Brno – tūkstantį metų skaičiuojantis miestas Čekijoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Maždaug prieš tūkstantį metų įkurtas, oficialiai miesto teises 1243 metais gavęs Brno yra labai svarbus Čekijos miestas, kuriame gyvena apie 380 tūkst. gyventojų, kurių tarpe labai daug studentų. Be to, miestą aplanko ir daugybė turistų, tad ši sritis čia prižiūrima ir vystoma, nors vis dar laikoma neatrasta kryptimi, dėl ko kelionė į Brno tampa maloni, lengva ir komfortiška, be jokių eilių.

Laukia Jūsų vasarą

Maloniausios kelionės į Brno būna vasaros mėnesiais. Tuo metu mieste šilta ir saulėta, aktyviausias turizmas, tad būtent šiltuoju sezonu ir vertėtų planuoti išvyką. Turint omenyje, kad Brno nėra labai daug turistų, baimintis dėl pernelyg didelių viešbučių ar lankytinų vietų apkrovų nevertėtų.

Daug pamatysite pėsčiomis

Nemažai „šviežios“ informacijos apie lankytinas vietas ir organizuojamus turus gali pateikti turistų informacijos centras, tačiau jei dėl kažkokių priežasčių nepavyks jame apsilankyti, siūlome būtinai pamatyti laisvės aikštę, kurioje vyksta dauguma svarbiausių renginių, Špilberko pilį, kuri yra svarbiausia karališka pilis Moravijos regione. Austrų-vengrų imperijos metu pilis buvo naudojama kaip kalėjimas. Lankantis čia siūloma apsižvalgyti ir aplink esančiame parke, ne tik pilyje veikiančiame muziejuje. Parkų ir sodų gerbėjams siūlomi Lužanky parkas ir Deniso sodai. Tai didelės ir gražios žaliosios erdvės, kuriose galėsite šiek tiek pasislėpti nuo vidurdienio saulės.

Miesto centre esantis Kapucinų vienuolynas – turistų lankoma vieta. Čia ne tik puikios baroko laikotarpio skulptūros, bet ir mumifikuoti vienuoliai požeminiuose kapuose. Muziejų lankymas – taip pat populiarus tarp turistų. Siūlomi Romėnų kultūros, genetikos muziejai, Moravijos galerija.

Kiauliena, bulvės ir alus

Tipiška čekiška virtuvė neapsieina be šio trejetuko: kiauliena, bulvės ir alus. Žinoma, juos puikiai papildo avies sūriai, kuriuos siūlo įvairiausios parduotuvėlės ir restoranai. Visgi, be čekiško alaus neapsieis nei viena vasaros diena, ypač kai jo kaina vietos baruose juokingai maža. Maistas kavinėse ir restoranuose taip pat nėra labai brangus, ypač jei nesirinksite prabangių viešbučių restoranų.

Naktinis gyvenimas Brno yra gana aktyvus dėl didelio studentų kiekio. Aplink Zelny‘trh aikštę rasite nemažai barų, pubų, klubų ir restoranų, kurie puikiai tiks pasilinksminti vėlyvą vakarą. Atostogos Brno puikiai suderinamos su šokiais.

Mažas oro uostas

Brno oro uostas ganėtinai mažas, o krypčių pasirinkimas taip pat nedidelis, dėl to tiesioginio susisiekimo su Lietuvos oro uostais nėra. Visgi, pigūs skrydžiai į Brno yra įmanomi, jei skrendate su persėdimu Londone. Tai ko gero pagrindinė skrydžių kryptis iš Brno. Iš oro uosto į centrinę stotį mieste maždaug kas pusvalandį nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro išvyksta autobusas. Kelionės kaina labai nedidelė (apie 1 eurą), todėl tai labai puiki priemonė pasiekti savo viešbutį. Taksi kainuoja 10-20 kartų daugiau, tačiau tikslą pasiekia kur kas greičiau.

Mieste taip pat patogu ir nebrangu judėti viešuoju transportu. Transporto sistema apima ne tik patį Brno miestą, bet ir pietinę Moravijos regiono dalį. Į sistemą įtraukti traukiniai, tramvajai, autobusai ir troleibusai. Bilietai yra suskirstyti pagal laiką (15 arba 60 minučių) ir gali būti įsigyjami bilietų pardavimo automatuose daugumoje viešojo transporto stotelių bei geležinkelio stotyje. Visgi turistams, atvykusiems ilgesniam laikui, vertėtų įsigyti parą galiojantį viešojo transporto bilietą (gali būti galiojantis tik Brno arba visame regione). Jei viešuoju transportu naudotis nenorite – pamėginkite susipažinti su miestu mindami dviračio pedalus. Verta pasidomėti dviračių takų tinklu, kuris nėra mažas ir leidžia pamatyti labai daug. Automobilio nuoma Brno taip pat gali būti puikus pasirinkimas, ypač jei norite pamatyti šiek tiek daugiau. Be to, pasidomėkite galimybe trumpam pabėgimui iš Brno į Bratislavą Slovakijoje ar Vieną Austrijoje, šios dvi sostinės visai netoliese ir gali būti puikiu trumpu pabėgimo planu dienai ar dviem. Dėl šios priežasties rekomenduojama pasirinkti kelionę į Brno savo automobiliu, taip aplankant ne tik Brno, bet ir kitus Europos miestus esančius pakeliui, įskantant ir šiek tiek piečiau esančią Vieną bei Bratislavą.