, šis noras bus išpildytas! Ir bilietus į povestuvinę kelionę nusipirkti galėsite jau iškart po sutuoktuvių. Mat Amsterdamo oro uoste yra oficialiai tuokiamos poros, ir tuo šis oro uostas tikrai gali didžiuotis.

Tačiau ir už oro uosto ribų pramogų ir įspūdžių netrūksta. Kelionė į Amsterdamą sukels susižavėjimą tiems, kurie domisi architektūra ir menu, o gamtos mylėtojams gėlių turgus turbūt liks vienu ryškiausiu ir įsimintiniausiu kada nors aplankytu turgumi. Visiems maisto gurmanams bus smagu išbandyti tradicinę žirnių ir kumpio sriubą, tradicinį jautienos troškinį arba paragauti labai populiaraus Olandijoje patiekalo – rūkyto ungurio (gerookte paling).

Šiaurės jūros skalaujamas

Atostogos Amsterdame nebus tikrai puikios, jei nepavyks pamatyti ir pasiplaukioti Olandijos pasididžiavimu laikomais kanalais. Amsterdamas įkurtas dar XIII a.Šis nuolat Šiaurės jūros skalaujamas uostamiestis dažnai vadinamas „Šiaurės Venecija“, ir ne veltui. Šį miestą išraizgę kanalai sudaro daugiau nei 100 kilometrų ilgio atkarpą, o plaukiojant jais galima apžvelgti visas miesto įdomybes ir pamatyti žymiausius objektus.

Šie kanalai dabar yra turistų traukos centras, svarbi miesto istorinė ir geografinė vertybė, estetiškai patrauklus kraštovaizdis. Tačiau daug anksčiau vietose, kuriose dabar nusidriekę kanalai, tebuvo nykūs apsemiami plotai ir nuolat vandens užliejamos pievos. XIV amžius buvo būtent tas laikas, kuomet buvo pradėti statyti poliai, kurtis gyvenvietės ir formuotis dabar didingai ir archaiškai atrodantys miesto kanalai. Na o pati pirmoji gyvenvietė buvo pavadinta Aemstelledamme vardu. Nors šiandieninis Amsterdamas turi daugybę kanalų, tačiau žinomiausi yra trys – Ponų, Imperatoriaus ir Princo.

Amsterdamas žymus ne tik savo vandens kanalais. Galbūt ir visai nenuostabu yra tai, kad ir vandens, laivų šventė vyksta būtent šiame mieste. Tai išties bene didžiausia laivybos šventė visame pasaulyje, ir ji čia vyksta kas penkerius metus.

Laisvas ir nepriklausomas

Daugeliui Amsterdamas turbūt žinomas kaip miestas, kuriame legalu ir visiškai priimtina tai, kas kitose pasaulio šalyse ne tik netoleruojama, bet ir draudžiama įstatymų. Įteisinta prostitucija, lengvieji narkotikai, tolerancija įvairių orientacijų žmonėms – būtent todėl Olandijos miestas atrodo kiek kitoks, tikrai įdomus ir tikrai savitas tiems, kurie čia dar nepabuvojo. Nenuostabu, kad kelionės į Amsterdamą neprailgsta ir kartais užsitęsia ilgiau Europoje uždraustų pramogų ir pasilinksminimų mėgėjams.

Amsterdamas kviečia

Amsterdamas populiarus ir žinomas turizmo centras, todėl į jį nuvykti ir grįžti norimu laiku bus tikrai lengva. Pigūs skrydžiai į Amsterdamą organizuojami tokių aviakompanijų kaip „Air Lituanica“, „Wizzair“ bei „Ryanair“.

Plaukioti mažučiu laiveliu siauručiais kanalais, nusipirkti kvepiančių gėlių ar važinėtis dviračiu architektūra turtingomis gatvėmis – Amsterdamas kviečia!