Bukareštas – Rumunijos kultūros, politikos ir ekonomikos sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

Kelionė į Bukareštą – dinamišką, balkaniškai energingą, daugialypį ir žavingą miestą – taps įdomiu potyriu ir „stotele“ į Drakulos išgarsintą Transilvaniją.

Rumunijos sostinė Bukareštas įsikūręs Dunojaus žemupyje, šalies pietryčiuose. Tai didžiausias ir svarbiausias šalies kultūrinis, politinis ir ekonominis centras bei didžiausias miestas turintis apie 1 883 000 gyventojų.

Klimatas ir kasmetiniai renginiai

Bukarešte vyrauja drėgnas žemyninis oras. Žiemos gana vėjuotos, temperatūra dažnai nukrenta žemiau 0 °C. Vasarą vidutinė temperatūra siekia +23 °C . Pavasarį ir rudenį dienos temperatūra svyruoja tarp +17 ir +22°C.

Atostogos Bukarešte visus metus gali pasiūlyti daugybę kultūrinių renginių ir pramogų. Mieste, su paradais ir tradicine atributikai, žiemos pabaigoje-pavasario pradžioje švenčiami kinų Naujieji metai. Operos muzikos gerbėjai bus sužavėti Tarptautiniu Operos festivaliu, kuris vyksta pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje. Gegužę mieste vyksta Senojo Bukarešto festivalis – jo metu miestas tarytum persikelia keliais amžiais atgal. Sostinėje vyksta gatvės paradai su XIX a. kostiumais pasipuošusiais dalyviais, sėdinčiais karietose. Rugpjūtį rengiamas Tarptautinis Johano Štrauso festivalis, vyksta šio kompozitorio garbei skirti muzikos koncertai.

Ką pamatyti Bukarešte?

Bukarešte yra antras pagal dydį pasaulio pastatas – Parlamento rūmai, jo plotas užima 330 000 kv.m., o kambarių čia net 3100!

Nepraleiskite progos pamatyti Kretzulescu bažnyčią – nuostabus vaizdas atsiveria tiek jos viduje, tiek išorėje. Bukarešte žavi mažytė ir miela Stavropoleos bažnyčia su mediniu interjeru.

Nacionaliniame istorijos muziejuje rasite daugybę senovinių žemėlapių, statulų, papuošalų, o šalia muziejaus pastato pamatysite kontroversiškai vertinamą imperatoriaus Trajano statulą.

Norintiems ramiai pasivaikščioti ir pabūti gamtoje, patiks Cişmigiu sodas – čia yra ežeras, jaukūs kampeliai, kavinės ir gausybė suoliukų.

Ko paragauti Bukarešte?

Nors rumuniška virtuvė dažnai kritikuojama dėl sveikos mitybos nepaisymo, tačiau, be abejonės, – šis maistas tikrai skanus! Kelionės į Bukareštą metu verta paragauti chiftele (didžiuliai mėsos kukuliai su česnaku ir žolelėmis, dažnai valgomi su pomidorų padažu ir bulvėmis), populiariųjų mititei (kepti suktinukai iš maltos jautienos, avienos ir kiaulienos), ardei umpluţi (įdarytos saldžiosios paprikos).

Desertui užsisakykite cozonac (saldi mielinė duona paskaninta vanilė ar romu) ir baklava (sluoksniuotos tešlos pyragėliai su riešutais ). Rumunijoje gaminamas vietinis vynas, mėgstami ţuica (slyvų brendis), socata (saldi, šeivamedžio žiedų trauktinė). Bukarešte rekomenduojama apsilankyti ir paragauti vietinių patiekalų Caru’ cu Bere restorane, Bistro Ateneu.

Susisiekimas

Rumunijos sostinėje yra du oro uostai – pagrindinis, tarptautinis Henri Coandă oro uostas ( nutolęs 16.5 km nuo miesto centro) ir Aurel Vlaicu tarptautinis oro uostas skirtas verslui ir VIP asmenims. Bukareštas gali pasigirti viena iš didžiausių transporto sistemų Europoje. Čia patogu susisiekti autobusais, tramvajais, elektra varomais traukiniais, taksi, mini autobusais.

Skrydžiai į Bukareštą

Pigūs skrydžiai į Bukareštą – puiki proga aplankyti Rumunijos sostinę ir Transilvaniją už prieinamą kainą. Skrydžius į Bukareštą iš Vilniaus ir Kauno oro uostų vykdo Wizzair ir Ryanair avialinijos. Skrydžiai vykdomi su persėdimu. Mūsų svetainėje rasite pigiausius ir geriausius skrydžių į Bukareštą pasiūlymus.