Bankokas – užslėpto grožio miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 04d.

Atvykę į Bankoką turistai dažnai sako nusiviliantys, nes tai tik eilinis didelis Azijos miestas. Iš tiesų Tailando sostinė turi paslėpto grožio, kurį užgožia didelis modernių pastatų kiekis. Viskas, ko reikia – skirti šiek tiek laiko informacijos paieškai bei pasivaikščiojimui, tik tokiu būdu galima atrasti išskirtines vietas, kurių dėka kelionė į Bankoką nebus tokia, koks gali būti pirmas įspūdis.

Iškeisti lietuvišką žiemą į pažintį su Bankoku – super pasirinkimas!

Norintys pažinti Bankoką iš arčiau, turėtų rinktis tam lietuvišką žiemą. Kelionės į Bankoką siūlomos ištisus metus, tuo tarpu gruodžio – vasario mėnesiai yra kiek vėsesni, tad tinkamesni pažintinei kelionei, vaikščiojimui po miestą ir lankytinus objektus. Tačiau šis metas nebus idealus norint pasimėgauti paplūdimiais.

Šventyklos tarp dangoraižių

Dangoraižių miesto įvaizdį sudarantis Bankokas tarp didelių pastatų saugo palyginti nedideles šventyklas. Kai kurios šventyklos, pavyzdžiui Wat Pho, yra senesnės net už patį Bankoko miestą. Be šventyklų siūloma užsukti į karalių rūmus, kuriuose prabanga net akį rėžia. Tuo tarpu didelė dalis turistų jau būna suplanavę vizitą į Patpongą – masažo salonų rajoną.

Tajų, vegetarų ir tarptautinės virtuvės

Bankokas pasižymi ypač tankiu restoranų tinklu. Čia galite rasti gausybę tajų virtuvės meistrų, o kartu ir vien vegetarams skirtų restoranų. Dėl didelio gyventojų skaičiaus ir susimaišiusių kultūrų galima pastebėti ir ne vieną europietiškos virtuvės restoraną. Be viso to, lyginant su daugeliu pasaulio miestų, pavalgyti galima sočiai ir pigiai, nors jei lygintume su kitomis Tailando vietomis – Bankoke maistas brangus.

Nenorite gaišti laiko restoranuose – gatvėje maistas parduodamas kone kas 100 metrų. Tai nebrangus ir greitas būdas užkąsti kelionės metu, kol judate nuo vieno objekto iki kito. Dažniausiai taip parduodami vietinės virtuvės šedevrai, o užkandžiams gali būti siūlomi net ir kepti vabzdžiai, jei tik išdrįsite jų paragauti.

Naktinio gyvenimo gerbėjai taip pat gali rasti sau tinkamą barą ar klubą, kuris dirbtų visą naktį. Atostogos Bankoke retai siejamos su alaus barais, tačiau jų, kaip ir Go-go barų netrūksta. Ar verta juose lankytis priklauso nuo Jūsų pačių, tačiau tai tikrai nėra ta vieta, kurią rekomenduotų kelionių vadovai.

Gerai išvystytas susisiekimas

Net jei skamba ir neįtikėtinai, pigūs skrydžiai į Bankoką retkarčiais yra siūlomi. Žinoma, tai ne tokie pigūs bilietai kaip į Oslą ar Paryžių, tačiau palyginti su atstumu – kaina gali būti juokinga. Atskridę į Tailando sostinę persėsti galite į viešąjį transportą, kuris labai plačiai išvystytas. Miestą pasieksite traukiniu, vėliau galite naudotis metro, autobusais, taksi, Indijos simboliu tapusiais tuk-tukais ar net laivu. Išsirinkti patogiausią keliavimo būdą padės planuojamų aplankyti maršrutų planas. Iki vienų veš autobusai, kitus lengvai pasieksite pėsčiomis, o dar kitus – laivu. Taigi, susiplanuokite, ką norite aplankyti, o tuomet jau planuokite kaip tai padarysite. Jei keliausite daug – įsigykite specialiai turistams skirtą bilietą, leidžiantį sutaupyti.