Argentinos gatvės meno miestas – Rosarijas (Rosario)

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 28d.

Gausybė įvairių gatvės atlikėjų, kurie dainuoja, šoka ar vaidina tiesiog gatvėje – tuo pasigirti gali trečias pagal dydį Argentinos miestas Rosarijas, esantis dešiniajame Paranos upės krante. Tačiau atvykusiems kelionės į Rosariją įdomios bus ne tik dėl gatvės menininkų – čia yra kur kas daugiau veiklos, tinkamos turistams.

Reikėtų vengti karščių ir šalto oro

Kelionė į Rosariją karščių metu gali būti labai sunki, o esant šaltoms dienoms nebus taip malonu, todėl rekomenduojama rinktis atostogos Argentinoje balandžio – gegužės arba rugsėjo – spalio mėnesiais, kuomet oras šalyje yra optimaliausias. Galbūt porą kartų iškris šiek tiek lietaus lašų, tačiau bendras pasitenkinimas oru tikrai nenuvils šiais mėnesiais.

Edukacijos miestas

Rosarijas yra labai svarbus Argentinai ir visai Lotynų Amerikai kaip edukacijos miestas. Čia yra ne vienas universitetas, vertinamas pasauliniu mastu. Verta aplankyti mieste esančius muziejus, tarp kurių Miesto municipalinis, dekoratyvaus meno, provincijos istorijos ir kt. dangaus gerbėjams – observatorija ir planetariumas. Revoliucionieriaus Che Guevaros gerbėjai gali aplankyti jo gimtuosius namus.

Aktyviai pakeliauti po Rosariją galima baidarėmis, dviračiais (organizuojami specialūs turai), labai populiaru užsiimti parašiutizmu ar mokytis tango paslapčių. Kas jau kas, bet argentiniečiai tikrai gali išmokyti Jus šokti pagal Lotynų Amerikos ritmus. Norintys pailsėti ir ramiai praleisti laiką gali leistis į keliones laivu.

Geriausi restoranai nepriims be rezervacijos

Vietų pavalgyti netrūksta, tačiau jei savaitgalį nuspręsite aplankyti populiariausius ir geriausius miesto restoranus – be rezervacijos to padaryti tikrai nepavyks, nes laisvomis dienomis vietiniai mėgsta laiką leisti restorane. Visgi, atostogos Rosarije gali apsieiti ir be prabangių restoranų, nes užkąsti ar sočiai pavalgyti galima įvairaus pobūdžio įstaigose.

Naktinis gyvenimas mieste prasideda apie 2 val. nakties ir tęsiasi iki pat ryto. Tačiau daugiausiai pramogų naktiniuose klubuose ir baruose vyksta būtent savaitgalį, kuomet prie turistų prisijungia ir vietiniai gyventojai. Net jei nuspręsite pasilinksminti darbo savaitės metu – rasite tam tinkamą vietą.

Lankantis Rosariją teks aplankyti ir Buenos Aires

Pakankamai pigūs skrydžiai į Rosariją vykdomi iš Buenos Aires, todėl skrendant iš Europos visi skrydžiai vyksta į Argentinos sostinę, o iš šios galima perskristi į Rosariją arba nuvykti žemės transportu – autobusu, traukiniu ar automobiliu, jei jį išsinuomosite kelionėms po Argentiną.

Po Rosarijo miestą keliauti galima taksi, viešuoju transportu, tačiau centre esančius objektus patogiai ir nesunkiai pasieksite pėsčiomis ar dviračiais. Be viso to, vaikščiodami pėsčiomis ar mindami dviračio pedalus pamatysite kur kas daugiau nei vykdami kitomis transporto priemonėmis.

Festivaliai ir kitos pramogos

Pramogos ir festivaliai Rosarijo mieste labai dažni ir įdomūs, todėl kada bevyktumėte į šį Argentinos miestą tikrai rasite renginių, į kuriuos reikėtų užsukti – apie daugumą jų rasite informacijos įvairiose miesto vietose, viešbučiuose, turizmo informacijos portaluose ar kitose turistų lankomose vietose.