Borneo – sala priklausanti net trims valstybėms

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 28d.

Trečia pagal dydį pasaulio sala glaudžia net tris valstybes. Dalis salos priklauso Indonezijai, dalis Malaizijai, o nedidelis plotas sudaro Brunėjaus valstybę. Norintys poilsiauti rytinėje Malaizijoje renkasi saloje esančias Sabaho arba Saravako valstijas, kuriose vyrauja didžiuliai tropiniai miškai, daug įvairių gyvūnų ir augalų.

Turistai laukiami visus metus

Kelionė į Borneo patraukli visus metus, kadangi oras mažai keičiasi, tik musonai atneša šiek tiek daugiau drėgmės, kurios Borneo ir taip netrūksta. Siekiant daugiau pasimėgauti saulėtomis ir šiltomis (apie 30 laipsnių šilumos) dienomis į Borneo leistis reikėtų kovo – spalio mėnesiais.

Pramogų apstu

Norintys iš kelionės į Borneo parsivežti tik geriausius įspūdžius turėtų skirti daug laiko pramogoms, kurių čia apstu. Rekomenduojama kopti į Kinabulu ar kitus klanus, aplankyti karštąsias versmes, skirti laiko pažinčiai su laukine gamta, o kultūrą geriausia pažinti nuvykstant į Saravako kultūros kaimelį.

Aktyvesnių pramogų mėgėjams – parasparniai, nardymas, plaukimas kalnų upėmis ar kiek ramesnis pasivažinėjimas kalnų traukinuku, kuris juda lėtai, tačiau labai gražiomis vietomis. Pasivaikščioti po vieną didžiausių nacionalinių parkų Gunung Mulu taip pat turėtų patikti gamtos mylėtojams.

Saloje netrūksta ir pavojingų gyvūnų, pavyzdžiui, krokodilų, todėl priklausomai nuo vietos, reikėtų būti atidiems, nesileisti į džiungles be kelionės vadovų ar patyrusių vietinių, ne tik žinančių saugesnius kelius, bet ir puikiai skiriančius pavojingus ir nepavojingus gyvūnus bei augalus.

Šviežias ir skanus miestas

Atostogos Borneo saloje leis pasilepinti šviežiomis jūrų gėrybėmis ir žuvimi, egzotiniais jautienos makaronais ir kitais vietos patiekalais. Nemažą įtaką viso pasaulio virtuvėje padariusi Kinija čia taip pat paliko savo ryškų pėdsaką, todėl daugumoje vietų rasite ir šios šalies patiekalų. Atsigaivinti leis įvairių šviežių vaisių sultys, o vakaronėms puikiai tiks taurieji gėrimai, alus – alkoholiniai gėrimai saloje labai nebrangūs.

Vietos oro linijos atgabens Jus į salą

Atvykti pailsėti Jums gali padėti Azijos regiono skrydžių bendrovės, sujungiančios salą ir žemyninę Azijos dalį. Pigūs skrydžiai į Borneo vykdomi tokių skrydžių Azijoje lyderės AirAsia kompanijos, tačiau į salą skraidina ir Malaysia Airlines, MASWings bendrovė. Atskridę norimą miestą pasieksite nesunkiai, tereikia rasti autobusą, vežantį ten, kur Jums reikia.

Po salą važinėja ne tik autobusai, bet ir traukiniai. Geležinkelio tinklas labai mažas (vos kiek daugiau nei 100 km), tačiau tam tikrose situacijose tai gali būti naudinga susisiekimo priemonė. Miestuose siūlomos taksi paslaugos, didesniuose važinėja autobusai.

Gausu įvairių renginių

Borneo saloje gana daug įvairių renginių. Čia švenčiami Kinų Naujieji metai (priklausomai nuo metų tai gali būti sausio, vasario ar net kovo mėnesiai), gegužės 1-ąją švenčiama Malaizijos darbo diena, birželio 5-ąją Karaliaus gimtadienis, rugpjūtį Malaizijos diena ir gausybė kitų švenčių ištisus metus.