Delis – Himalajų papėdėje stūksanti Indijos sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 09d.

Vienas seniausių pasaulio miestų, kurie iki šiol stovi – Delis. Tai ne tik Indijos sostinė, bet ir svarbus miestas pramonine, kultūrine ir istorine prasme, kuriame dabar ypatingai vystomi menai, mokslas, finansai ir, be abejo, turizmas. Ypač daug turistų dėmesio sulaukia Senąjį ir Naująjį Delį jungiantis Konoto žiedas, kuriame įsikūrę restoranai, viešbučiai, prekybos vietos. Be to, nuo šio žiedo nesunkiai galima palyginti, kuo skiriasi Senasis Delis ir Naujasis Delis.

Aplankykite Delį žydint gėlėms

Delyje netrūksta parkų, kuriuos mėgsta tiek turistai, tiek vietiniai gyventojai. Juose apstu įvairių augalų, kurie žydi, tad atvykti į Delį jų žydėjimo metu yra idealu – tai laikotarpis nuo spalio iki gruodžio pradžios ir nuo kovo iki birželio pradžios. Be gėlių ir kitų augalų žydėjimo tuo metu regione yra pats geriausias oras norint pažinti miestą. Kitu metu kankina karštis arba šaltis.

Yra ką veikti

Kelionė į Delį bus tikrai įdomi ir naudinga, jei iš anksto pasidomėsite, ką veikti mieste. Lankytinų vietų gausa tikrai viliojanti, tačiau ne visos jos vertos ilgų kelionių ir stumdymosi grūstyse. Vis tik nevertėtų praleisti galimybės aplankyti Raudonąjį fortą, Džamą Masdžido (vadinamosios Penktadienio mečetės), aukščiausio pasaulyje plytų minareto – Kutab Minaro, Indijos vartų ir įspūdingosios Lotoso šventyklos. Tai tik labai maža dalis to, ką iš tiesų galima pamatyti kontrastingame Delyje.

Platus maisto pasirinkimas net ir gatvėje

Tiems, kuriems kelionės į Delį metu norisi paragauti kuo įvairesnio maisto, nusivilti tikrai neteks. Net ir gatvės prekeiviai siūlo labai platų indiško maisto pasirinkimą, gausybę prieskonių. Prisivengiant maisto gatvėse galima užsukti į kavines, kurių mieste netrūksta. Čia sau tinkamą ras ir biudžetinę kelionę ir prabangias atostogas pasirinkę žmonės. Dėl specifinio maisto, ypač tiems, kurie jį ragauja gatvėje, vertėtų pasirūpinti virškinimą reguliuojančiais vaistas – su virškinimo problemomis susiduria dažnas keliautojas po Indiją, o atostogos Delyje kankinantis su pilvo skausmais tikrai nebus pačios geriausios.

Pasiekti Delį ir keliauti po jį lengva, nors tai ir Indija

Dažnai galima išgirsti, koks chaosas yra Indijos keliuose. Tačiau nepaisant to, pasiekti Delį ir keliauti po jį nėra taip sunku. Iš Lietuvos pigūs skrydžiai į Delį dažniausiai vykdomi per Maskvą, tad bus reikalingas vos vienas persėdimas. O nusileidus tarptautiniame Gandi oro uoste specialiu autobusu nemokamai galėsite pasiekti miestą (tai galioja tik atvykstantiems keleiviams). Iš oro uosto iki metro stotelės ar centro išvyksta ir mokami autobusai, todėl pasiekti centrą tikrai bus lengva.

Po miestą keliauti patogiausia naudojantis metro, o jei metro stotelės nėra arti – rikšomis (liaudyje dažnai vadinamomis tuktukais). Kursuoja ir autobusai, tačiau jie dažniausiai ypač pilni. Pėsčiomis vaikščioti nėra labai patogu, nes atstumai dideli, o judėjimas ypač aktyvus. Visgi, kiekvienas keliautojas atranda patogiausią būdą nukeliauti iš taško A į tašką B, o pasirinkę aukštesnės klasės viešbutį gali pasinaudoti juose siūlomais turais ar individualaus vairuotojo paslaugomis, jei yra toks poreikis.