Barselona – Katalonijos pasididžiavimas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Ispanijos pulsas kyla iš pačios ekstravagantiškiausios ir įvairialypės Katalunijos regiono sostinės – Barselonos. Tai vienas unikaliausių pasaulio architektūros paminklų, kuriame susitinka turistai, vietiniai karšto būdo pietiečiai, asimiliavę aplinkinių tautų genijai ir Jūs. Nuo pat savo istorinės prigimties, dėkingoje vandeningoje ir kalnais apsaugotoje teritorijoje gyveno romėnų tautos. Čia gimė padavimai apie Heraklį ir kitus epinius didvyrius. Pos sunkių kovų su prancūzais, pilietinio karo ir finansinės suirutės krizės metu, šiuo metu Barselona yra atsitiesęs ir garbingas miestas, džiūgaujantis dėl kasdienių malonumų ir mokantis pasilepinti gamtos bei žmogaus sukurtais turtais.

Optimalus laikas kelionei

Verta žinoti, kad saulė kepina Barseloną išskirtinai birželio, liepos ir žvaigždėtojo rugpjūčio mėnesiais. Žinoma, tuo tarpu daugybė karščio gerbėjų suguža pasidžiaugti saulės spinduliais ir retais liūčių epogėjais. Vėsesnio temperamento ir šešėlių mėgėjams atostogos Barselonoje labiau turėtų apeliuoti rugsėjo – gegužės tarpe. Žiemos ten retai pasidabina mums įprastu speigu, temepratūra nukrinta vos iki +12°C laipsnių.

Gardžiai kvepiaburnoj tirpsta

Retas pasaulio miestas gali pasigirti tokia šviežių produktų pasiūla. Uoste galima įsigyti iš tolimiausių kraštų pasiekusių vaisų, ką jau kalbėti apie jūros gėrybių pasirinkimą. La Mar Salada ir Can Solé restoranai kasdien stebina lankytojus gėrybių gausa ir gardžiausiais daugiaryžiais mieste. Šalia atkimštas Cavos butelis nustebins tauriu artumu oriajam šampanui, o netoliese stūgsančiuose kalnuose užaugintos vynuogės praturtins vakarienės pabaigą saldžiųjų vynų svaigumu. Trumpai tariant, kelionė į Barseloną Jūsų skrandžio tikrai nenuvils.

Veiklos užteks visiems

Tai didžiausias Viduržemio jūros regiono miestas, pagarsėjęs spotinių renginių aktyvumu, didžiausių parodų organizavimų ir gyvojo meno ekspozicija. Šalia kalnų virtinės įsikūręs metropolis yra kalvotas ir apsuptas upių. Jūsų pėdas gali skalauti Viduržemio jūra, o visai netoliese verslo centrų, pajūryje, galima išvysti smėlio skulptūrų dirbtuves. Miestą supa daugybė kurortinių miestelių. Pačioje širdyje pabėgti nuo šurmulio galima vienuose gražiausių Europos parkų ar įkopti į pusę kilometro siekiančius kalnus.
Net pačius aktyviausius keliautojus gali sužavėti Olimpiniai parkai, išvystyta miesto sporto erdvių kultūra ir parkų platybė.
Tuo tarpu atsipalaiduoti leis šedevrų meistro Picasso muziejai, kelionė aplinkui miestą, kultūrinės veiklos tarptautiniam kontingentui pasiūla. Moderno mėgėjus žavės Antoni Gaudí architektūros palikimas, Gran Teatre del Liceu – operos mylėtojų šventovė, neleisianti atitraukti akių nuo aukščiausio lygio pasirodymų,
Romantikos dumplės – tai šokantieji spalvingieji fontanai, kurie sukuria magišką iliuzija ir praturtina potyrius. Savo kelią į dangų padės rasti viena nuostabiausių bažnyčių pasaulyje – Šv. Šeimos bažnyčia, kuri tarsi iš drėgno smėlio supiltas tobulybės įprasminimas.
Saulės šilumos padiktuotas gyvenimas atgyja naktimis, pailsėję po siestos ir sutvarkę paskutinius reikalus, vietiniai skuba pradėti kasdieninį mažąjį savaitgalį į barus ir restoranus, kur skanauja tapas, alų, putojantį vyną Las Ramblas rajone ir gotikos kvartale. Sekti jų pėdomis, kol naktis įkais iki galingo naktinio gyvenimo tiesiog būtina šokių fanatikams. Sala Apolo kas vakarą rengia skirtingą teminį vakarėlį, o klubas Magic gyvuoja jau trisdešimt metų ir nestoja stebinti klientų pačia geriausia šiuolaikine muzika.

Patogus susisiekimas

Išvystytas Barselonos transportas neleis nusivilti. Juk ji pretenduoja į vieną svarbiauių ir užimčiausių Europos uostų. Barcelona–El Prat Airport, kasmet sulaukia apie 35 milijonus keleivių, kuriuos aprūpina aukštos klasės požeminių traukinių infrastruktūra ir greitųjų traukinių linijomis, kurios netgi jungiasi su Prancūzija ir kitomis Europos šalimis.

Renginių sūkūriai

Gyvybingas miestas visuomet pasipuošęs įvairiausio tipo renginiais ir pasirodymais centrinėse gatvėse. Keli festivaliai yra verti ypatingo dėmesio, kurių išvakarėse Jūsų laukia skrydžių į Barseloną gausa.

Feria de Abril de CatalunyaBalandis: Tai savaitę trunkantis maskaradas pasiūlysiantis veiklos suaugusiems ir vaikystę praturtinančių saldėsių mažiesiems. Šokiai, dainos, estrada.

Montjuic de Nit; Liepa: Nuo sutemų ligi aušros pulsuojantis miestas džiaugiasi nakties vėsa jaukiai įsikurdinę kinuose, muziejuose, teatruose. Skamba muzika ir kiekvienas užkabaris juda šokio žingsneliu.

Fiesta Major de Garcia; Trečią rugpjūčio savaitę: Gatvių dekoracijos teisiai iš kino ekranų, milžiniškos pilys, gatvėmis plaukiantys laivai, gausybė gardžių patiekalų, viso pasaulio muzika su lašelių ispaniško charakterio. Varžymasis dėl geriausio dekoratoriaus vardo sukuri apasakos pasaulio magija visame mieste.

Skrydžiai į Barseloną

Skrydis į Barseloną užtrunka apie tris su puse valandos, keliaujant tiesiogiai., Skristi galima iš Vilniaus ir Rygos oro uostų. Skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Austrian Airlines, WizzAir, Lufthansa ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabiliteus! Visi pigūs skrydžiai į Barseloną.