Dubrovnikas – Adrijos jūros perlas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Dubrovnikas, vadinamas „Adrijos jūros perlu“, spindi savo raudonais stogais ir tūkstantmete architektūra ir nuo Adrijos jūros pusės, ir nuo Balkanų pusiasalio kalnų. Įkurtas dar VII amžiuje, šis miestas yra vienas seniausių Europos kurortų ir ne veltui tapo miestu, įkūnijusiu „Sostų karų“ serialo Karaliaus sostinė. Tad šį miestą vertą aplankyti dėl jūros, kroatiškos kultūros bei istorinės architektūrinės autentikos, kurios dėka pasijusi kaip serialo herojus!

Pietų Kroatijos vasaros ir paplūdimiai

Kasmet, nuo liepos 10 iki rugpjūčio 25 vyksta Vasaros festivalis. Mėgstantiems kultūrą, muziką, teatrą – tai pats geriausias metas aplankyti Dubrovniką. Tiesa, vasaros karščiai galėtų išgąsdinti turistus iš Lietuvos, nes temperatūra gali pakilti net iki +40 laipsnių šilumos. Jūrinis oras padeda priprasti prie tokios temperatūros. Bet norint mažiau blaškytis tarp turistų bei pasimėgauti vasariškais orais, rekomenduojama keliauti birželio arba rugsėjo mėnesiais.

Adrijos jūros paplūdimiai dažnai akmenuoti ir gali pasitaikyti užlipti ant jūrų ežio, tad rekomenduojama visad aplankyti juos dėvint jūrinius sandalus. Paplūdimiai yra gražūs ir sutvarkyti, tad atostogos Dubrovnike ir laikas prie jūros bus malonus atsipalaidavimas.

„Sostų karai“ ir čerpių stogai

Turbūt daug kas atpažinsite miesto gatveles, gynybinę sieną bei uostą iš populiaraus serialo „Sostų karai“. Būtent Dubrovnikas tapo viena iš pagrindinių filmavimo vietų ir įkūnijo „Karaliaus sostinės“ vaidmenį. Tad jei norite pajusti serialo dvasią ir matyti miestą veikėjų akimis, galite pasirinkti vieną iš serialo turų po miestą. Taip pat visad turite galimybę tiesiog blaškytis po miestą, ieškant užkaborių, laiptų vedančių į paslapčių kupinus koridorius, turgus ir skersgatvius. Miestas žavingas savo mažomis gatvelėmis ir raudonais čerpių stogais. Keraminės čerpės atsparios karščiui, tad visame mieste žaižaruoja saulės nutvieksti stogais, matomi ir iš pavėsiais vedančių plonų gatvelių ir iš aukštesnių miesto vietų.

Miesto sienos ir fortai

Turbūt didžiausias architektūrinis miesto pasididžiavimas – tai porą kilometrų ilgio miesto sieną, juosianti senamiestį. Vietomis iki 25 metrų aukščio siena bus jūsų ilga apžvalgos aikštelė, aprėpianti ir senamiesčio stogus, ir pajūrio olas, ir Dubrovniko gyvenimą iš viršaus. Tai pati puikiausia proga pažinti praeities ir dabarties miesto gyvenimą, tad kelionės į Dubrovniką negalima nė įsivaizduoti be šios patirties.

Galėsite taip pat aplankyti miesto sienoje įsikūrusius fortus, kurie šimtmečius saugojo miestą nuo užpuolikų iš jūros pusės. Tai neįkainojama galimybė nusikelti į tūkstančio metų senumo miesto gynėjų pasaulį.

Susisiekimas

Miesto centre judėjimas vyksta tik pėsčiomis, tai pasirenkite tikram piligrimiškam pasivaikščiojimui po istorinį Adrijos jūros miestą ir jo sienas. Iš centro veža autobusai, kurių bilieto kaina siekia 2 eurus už vienkartinį bilietą ir 4 eurus už paros bilietą. Tad viešuoju transportu galite aplankyti ne tik centrą, bet ir aplinkinius miestelius, fortus, bei paplūdimius. Kelionė į Dubrovniką taip pat pasiūlys aplankyti ir aplinkines salas, tad galite keltu nuplaukti į jų nesuskaičiuojamą daugybę Adrijos jūroje, kur atrasite ir ramybę, ir vietinę kultūrą, gamtą.

Pigūs skrydžiai į Dubrovniką

Skrydžius į Dubrovniką siūlo gausybė aviakompanijų. Kad nepaklystumėte tarp visų galimų pasirinkimų ir rastumėte pigiausius patogius skrydžius, naudokitės Greitai.lt skrydžių paieškos sistema.