Dublinas – vikingų įkurta Airijos sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Airijos sostinė Dublinas įkurtas vikingų, devintajame dešimtmetyje rytiniame Airijos salos krante. Dabar Dublinas vienas iš žavingiausių Europos miestų, žymus savo alaus kultūra, istoriniu ir kultūriniu paveldu bei siūlantis daugybę pramogų kiekvieno skoniui.

Geriausias metas kelionei į Dubliną

Dubline vyrauja švelnus jūrinis klimatas. Geriausias laikas apsilankyti Dubline – vasara. Tuo metu oras šiltas ir miestą užtvindo festivalių ir renginių gausa. Tačiau tai kartu ir brangiausias laikotarpis, o mieste itin gausu žmonių. Pavasaris ir ruduo – aukso viduriukas, renkantis kelionės į Dubliną laiką. Miestas neužtvindytas žmonių, oras malonus, kainos nesikandžioja. Pigiausias metas ir pigūs skrydžiai į Dubliną nuo rugsėjo iki gegužės mėnesių. Tuo metu, kovo 17 d., aplankę Dubliną, pateksite į patį šv. Patriko šventės įkarštį – paradas, muzika, alus, žalia atributika pasipuošę žmonės, linksmybės garantuotos!

Ką verta pamatyti Dubline?

Nors Dublinas nėra didelis miestas, tačiau jame gausu lankytinų vietų. Rekordinė miesto įžymybė – didžiausias miesto parkas Europoje Pheonix. Jame įsikūręs Dublino zoologijos sodas, vyksta daugybė miesto renginių.

Atostogos Dubline būtinai turi įtraukti apsilankymą įspūdingoje Dublino pilyje, Guiness alaus darykloje-muziejuje, pabūvojimą šv. Patriko katedroje, Parnell aikštėje, senajame šv. Trejybės koledže, Killmainham Gaol kalėjime-muziejuje ir Nacionaliniame Airijos muziejuje. Dubline Jūsų laukia daugybė įkvepiančių muziejų, galerijų, skulptūrų, o vaikščiodami miesto gatvėmis atrasite originalių gatvės meno kūrinių.

Kelionė Dubline neapsieis ir be pasigrožėjimo tradicine airiška muzika bei šokiais.

Pamirškite Paryžių, Dublinas yra tikrasis meilės miestas! Būtent čia Dublino Whitefrair Street bažnyčioje palaidotas šv. Valentinas ir daug žmonių visus metus keliauja jo aplankyti bei palikti meilės laiškelį.

Alus ir tradiciniai patiekalai

Dublinas ir Airija be abejo asocijuojasi su Guiness alumi. Pastarojo per dieną parduodama net 10 milijonų pintų, o legalių barų – pub`ų čia veikia net 666. Kaip gi kelionė į Dubliną be apsilankymo viename iš pub`ų? Norintys pasimėgauti tamsiu alumi, užsuka į judrią Temper Bar gatvę ir į vienus iš seniausių pub`ų Airijoje – The Brazen Head ir Merchant`s Quay. Būtent čia pajusite tikrą dublinietiško gyvenimo pulsą. Baruose taip pat galėsite paragauti ir airiško viskio.

Norintiems paskanauti tradicinių airiškų patiekalų, puikiai tiks ir patiks tradicinis dublinietiškas troškinys ir bulvių sriuba bei vaisinis pyragas desertui.

Patogus susisiekimas

Dublino oro uostas nuo miesto centro nutolęs apie 10 kilometrų – juos galima nukeliauti autobusu arba, turint daugiau laiko, praeiti pėščiomis.

Pačiame Dubline kursuoja dviaukščiai turistiniai autobusai – nusipirkę dienos bilietą galėsite važinėtis juo visą dieną, pamatydami populiariausias lankytinas vietas, o išlipti ir įlipti galėsite, kur tik pageidausite. Jeigu norite pasijausti kaip tikras dublinietis, galite keliauti miesto autobusais, traukiniais ar tramvajumi. Naktį Dubline važinėja naktiniai autobusai.

Srydžiai į Dubliną

Tiesioginius skrydžius į Dubliną vykdo Vilniaus ir Kauno oro uostai. Kelionė iš Vilniaus į Dubliną trunka 3 val. 10 min. Pigūs skrydžiai organizuojami Ryanair, Wizzair aviakampanijų.

Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabiliteus!