Didingoji Italijos sostinė Roma

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Didinga Italijos sostinės Romos istorija, įspūdinga architektūra ir karšti vidurdieniai paverčia šį miestą vienu iš labiausiai turistus viliojančių ir stebinančių Europos miestų.

Roma – ypač gausiai apgyvendintas miestas, įsikūręs ant Tiberio upės krantų, beveik Italijos centre. Čia kalbama itališkai, tačiau lankomiausiose turistų vietose turėtumėte lengvai susikalbėti angliškai.

Pramogos ištisus metus

Romoje – Viduržiemio jūros klimatas, tad oras vasaromis čia karštas ir sausas, o žiemomis – vėsus ir drėgnas.

Romą aplankyti verta bet kuriuo metų laiku. Pavasarį mieste gražus ir šiltas oras, švenčiamos Velykos, todėl nemažai turistų ir piligrimų būtent šiuo laikotarpiu susiplanuoja kelionę į Romą, kur Vatikane vyksta specialios Velykų savaitės apeigos ir šventinės mišios Šv. Petro Bazilikoje.

Daugiausiai turistų mieste sutiksite liepą ir rugpjūtį. Šiais mėnesiais vidutinė dienos temperatūra šokteli net iki +30 °C, o lietaus tikimybė itin maža. Nuo birželio iki rugsėjo sostinėje šurmuliuoja kultūros renginių ištroškusių turistų mėgstamos Romos Vasaros – daugybė muzikos, teatro, literatūros ir kino renginių.

Rugsėjį mieste vyksta Baltosios naktys, todėl tada suplanuotos atostogos Romoje bus paįvairintos koncertų, gatvės pasirodymų. Bažnyčios ir monumentai tuo metu atviri lankytojams, o muziejai atidaryti ir nemokami per visą naktį.

Šalčiausią metų mėnesį sausį vidutinė oro temperatūra siekia + 12 °C, tad tai puikus metas aplankyti miestą žmonėms, kurie nemėgsta karščio ir nori ramesnio poilsio. Roma žiemos metu gyvena kalėdinėmis ir naujametinėmis nuotaikomis bei renginiais.

Ką aplankyti Romoje?

Trumpos kelionės į Romą tikrai neužteks pamatyti viso nuostabaus šio miesto istorinio architektūrinio palikimo ir įsijausti į miesto ritmą.

Būtinai aplankykite Romos Koliziejų – didžiausią Romos imperijos amfiteatrą ir Palatino kalvą – seniausią miesto dalį. Viena iš žymiausių vietų mieste yra Romos forumas – architektūros ansamblis, siekiantis Romos respublikos laikus bei Panteonas – vienas iš geriausiai išsaugotų senovinių pastatų pasaulyje. Mėgstantiems aštrius nuotykius, padarys įspūdį kraupiosios San Callisto katakombos, kur palaidota pusė milijono krikščionių kūnų.

Romoje būtinai aplankykite Vatikaną – šalį mieste. Čia pasivaikščiokite po Vatikano muziejus, pasigrožėkite Rafaelio freskomis, žymiais istoriniais meno kūriniais bei nepraleiskite progos pamatyti didingąją Šv. Petro Baziliką.

Ko paragauti Romoje?

Kelionė į Romą neįsivaizduojama be apsilankymo vietiniame restorane – tik taip pajausite tikrą itališką dvasią. Italai vertin gerą maistą ir itin mėgsta skaniai pavalgyti. Romoje šimtai picerijų, tratorijų, restoranų ir gelaterie (ledainių). Čia galite pasimėgauti tradicine, nuostabaus skonio pica, naminių makaronų patiekalais, šviežiai iškepta duona, artišokų ir cukinijų patiekalais, tiramisu ir tradiciniais ledais. Nepraleiskite progos paragauti vietinio vynokvapnios itališkos kavos, cappuccino.

Susisiekimas Romoje

Romoje yra du pagrindiniai oro uostai – iš jų į miesto centrą patogiai nukeliausite taksi, greituoju traukiniu arba autobusu. Kadangi Romoje daug žiedinių sankryžų, mieste dažnai būna spūsčių. Patogiausia pačiame mieste keliauti metro, autobusu, tramvajumi arba taksi. Puikus variantas pakeliauti po Romą – tai išsinuomoti dviratį arba motorolerį.

Skydžiai į Romą

Pigūs skrydžiai į Romą patogiausiai randami Greitai.lt svetainės skrydžių paieškos laukelyje. Tad nepraleiskite šio istorijos, meno, popkultūros ir gurmanų mylimo Italijos miesto. Kaip sakoma – visi skrydžiai veda į Romą.