Edinburgas – miestas, pilnas įspūdingų kultūros paminklų

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Edinburgas – Škotijos sostinė, įsikūrusi pietinėje Lothian regiono pakrantėje. Tai vienintelis pasaulyje miestas savo ribose turintis negyvą ugnikalnį. Miestas stebina ir savo gamta, ir architektūra, tad atostogos Edinburge paliks daug malonių įspūdžių. Beveik garantuota, kad apsilankę Edinburge sutiksite škotus, apsirengusius kiltais ir grojančius dūdmaišiais. Miesto atmosfera tiesiog alsuoja tradicijomis!

Žymiausi Edinburgo renginiai

Edinburge, kaip ir beveik visoje Škotijoje, jūrinis klimatas, todėl orai čia gana švelnūs, o žiemos nėra šaltos (vidutinė minimali temperatūra +3°C). Edinburgas itin žalias miestas, aplinkui daug nepaprastų gamtos ir architektūros vaizdų, o švelnus oras dažnai leidžia mėgautis būvimu gryname ore ir pasivaikščiojimais paplūdimiuose.

Jeigu atkeliausite į Škotijos sostinę balandžio 30 d., nepraleiskite naktį Edinburge vykstančio įspūdingo Beltanės Ugnies festivalio, kurio metu vyksta pagoniškų apeigų pasirodymai.

Liepą ir rugpjūtį Edinburge vyksta gausybė muzikos, teatro, knygų, gatvės pasirodymų festivalių. Nors Edinburge gyvena apie 450 000 gyventojų, tačiau rugpjūtį, šių festivalių metu, čia žmonių būna dvigubai daugiau!

Kiekvienais metais Edinburge vyksta didžiausias pasaulyje Naujųjų metų gatvės vakarėlis, vadinamas Edinburgo Hogmanay. Virš 100 000 žmonių tuo metu mėgaujasi puikia muzika, o vidurnaktį nuo septynių Edinburgą supančių kalvų dangų šaudo nuostabūs fejerverkai. Puiki vieta sutikti Naujuosius linksmai ir triukšmingai!

Ką verta pamatyti Edinburge

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame Edinburge gausu dėmesio vertų istorinių pastatų, muziejų ir galerijų.

Jūsų kelionė į Edinburgą būtinai turi įtraukti apsilankymą turistų pamėgtoje Edinburgo pilyje (nuo kurio kalvos atsiveria nuostabi panorama), pasivaikščiojimą šalia karališkosios šeimos Holyrood rūmų. Įspūdį paliks didingos Edinburgo Saint Giles, St. Marys`s katedros, Greyfriars, Canongate, Highland bažnyčios ir seniausias Edinburgo pastatas – St Margaret`s koplyčia.

Mėgstantys istoriją ir muziejus turėtų pasidairyti po Nacionalinį Škotijos muziejų, Nacionalinę Škotijos biblioteką, o keliaujantiems su vaikais ar norintiems vėl pasijausti vaikais tikrai patiks Vaikystės muziejus. Užsukę į Edinburgo Zoologijos sodą pamatysite populiarias tarp lankytojų dvi didžiules pandas Tian Tian and Yang Guang.

Tradiciniai patiekalai ir gėrimai

Pirmos kelionės į Edinburgą neįmanoma įsivaizduoti be tradicinio škotiško delikateso hagio degustacijos. Hagis gaminamas iš avies žarnigalių, miežių ir įvairių prieskonių ir kepamas įdėjus į avies skrandį. Tiekiamas pakaitintame dubenyje, kartu su bulvių tyre ir ropių tyre, o užgeriamas viskiu. Škotai ypač mėgsta avižines košes, sausainius, iš avižinių miltų kepamą duoną, paplotėlius ir kitus kepinius. Edinburge paragaukite ir Stornovei juodojo pudingo – kraujinės dešros ir kraujinių vėdarų hibrido.

Škotija asocijuojasi su škotišku viskiu (kuris turi virš 300 m. senumo istoriją!), imbieriniu vynu ir škotišku alumi, tad būdami Edinburge nepraleiskite progos paragauti šių vietinių gėrimų.

Susisiekimas Edinburge

Atskridę į didžiausią Škotijoje Edinburgo oro uostą iki Edinburgo centro galite nusigauti specialiu oro uosto autobusu Airlink 100 arba 35 autobusu. O pačiame Edinburge galima lengvai ir patogiai susisiekti naujutėlaičiais tramvajais ar miesto autobusais.

Srydžiai į Edinburgą

Pigūs skrydžiai į Edinburgą leis taupiau nukeliauti į gilias tradicijas ir įspūdingą architektūrą bei gamtą turinčią Škotijos sostinę. Tiesioginius ir netiesioginius skrydžius į Edinburgą vykdo RyanAir, Norwegian, Air Lituanica iš Vilniaus ir Kauno.

Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabiliteus!