Eindhovenas – didžiausias pietų Olandijos miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Jis modernus ir technologiškai pažangus bei išlaikęs savo tradicijas. Šį miestą išties smarkiai keitė pasaulio istorija. Bet dabar jis pramonės ir kultūros centras bei didžiausias pietų Olandijos miestas. Būtent šitaip trumpai galima apibūdinti Eindhoveną. Jeigu domina dizaino ir technologijų aplinka, jeigu nesvetimas kultūros ir istorijos pažinimas, tuomet kelionė į Eindhoveną paliks neišdildomų įspūdžių ilgam.

Technologijų ir istorijos dermė

Tikra teisybė, jog šis Šiaurės Brabanto provincijoje įsikūręs miestas garsėja kaip šiuolaikinių technologijų ir tyrimų vieta, yra šalies pramonės centras. Pradedant nuo žymiojo Philips elektros lempučių fabriko – muziejaus ir baigiant aukščiausiais miesto pastatų sąrašais. Tačiau ne tik šios įdomybės gali vilioti ir dominti turistus. Sunkiosios technikos mėgėjai galės apsilankyti DAF muziejuje ir susipažinti su neįprastų mašinų istorija ir gamybos procesu, o mėgstantiems naująjį, tikrai šiuolaikinį meną, puikiai tiks Van Abbemuseum muziejus, mat tai vienas pirmųjų visoje Europoje šiuolaikinio meno muziejų. Tačiau ne tik technologijų pažanga daro šį miestą įdomų. Bene nuostabiausią žmonijos evoliucijos patirtį istorijoje pamatyti galima visai šalia miesto įsikūrusiame Eindhoveno istorijos muziejuje po atviru dangumi – žmogaus evoliucija nuo akmens amžiaus iki dabartinių dienų. Ar įdomu, kaip gyvenome anksčiau?

Akivaizdu, jog technologijos ir istorija puikiai dera Eindhoveno mieste. Tiesa, kalbant tik apie architektūrą, šiame mieste sunkiai galima rasti kažką likusio iš praėjusių amžių. Antrasis pasaulinis karas negailestingai pakeitė šio miesto pastatų vaizdą, daug kas buvo sugriauta ir negrįžtamai prarasta. Todėl atstatyti pastatai yra pakankamai nauji ir modernūs.

Viskas turistams

Gali atrodyti, jog šio miesto lankytinų vietų ir objektų išplanavimas tikrai be galo palankus atvykstantiems čia turistams. Visi įdomiausi ir labiausiai lankytini objektai įsikūrę beveik vienoje vietoje – miesto centre. Bažnyčios, Rotušės aikštė, Turgaus aikštė, meniškasis De Bergen rajonas – viskas patogu ir viskas vienoje vietoje. Tiems, kurie mėgsta apsipirkinėti ar ieškos lauktuvių iš šio technologiškai pažangaus miesto, tikrai patiks vintažinės parduotuvės ir jaukūs prekybos centrai. Maisto gurmanai galės mėgaustis įvairių rūšių sūriais, taip pat nusipirkti Maatjes, taip vadinamos žalios silkės, kuri yra tikrasis olandiškas patiekalas. Taigi atostogos Eindhovene neprailgs, nereikalaus daug laiko ir tikrai neišvargins.

Gyvenimas mieste

Eindhovenas yra penktas didžiausias Olandijos miestas, jame gyvena virš 200 000 gyventojų. Pats didžiausias gyventojų augimas čia užfiksuotas nuo 1920 metų. Vietiniai puikiai kalba trijomis kalbomis – vokiečių, olandų ir anglų, todėl besilankantiems turistams problemų dėl susikalbėjimo kilti neturėtų. Na o jei dar galvojate, kokiu metų laiku vykti į Eindhoveną, reikia pasakyti, jog šiam miestui, kaip ir visai Olandijai, yra būdingos nešaltos žiemos, vėsokos vasaros ir dažni rūkai.

Aplankyti galima jau šiandien

Pigūs skrydžiai į Eindhoveną pakankamai dažni, todėl tereikia nuspręsti, kada šį miestą norėsis aplankyti ir jame pabūti. Į šį miestą nuskraidinti gali „Wizzair“ lėktuvai iš Vilniaus arba „Ryanair“ lėktuvai iš Kauno. Oro uostas bus vos už 7 kilometrų nuo žymiojo Eindhoveno miesto, todėl jį pasiekti galėsite ir iš oro uosto į miestą važiuojančiu autobusu.

Taigi kelionės į Eindhoveną vyksta nuolat, galimybių jį pamatyti ir su juo susipažinti išties daug. Miesto istorija ir moderni pažanga nustebins, o pažinimo džiaugsmą dovanos kultūrinis miesto palikimas.