Antalija – didžiausias Turkijos kurortinis miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

„Mėlynasis“ Turkijos miestas Antalija žavi savo Viduržemio jūros Rivjeros atmosfera, šilta jūra, kvapą gniaužiančiomis panoramomis bei žavingu istoriniu senamiesčiu. Kelionė į Antaliją – „rojų žemėje“ paliks neišdildomų įspūdžių.

Miestas įsikūręs pietvakarių Turkijoje, ant Viduržemio jūros kranto, Tauro kalnų šlaite. Šalia yra BurdurIspartaKaraman ir kitos provincijos.

Antalija – didžiausias šalies kurortinis miestas, kurį kasmet aplanko keli milijonai keliautojų. Mieste ir priemiesčiuose gyvena virš dviejų milijonų gyventojų.

Klimatas ir kasmetiniai renginiai

Antalijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis sausomis vasaromis ir švelniomis, drėgnomis žiemomis. Karščiausią metų mėnesį liepą vidutinė temperatūra pakyla virš +34.4 °C, o žemiausia vidutinė temperatūra fiksuojama sausį – apie + 6.1 °C . Antalija apie 300 dienų per metus džiugina saulėtomis dienomis, o vidutinė jūros temperatūra vasarą pakyla iki +27 °C.

Atostogos Antalijoje turiningos ištisus metus – čia beveik visada šurmuliuoja įvairūs renginiai bei festivaliai.

Nuo gegužės iki lapkričio mieste vyksta didžiausias pasaulio smėlio skulptūrų festivalis. Birželis džiugina operos ir baleto mylėtojus, kadangi tuo metu Antalijoje organizuojamas populiariausias miesto renginys – Operos ir Baleto festivalis, sutraukiantis turistus ne tik iš Turkijos, bet ir iš viso pasaulio.

Mėgstantiems kiną, verta apsilankyti rugsėjį-spalį vykstančiame Antalijos Auksinio Apelsino filmų festivalyje – svarbiausiame Turkijos kino renginyje. Jo atidarymo proga mieste vyksta paradas, o filmų peržiūros rengiamos istoriniame Aspendos amfiteatre.

Ką pamatyti Antalijoje?

Kelionės į Antaliją metu Jus sužavės ir nuostabaus grožio gamta, ir gilia senove alsuojantis istorinis miesto senamiestis Kaleiçi.

Šis senasis centras buvo apjuostas gynybine siena, kurios didžioji dalis išlikusi iki šių laikų. Senamiestyje atrasite II a. Hadrian vartus, miesto simboliu vadinamą gražųjį XIII a. Yivli Minare minaretą, laikrodžio bokštą ir daug kitų istorinių architektūros paminklų. Čia pat senamiestyje gausu viešbučių, restoranų, kavinių, parduotuvių, kurios žavingai dera prie senovinės atmosferos.

Verta pasigrožėti dideliu Karaalioglu parku, iš kurio apžvalgos aikštelės atsiveria panorama į įlanką, Tünek Tepe kalva, nuostabiu Konyaaltı paplūdimiu, Beydağları kalnais.

Ko paskanauti Antalijoje?

Turkiška virtuvė – viena iš turtingiausių pasaulio virtuvių. Būdami Antalijoje paragaukite šių tradicinių patiekalų piyaz (mišrainės iš tahini, česnako, graikiškų riešutų ir virtų pupelių), aštraus hibeş padažo (iš kumino ir tahini), užkandžio tirmis – virtų lubinų sėklų.

Žymiausi desertai, kuriuos verta paskanauti: baklava, kadayif, bulbul yuvası, sutlac, tavuk gogsu bei kepti ledai.

Iš gėrimų dėmesio verta turkiška arbata ir kava, o iš alkoholinių – raki (spiritinis, anyžių skonio gėrimas).

Labiausiai dėmesio verti tradicinės turkiškos virtuvės restoranai Antalijoje: Club Arma, Lacivert, 7 Mehmet, Dost Kofte ir kt.

Susisiekimas Antalijoje

Kelionė po Antaliją prasideda Antalijos oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs 10 km. Nuo oro uosto į Antalijos centrą patogu nusigauti autobusu (važinėja kas 30 min.) arba taksi.

Pačiame mieste patogu ir nebrangu susisiekti autobusais, maršrutiniais autobusais, tramvajais, dolmus (viešaisiais taksi). Pastaraisiais keliaudami po Antaliją pajusite tikrą turkišką atmosferą!

Skrydžiai į Antaliją

Pigūs skrydžiai į Antaliją vykdomi Lufthansa, Turkish Airlines  avialinijų, dažniausiai su vienu persėdimu Stambule.

Pigių skrydžių pasiūlymų ieškokite mūsų svetainėje ir į Antaliją nukeliaukite už geriausią kainą!