Čikaga – JAV miestas, revoliucionavęs picą

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Čikaga – tai trečiasis pagal gyventojų skaičių miestas JAV. Miestas buvo įkurtas dar 19 amžiaus pradžioje, o šiandien yra vienas iš pagrindinių tarptautinių finansų, telekomunikacijų, pramonės, technologijų ir transporto centrų. Taip pat, Čikagoje ilgą savo gyvenimo tarpsnį praleido Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus ir jo žmona Alma Adamkienė.

Geriausias metas keliauti į Čikagą

Čikaga yra drėgnoje žemyninio klimato juostoje, tad mieste vyrauja keturi metų laikai. Vasaros Čikagoje karštos, drėgnos ir saulėtos, o žiemos šaltos, snieguotos ir debesuotos. Ruduo ir pavasaris mieste – švelnesni, sausesni. Kelionės į Čikagą yra maloniausios, jeigu nuspręndžiate keliauti pavasaio pabaigoje ar rudens pradžioje, kada orai šilti, tačiau ne karšti ir, kada kainos labai nesikandžioja.

Ką verta pamatyti Čikagoje?

Apsilankykite Lincolno parke, pasivaikščiokite po jį, užsukite į Lincolno parko zoologijos sodą ir apžiūrėkite įvairiausių retų rušių gyvūniją. Prasieikite per River North galerijų alėją, kurioje yra didžiausia šiuolaikinio meno galerijų koncentracija JAV, po Niujorko ir apžiūrėkite modernųjį meną, kuris ateityje galbūt taps klasika. Jeigu mėgstate spektaklius ir pasirodymus – užsukite į Čikagos Brodvėjų. Čia galėsite pasigerėti vaidinimais ir spektakliais rodomais pačiame Niujorko Brodvėjaus rajone. Taip pat galite apsilankyti viename iš daugelio Čikagos simfoninio orkestro pasirodymų. Orkestras yra pripažintas vienu geriausių pasaulyje. Na, o jeigu jums patinka kitokio tipo muzika, nenusiminkite. Atostogos Čikagoje, jums pasiūlys apsilankyti viename iš daugelio bliuzo klubų, laikomų miesto pasididžiavimų, mat iš čia ir kilo bliuzas bei dauguma garsiausių bliuzmenų. Tačiau miestas gali pasiūlyti ir didelį kiekį džiazo, soul ir kitokios muzikos klubų. Galite Čikagą aplankyti ir vasarą, kada ten vyksta kasmetiniai muzikos festivaliai: Lollapalooza ir Pitchfork muzikos festivaliai.

Maistas ir gėrymai

Čikaga JAV garsėja, kaip miestas revoliucionavęs picą. Nors mieste dauguma mėgsta ploniapadę picą, tačiau populiariausia yra storapadė, pyraginė pica. Ji pasižymi storu padu ir storu sluoksniu sūrio ir kitų ingredientų. Kitas garsus patiekalas – tai tradicinis čikagietiškas dešrainis su įvairiausiais priedais ir padažais, reikia paminėti, jog į čikagietišką dešrainį niekada nėra dedamas pomidorų kečiupas. Kitas patiekalas, kurio yra būtina paskanauti yra Maksvelo gatvės lenkiškas sumuštinis (Čikagoje gyvuoja sena ir didelė lenkų bendruomenė). Taip pat Čikagoje yra būtina apsilankyti graikiškame restorane ir užsisakyti saganaki patiekalą, kurio pateikimas padegant patiekalą kilo būtent iš Čikagos graikų bendruomenės. Vasara Čikagoje vyksta didžiausias maisto festivalis – „Čikagos skonis“, kurį yra būtina aplankyti bet kuriam gurmananui.

Patogus susisiekimas

Čikaga yra šauni savo sumaniai išplėtotu transporto tinklu. Kelionė į Čikagą jus nustebins mieste veikiančiu, pagrindiniu viešojo transporto būdu laikomu, traukiniu. Šio tarukinio bėgiai yra nutiesti virš kelių, todėl mieste nesusidaro spūstys, kada reikia praleisti traukinį. Važiuodami šiuo traukiniu, galėsite iš viršaus apžvelgti gatves po savimi bei pastatus abipus traukinio. Žinoma, jeigu norite daugiau privatumo ir komforto – išsikvieskite taksi, kurių Čikagoje yra, kaip ir daug kur kitur.

Skrydžiai į Čikagą

Skrydis į Čikagą galimas tik iš Vilniaus oro uosto. Kelionė iš Vilniaus į Čikagą trunka apie 12 valandų. Pigūs skrydžiai organizuojami Turkish Airlines, Polish Airlines ir kitų aviakampanijų.

Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabiliteus! Visi pigūs skrydžiai į Čikagą.