Bordo – nuostabi architektūra ir pasauly žymus vynas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Prancūzijos miestas Bordo (Bordeux) žymus savo vynais – birželį jame vyksta didžiausia pasaulyje vyno mugė Vinexpo. Atvykę čia galėsite ne tik pasimėgauti vietiniu Bordo vynu, bet ir pasigrožėti istorine miesto dalimi, kuri įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

Bordo – Prancūzijos Akvitanijos regiono sostinė ir uostas, įsikūręs šalia Garono upės. Pievakarių Prancūzijoje esančiame mieste gyvena apie 1,140,668 gyventojų, tarp jų dauguma vietinių prancūzų.

Ką nuveikti Bordo?

Bordo vyrauja vandenyno klimatas. Vasaros čia šiltos ir ilgos (vidutinė temperatūra +25°C), o žiemos vėsios (vidutinė temperatūra + 6°C) ir gana drėgnos (ypač sausis), tačiau įprastai be sniego.

Dėl gerų oro sąlygų ir ištisus metus turtingo miesto kultūrinio gyvenimo, Bordo verta aplankyti bet kuriuo metų laiku.

Birželį mieste vyksta Upės festivalis, kurio metu upės pakrantę nušviečia šviesų šou, šurmuliuoja paradas. Norintiems kelionės į Bordo metu pasinerti į maisto, vyno ir šokių linksmybes, verta apsilankyti liepą vykstančioje Les Epicuriales šventėje. Jos metu mieste vyksta muzikos koncertai, vyksta gatvės teatro spektakliai, rankdarbių mugė, galima paskanauti vietinio maisto ir vyno.

Ką pamatyti Bordo ?

Kelionė į Bordo sužavės žavinga, ypatingą atmosferą turinčia miesto architektūra.

Bordo miesto istorinę „širdį“ apima Cours Clemenceau, Cours de l’Intendance, Allées de Tourny gatvės, kurios sudaro “auksinį trikampį“. Čia galėsite pasigrožėti 18 amžiaus architektūra, didžiausia Paryžiuje Esplanade des Quinconces aikšte su simboliniu Le Monument aux Girondins fontanu. Taip pat šiame „trikampyje“ galite pamatyti nuostabau neoklasicizmo stiliaus pastatą – Didįjį Teatrą. Bordo nemažai įspūdingo grožio bažnyčių ir katedrų: didžiulė St Andre katedra, iš visur matoma Saint Michel bazilika ir kt. Sutemus verta pasigrožėti apšviestu didingu akmeniniu Pont de Pierre  tiltu per Garonos upę.

Ko paragauti Bordo?

Atostogos Bordo neapsieis be tradicinio maisto ir Bordo vyno degustacijos. Čia atrasite daugybę tradicinių patiekalų iš unikalių ingredientų tokių kaip: Bayonne kumpis, triufeliai iš Périgord , džiovintos slyvos iš Agen, Pirėnų sūris ir t.t. Žymiausi patiekalai, kuriuos verta paragauti: Garbure sriuba iš kopūstų, daržovių ir avienos; Huîtres d’Arcachon austrės su mozzarella sūriu. Tradiciniai patiekalai puikiai dera su aukštos kokybės Bordo vynu. O desertui – Gateau Basque vyšnių pyragas, prie kurio tiks graikiškų riešutų ar slyvų likeris.

Norėdami paragauti šių patiekalų ir atrasti išskirtinę Bordo ir prancūzų virtuvę, apsilankykite Le Vieux Bordeaux restorane.

Susisiekimas

Iš Bordo oro uosto Aéroport de Bordeaux Mérignac į miesto centrą pateksite viešuoju transportu arba oro uosto autobusu. Pastarasis važiuoja kas 60 min.

Pačiame mieste puikiai išvystytas susisiekimas – važinėja autobusai, tramvajai, o upe plaukia keltai. Puikus būdas pažinti Bordo – keliauti jame su dviračiu.

Skrydžiai į Bordo

Pigūs skrydžiai į Bordo – puiki galimybė už prieinamą kainą aplankyti architektūra ir vynu žavinčią Akvitanijos sostinę. Tiesioginius skrydžius į Bordo vykdo Raynair avia kompanija. Pigiausius ir patogiausius tiesioginius bei netiesioginius skrydžius į šį miestą rasite Greitai.lt skrydžių paiškos skiltyje.