Buenos Aires – karštoji Argentinos sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 28d.

Išvertus Argentinos sostinės Buenos Airės pavadinimą pažodžiui gautume kažką panašaus į „Geras oras“, tad drąsiai galima vykti čia atostogauti, nes kelionės į Buenos Airės metu tikrai retai pasitaiko nekokie orai. Priežasčių vykti į Buenos Airės netrūksta: puikus maistas, argentinietiškas tango, turtinga istorija, modernūs menai, aktyvus naktinis gyvenimas ir vietinių temperamentas.

Laukiama ištisus metus

Kelionė į Buenos Airės įdomi ir maloni gali būti ištisus metus. Tai didelis miestas, todėl veiklos netrūksta bet kokiomis oro sąlygomis. Siekiantiems pasimėgauti daugiau vasariškos pramogomis, vandens sportu – spalis – balandis tam kuo puikiausiai tiks, tuo tarpu nuo gegužės iki rugsėjo prasideda argentinietiška žiema, kurios metu mažai kritulių, tačiau temperatūra laikosi apie 15-18 laipsnių šilumos. Tai gana malonus oras norintiems pažinti miesto kultūrines vietas, tačiau tikrai netiks tiems, kurie svajoja apie saulės vonias ar nuolatinį mirkimą vandenyje.

Veiklos netrūksta visiems

Jei norite, kad atostogos Buenos Airės būtų labai įdomios – pasiruoškite lankytinų vietų sąrašą, planą. Į jį vertėtų įtraukti Malba muziejų, kuriame eksponuojamas Lotinų Amerikos menas, taip pat senąsias Recoleta kapines, kuriose galite pasijusti lyg labirinte. Judančio meno gerbėjams – Colon teatras.

Norintys šiek tiek pajudėti turėtų pasivaikščioti po zoologijos sodą, aplankyti religinius statinius, vietos sodus ar parkus, kurių didmiestyje yra net keli, ką jau kalbėti apie muziejų ir galerijų gausą. Kadangi sąrašas nuolat kinta, keičiasi eksponatai ir darbo laikas, šviežiausią informaciją gausite turistų informacijos centruose, į kuriuos tikrai verta užsukti, jei norite pažinti Buenos Airės ir Argentiną.

Restoranai, barai ir naktiniai klubai

Koks didmiestis be restoranų, barų ir naktinių klubų pasirinkimo? Buenos Airės įtiks išrankiausiems, nustebins ir daug keliaujančius, ir tuos, kuriems tai viena iš nedaugelio kelionių. Atvykusiems siūloma paragauti jautienos gaminių – tai pagrindinė Argentinos gyventojų mėsa. Nors tai ir Lotynų Amerika, siūloma daug itališko maisto (ypač picų), su juo aršiai konkuruoja sušiai.

Norėdami apsilankyti baruose tai galėsite padaryti bet kuriuo paros metu. Kai kurie barai dirba ir dieną, ir naktį, kai kurie atviri svečiams dienos metu, o klubai laukia naktį. Bene kas vakarą organizuojami roko muzikos koncertai, netrūksta tango šokių.

Argentinos vartai – Buenos Airės

Didžiausias keleivių srautas visoje šalyje tenka Buenos Airės. Iš sostinės lengvai pasiekiamos įvairios šalys skirtinguose žemynuose, tad pigūs skrydžiai į Buenos Airės galimi tiek iš didžiųjų JAV miestų, tiek iš pagrindinių Europos oro uostų. Iš oro uosto centrą pasiekti paprasta autobusu.

Po miestą galima keliauti įvairiomis priemonės, pradedant metro, baigiant nuomotu automobiliu. Daugelis turistų lankomų vietų yra nesunkiai pasiekiamos viešuoju transportu, todėl keblumų kilti neturėtų, nebent pasirinksite labai nuošalų viešbutį ar norėsite aplankyti nelabai populiarią vietą mieste. Centrinėje miesto dalyje puikiai išsiversite ir be jokio transporto – tiesiog pasivaikščiokite.