Brėmenas – Europos Sambos sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Čia tyliai vakarais sekamos brolių Grimų pasakos, o pasaulis jau seniai pripažino ir saugo šio miesto istorinį architektūros paveldą. Ir net nereikia Brazilijos karščio, kad sambos šokio ritmai paliestų kiekvieną, apsilankiusį šiame mieste. Toks yra Vokietijos miestas Brėmenas – turtingos istorijos ir kultūros centras.

Pirmoji pažintis su Brėmenu

Brėmenas yra Vokietijos miestas, jaukiai įsikūręs šiaurės vakarinėje šalies dalyje. Tai buvęs Hanzos pirklių sąjungos miestas, būtent XIV a. sustiprėjęs ir suklestėjęs labiausiai. Šiame mieste, žinoma, lengvai susikalbėsite vokiškai, taip pat vietiniai moka lenkiškai, rusiškai. Jei šių kalbų žinių neturite, tuomet teks kalbėtis angliškai. Tiems, kurie ruošiasi aplankyti Brėmeną, reikia žinoti, jog vasaros čia būna pakankami karštos, 20-30˚C, žiemomis čia būna nuo 0 iki 8 laipsnių šilumos. Oro temperatūra nepasižymi dideliais svyravimais, todėl kelionė į Brėmeną gali būti be rūpesčių suplanuota iš anksto.

Kas šiandien skanaus?

Nacionalinė virtuvė yra daugelio šalių ir miestų tradicinis simbolis, su kuriuo pažintis įvyksta bene pirmiausia atvykus į svetimą šalį. Tiesa, vos tik išlipus Brėmeno žemėje, jis tikrai taps savas. Čia, kaip ir Saksonijoje, bus galima paragauti šventinio vaisų torto (Dresdner Stollen), pyrago su sezoniniais vaisiais (Blechkuchen) bei paskanauti ypatingo vanilinio deserto su vynu (Welfenspeise). Lauktuvėms kuo puikiausiai tiks vokiškas baltasis vynas bei suvenyriniai alaus bokalai.

Spalvotas, judrus ir meniškas

Netiesa, kad tik Brazilijos karnavaluose galima išvysti puikiai šokančius profesionalus ir pajusti užburiantį šokio ritmą. Tie, kurių kelionė į Brėmeną bus suplanuota vasario mėnesį, tuo tikrai įsitikins ir net nesuabejos. Mat būtent vasario mėnesį šiame mieste vyksta įstabaus grožio ir šokio renginys – Sambos karnavalas. Tam, kad šį šokį išmoktume šokti profesionaliai, gali prireikti net kelių metų įtemptų treniruočių. Tačiau tam, kad susižavėtume juo visam laikui – pakaks kelių akimirkų, praleistų įspūdingame karnavale. Tačiau ne tik tokios pramogos žavės šiame mieste. Tikrai verta pamatytiŠv. Petro katedrą, įžymųjį monetų šulinį bei UNESCO saugomą paveldą – Brėmeno rotušę.

Atostogos Brėmene dar labiau nudžiugintų, jei pavyktų apsilankyti seniausioje Vokietijos tautinėje šventėje „Turgaus dienos“, taip pat Brėmeno muzikos šventėje. Jei yra planų atvykti čia žiemą, tuomet laikas, praleistas Kalėdų mugėje, tikrai ilgam išliks kaip jaukus ir šiltas gražiausių metų švenčių prisiminimas. Kitais metų laikais mėgstantiem sapsipirkinėti taip pat nebus liūdna – galima apsilankyti Sögestrasse, populiariausioje Brėmeno apsipirkimų gatvėje. Taigi iš ko rinktis, kuo grožėtis ir kur sudalyvauti, atrodo, tikrai yra. Belieka atvykti!

Svetingasis Brėmenas

Kelionės į Brėmeną organizuojamos ištisus metus. Ir šis miestas svetingai pasitiks kiekvieną, panorusį praleisti čia laiką ir patirti pačių maloniausių įspūdžių. Pigūs skrydžiai į Brėmeną organizuojami tokių aviakompanijų kaip „Ryanair“, „Wizzair“. Atvykus į Brėmeno oro uostą bus lengva susiorientuoti ir nekils problemų, norint pasiekti pačią miesto širdį – centrą, nes iki jo vos 5 km.