Bodrumas – miestas, turintis vieną iš septynių pasaulio stebuklų

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Visais pasaulio stebuklais gal patikėti ir negalima, bet vienu čia tikrai bus įtikėta tikrąja to žodžio prasme. Vienas iš didžiųjų septynių pasaulio stebuklų, Halikarnaso mauzoliejus, yra būtent čia – Bodrume, pietvakarinės Turkijos dalies mieste. Atostogos Bodrume bus saulėtos, stebuklingos ir šviesios, nes šis kurortas jau seniai tapo vienu lankomiausių Turkijoje.

Vieta žemėlapyje ir turistų širdyse

Bodrumas yra jaukiai įsikūręs priešais Graikijai priklausančią žymiąją Koso salą. Dar visai neseniai, prieš puse amžiaus, Bodrumas buvo žvejų kaimelis, tačiau dabar tai aktyvaus poilsio, energingo turizmo Turkijoje centras, turintis praeities reliktus. Jo istorija datuojama jau nuo VII a. pr. Kr., kuomet į šiandienos Bodrumo teritoriją gyventi atsikėlė graikai. Kelionė į Bodrumą tikrai vilioja tuos, kurie ilgisi karščio ir saulės, tuos, kurie naktinio gyvenimo ir linksmybių prie baro į nieką nekeistų, tuos, kurie nori lepintis ir nuostabiai įdegti saulėje ir, žinoma, tuos, kurie patiria džiaugsmą matydami bei pažindami kultūrą, istoriją ir meną. Taigi šis miestas traukte traukia turistus iš viso pasaulio, o kaitinanti Turkijos saulė, atrodo, lepintų ir lepintų visus čia atvykusius.

Skanus, karštas, kalnuotas

Atvykusiems į šį Turkijos kurortą, žinoma, norėsis susipažinti ir paragauti patiekalų, priklausančių turkų virtuvei. Bus ir kebabų, ir turkiško skanėsto baklavos, ir nuostabiai skanių ledų, be abejonės, džiugins ir žuvies pasirinkimas. Tačiau turbūt ledai džiugins kone labiausiai, nes jie bus vienas iš būdų, atsigaivinti nuo kepinančios saulės ir svilinančio karščio. Geriausia čia atvykti gegužės, birželio ar rugsėjo mėnesiais, tuomet oras karštas, tačiau ne per daugiausia, ir turistų dar nėra labai daug. Kiekvieną dieną Bodrumas atrodo panašiai – tas pats skanus maistas, karštas oras ir šviesus dangus, tos pačios be galo kalnuotos vietovės, tačiau tiems, kas tai pamato ir pajunta, tampa įspūdžiu ir neužmirštamu kelionių džiaugsmu.

Naktiniai klubai ir pramogos

Bodrumo mieste gausu objektų ir vietovių, kurios tikrai maloniai džiugins ir bus įdomios. Jeigu tie, kas atvyks, bus nusiteikę švęsti, šokti ir linksmintis, turbūt viską, ko tam reikia, ras būtent Bodrumo mieste – naktiniai klubai, kavinės, restoranai dirba visą naktį. Tiems, kam norėsis šiek tiek kitokio poilsio, patiks šiame mieste esantis parkas „Dademan“ arba sveikatingumo centras „The Marmara Bodrum hotel spa&gym“. Be abejonės, negalima neaplankyti vieno iš pasaulio stebuklų – Halikarnaso mauzoliejaus. Taip pat Bodrumo mieste galima išbandyti daugelį kitų pramogų: jodinėjimą žirgais, džipų safarį bei nardymą. Linksmybės čia, atrodo, niekada nesibaigia.

Nors vieną kartą

Kelionės į Bodrumą organizuojamos ištisus metus, todėl čia atvykti galima bet kada panorėjus. Pamatyti šį Turkijos kurortą nors vieną kartą tikrai reikia, jis atpalaiduoja, dovanoja atradimo džiaugsmą ir visišką nerūpestingumą po kaitriąja Bodrumo dangaus saule. Pigūs skrydžiai į Bodrumą organizuojami tokių aviakompanijų kaip „AirBaltic“, tiesioginiai skrydžiai į Turkiją organizijuami ir aviakompanijos „Turkish Airlines“, tačiau šiuo atveju nusileidžiama Turkijos Stambulo oro uoste.