Argentina – tango, vynas, temperamentas bei tyras grožis!

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 15d.

Argentina, kaip ir daugelis kitų Amerikos žemynų šalių iki Europiečių atkeliavimo, buvo besidalinama įvairių indėnų genčių. Pirmieji po ilgų kelionių į šią sausumos teritoriją įžengė ispanai su keliautoju Juan Diaz de Solis priešakyje. Jie taip pat tapo ir pirmieji bei pagrindiniai Argentinos žemių kolonizatoriai. Daug kartų metyta, nepasidalinta, Argentina net du kartus bandė tapti nepriklausoma valstybe. Mūsų ir pačių argentiniečių laimei, antrasis kartas buvo sėkmingas ir 1816 metais šiltoji Argentina tapo nepriklausoma nuo ispanijos. Dėl gyvo temperamento ir milžiniško užsispyrimo, Argentina dabar yra klestinti valstybė – demokratinė respublika. Ispanų kalbą, vartojamą Argentinoje puošia dar karštesnis argentinietiškas akcentas, o valiuta didžiuojasi Argentinos peso pavadinimu.

Gamtos numylėtoji

Pietų Amerikos pietų galybė – Argentinos rankose, kuri ribojasi su Brazilija, Paragvajumi, Bolivija, Čile ir Urugvajumi. Karštąją šalį gaivina Pietų Atlantas ir dar arčiau prie dangaus priartina Andų kalnai. Šalis yra suskirstyta į tris svarbiausius vienetus: didžiasias centrines lygumas – Pampas, atšiaurią plokščiakalnių sritį Patagoniją (pietuose) ir Andų kalnų juostą vakariniame šalies pakraštyje. Kadangi Argentina užima dideles žemių platybes, klimatas visur nėra vienodas: šiauriau jis yra tropinis, o slenkant labiau į pietus, keičiasi į subantarktinį klimatą. Bet, kad ir kuriame Argentinos kampelyje bebūtumėte, patirsite malonią kaitrą, arba gaivią šilumą. Ugningoji Argentina didžiuojasi milžiniška egzotinių augalų bei gyvūnų gausa, kurių daugelį pamatysite tik šiose vietose. Žinotina, kad didingoji valstybė netgi turi savo nacionalinę gėlę – raudoną Argentininę raudūnę bei nacionalinį gyvūną – paukštelį krosnių.

Laisvalaiko balansas

Gero vėjo miestas – Argentinos sostinė Buenos Aires. Gerieji vėjai į šį miestą nepasibodėjo atpūsti itališko nuoširdumo, prancūziškos estetikos, ispaniško vikrumo ir niujorkietiško medernumo. Sostinės dvasią pajausite visur: nuo žvilgsnio į spindinčius dangoraižius ir high-tech stiliaus kvartalą Puerto Madero, iki tango gimtojo kvartalo La Boko. Dar gyva kolonialistų ispanų istorine dvasia kvėpuoja saulėtasis miestas Salta. Mieste gyvena kreolai, arabai, italų emigrantai, tačiau Salta yra laikoma pačiu ispaniškiausiu Argentinos miestu. Šiame mieste pildosi svajoklių troškimai jiems įsėdus į unikalųjį „debesų traukinį“, kuris Jus pavežės iš Saltos į kalnų miestelį San Antonio de los Kobres, bei pakels į kvapą gniaužiantį beveik 5000 metrų aukštį. Po šios išvykos kelionė į Argentiną tampa beribės atminties verta. Ekstremalams, poilsio išsiilgusiems ir kultūros ištroškusiems keliautojams miesto vartus plačiai atvers Mar del Plata. Argentinos rojaus lopinėlis dabar turi ir banglentininkų svajonių miesto titulą: maudynės čia galimos visus metus, o, baltieji smėlio paplūdimiai laukia visų, norinčių būti pabučiuotais saulės. Taip pat lapkričio mėnesis šį miestą paverčia dar ypatingesniu, nes jo metu čia vyksta Mar del Plata kino festivalis.

Kažkas virš „įspūdinga“

Mėlynieji vandenys ir rečiausi gyvūnai yra įsikūrę Puerto Madryn. Čia be jokios baimės Jus atvykusius pasveikins banginiai, ruoniai, delfinai, jūrų liūtai ir pingvinai. Puikus pasirinkimas – traukti į kelių valandų kelionę laiveliais kartu su džiaugsmingaisiais delfinais. Norintys pasiklysti tipiškoje Argentinoje su milžiniškomis rančomis, bei saulėkaitoje žirgais atjojančiais ugningais argentiniečiais, turėtų nepraleisti galimybės aplankyti Mendosos. Šis stebuklingas Argentinos deimančiukas yra vadinamas saulės ir gero vyno sostine. Apsilankykite čia vasario – balandžio mėnesiais, kai vyksta derliaus šventė Vendimija bei leiskite sau degustuoti Argentinos kraują. Perito Moreno ledynas savo galingai bauginančiu žavesiu nepaliks nei vieno abejingo Argentinai. Ši ledinė, apie tris dešimtis kilometrų nusidriekusi juosta didingumu besididžiuojanti iškyla iš Arhentino ežero tarsi dangoraižis, ir tviska visu šaltų spalvų koloritu.

Argentinos skoniai

Argentinos restoranai: pirmiausia tango, tada soti vakarienė. Karštieji argentiniečių šefai su didžiausia aistra Jums paruoš mėsingus aštriuosius argentinietiškus kepsnius su krauju, keptus grilyje, arba šviežios Atlanto žuvies pjausnelius su gaivia citrina. Desertui – rusvos spalvos saldus pieno kremas arba karamelė, pagaminta iš pieno ir cukraus. Prie visų patiekalų Jums bus pasiūlyti subtiliausi vynų variantai. Tai pakankamai tiršti prieskonių, tabako ir vanilės aromatų, papildyti, subalansuoto skonio ir švelnių, sodrių vaisių gaidomis pagardinti vynai kiekvieno skoniui. Kokios atostogos Argentinoje, neparagavus tyrojo vyno!

Keliavimas

Keliauti Argentinos viduje yra patogiausia autobusais, taksi, traukiniais bei vietiniais skrydžiais. Jeigu pasirinksite keliavimo būdą, kai vairuosite patys, vietomis būkite atidesni dėl neatsargaus argentiniečių vairavimo.

Skrydžiai

Skrydžiai į Argentiną yra galimi iš Vilniaus oro uosto bei užtrunka vieną parą ir daugiau, priklausomai nuo persėdimų skaičiaus, vietos ir trukmių tarp skrydžių. Persėdimai yra galimi Frankfurte, Vienoje ir kt. Pigūs skrydžiai į Argentiną yra siūlomi Lufthansa, Turkish Airlines, BalticAirlines bei kitų oro linijų.