Anglija – arbatos pertraukėlė karaliams ir karalienėms

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 15d.

Kasdieninėje kalboje žodis „Anglija“ dažnai vartojamas neteisingai, Anglija vadinant visą Didžiąją Britaniją ar Jungtinę Karalystę. Yra pavyzdžių, kai istoriniuose šaltiniuose į sąvoką „Anglija“ įtraukiama taip pat Škotija ir Velsas. Ši sąvokos interpretacija vartojama visame pasaulyje, tarp jų ir pačių anglų. Tai dažnai sukelia nesusipratimų tarp Didžiosios Britanijos gyventojų. Tačiau visa tai lieka etimologiniais diskursais. Verta atsižvelgti į gyvuojančią karalystės puošybą, demokratijos ir mokslo laimėjimus, svetingumą svečioms tautoms, kolonijų pranašumą ir patrauklumą kelionei.

Nuo genties iki monarchijos

Anuomet dabartinė Anglijos teritorija buvo lengvai nugvelbiama daugelio mažų genčių. Šalis buvo užgrobta net paties Julijaus Cezario. Anglosaksų veržimaisi į britų žemes buvo sustabdyti nespėjus įsibėgėti viduramžiams, o apsikrikštijus suisvienijo daugybė nedidėlių karalysčių. Kovos su vikingais, feodalizmo išbujojimas ir kitos kovos dėl moralinės lygybės lydėjo iki pat Anglijos revoliucijos. Pasaulinių karo metų įtakos zonų vadė buvusi Anglija šiandien dienai puoselėja per tiek metų atkovota tautos identitetą, skatina tradicijų laikymąsi ir kaip visuomet užima ypatingai įtakingą vaidmenį Europos politikoje.

Tarp salų gyvuojanti šalis

Anglija – didžiausias ir tankiausiai gyvenamas Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Jungtinės Karalystės kraštas. Jos gyventojai sudaro daugiau nei aštuntadalį visų Jungtinės Karalystės gyventojų, užima du trečdalius Didžiosios Britanijos salų ploto ir ribojasi su Škotija šiaurėje ir Velsu vakaruose. Taip pat ribojasi su Šiaurės jūra, Airijos jūra, Keltų jūra, Bristolio sąsiauri ir Lamanšu. Didžiąją dalį Anglijos sudaro kalvos, tačiau šiaurėje neaukštų kalnų grandinė skiria Rytų ir Vakarų Angliją. Rytuose taip pat yra žema, pelkėta lyguma, kurios didelė dalis buvo nusausinta ir dabar naudojama žemės ūkiui.

Derėtų aplankyti

Mokslo šventovė skleidžianti ypatingą aurą, sukurianti ramybės ir žingeidumo jausmą – Kembridžo miestelis šiaurės Anglijoje. Parkų mylėtojams „Lake District“. Tai žmogaus nepaliestos gamtos meno kūrinys, kur savo potėpius dėliojo ledynas sustumdamas kalvas, erozija – išgrauždama ornamentiką, vėjai – nupūstydami smailiausias viršūnes. Senesnis nei du tūkstančiai metų, Česterio miestas laukia svečių siūlydamas pasigrožėti išsaugota architekrtūros virsmų ekspozicija, pasidomėti Anglijos istorija ir sudalyvauti kultūriniuose renginiuose. Kitokia Anglija atsiskleidžia auksiniais paplūdimiais, uolėtomis pakrantėmis pasidabinusiame Konrnvalio mieste, kuriame atostogos Anglijoje taps akis atveriančiu potyriu. Pėstiesiems skirtas Jorko miestas žavi savo bažnyčiomis ir vienuolynais, kuriuose galime rasti žymiausių pasaulio dailės artifaktų. Edinburgas vadinamas Škotijos sostine, o jo gatves puošia neoklasikinė architektūra ir žaismingas ,,kitokio“ angliško tarimo skambesys. Senovinė šventykla, apipinta legendomis ir slepianti daugybe dar neįmintų mįslių – tai Staunhendžas. Akmens luitai šiam statiniui buvo atgabenti šimtus mylių tik žmonių rankų jėga dar priešistorėje. Tikras Anglijos perlas, kosmopolitų miestas – Londonas. Tai vienas didžiausių pasaulio miestų, kuriame rasime rinktinių menininkų darbų galerijas, geriausius restoranus, prabangiausių prekės ženklų parduotuves ir visų pasaulio tautybių žmones skubančius nulenkti galvos Bekingemo rūmuose gyvenančiai karališkajai šeimai.

Kultūros per akis

Anglija daugybę metų diktatvo pasauliui kultūros tendencijas. Tai Šekspyro sonetai, tai Bitlų žodžiai sskambantys lūpose, tai Andrew Loido Webberio miuziklai, Hendelio simfonijos, Čarlio Čaplino vaikštinėjančios bulvytės…Tai ir dar daugiau – pamatinė plačiojo pasaulio idėja apie kultūrą. Sostinė pulsuoja tolerancijos ir jaunatviško gaivališkumo santykyje su klasikinių vertybių skale ir giliais religiniais papročiais. Nuo vakarėlio iki geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų, pabų ir prestižinių parduotuvių vos keli žingsniai. Britai yra aistringi sporto gerbėjai. Itin populiarūs žaidimai – futbolas, regbis, golfas, kriketas. Vakare bokalas alaus, dienos aptarimas draugų rate ir geros sporto varžybos – puikus užsiėmimas.

Angliški pusryčiai

Firminiai angliški pusrytukai susideda iš keptų kiaušinių, skrudintos šoninės, paskrudintos šviesios duonelės, apkeptų šampinjonų ir troškintų pupelių – skalsus ir aktyviai dienai laukuose skirtas rinkinys puikiai tiks kelionės į Angliją metu. Anglai išsiskiria savo virtuvėje ypatingą vietą paskirdami orkaitėje ilgai troškinamiems ir kepamiems patiekalams. Netikėta pudingo versija dažniausiai skanaujama su daržovių troškiniu ir miltiniu padažu. Visa galybė užkeptų dešrelių ir bulvių koše apklotų avienos ar jautienos faršo kepinių. Kraujinius vėdarus gamina ir anglai, vadindami juos juoduoju pudingu, o vietoje kruopų naudoja riebalus.

Metro tėvynė

Susiekimas Anglijoje patogiausias traukiniais, tačiau taupesnis variantas – autobusai. Neverta pamiršti, kad keliai dažnai užsikemša ir galite įstrigti nemaloniame kamštyje. Automobilio nuoma Anglijoje menkavertis dalykas, mat visų pirma, gali būti sunku vairuoti, kuomet vairas yra dešinėje pusėje, o ir mokesčiai vardan patekimo į miestų centrus labai dideli. Mažesnes apylinkes smagu pažinti pėsčiomis.

Skrydžiai į Angliją

Skrydis į Angliją užtrunka apie tris valandas, skristi galima išVilniaus ir Kauno oro uostų. Skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip AirLituanica, WizzAir, AirBaltic ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Angliją.