El Nido – miestas paplūdimio mėgėjams

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Palawan salos šiaurėje esantis El Nido miestas yra labai svarbi turistų kryptis tiek iš užsienio, tiek iš vietos gyventojų, leidžiančių čia ilgesnes atostogas. Visai neseniai apie El Nido užsieniečiai beveik nežinojo, tačiau pastebėjus nuostabius paplūdimius, švarų vandenį, džiungles, uolas ir svaiginantį jūrinį peizažą pasipylė rekomendacijos visais įmanomais būdais ir mieste atsirado gerokai daugiau svečių. Taip žvejų kaimelis tapo miestu, pragyvenančiu iš turizmo. Visgi paplūdimių prie pat pagrindinės miesto dalies reikėtų vengti, jie ne tokie švarūs kaip esantys atokiau ir gali šiek tiek sugadinti kelionės į El Nido įspūdžius.

Geriausias laikas atostogoms – žiema

Kaip ir daugelyje Filipinų kurortų, nėra geresnio laiko poilsiui kaip gruodžio – kovo mėnesiai. Tuo metu vyrauja šilti ir sausi orai, tad galima mėgautis komfortiškomis atostogomis. Neretai siūloma keliauti ir balandžio – gegužės mėnesiais, tačiau tuo metu čia būna karščiai, kuriuos gali būti sunku pakelti, ypač jei nesate prie to pratę. Be viso to, kovo pabaigoje arba balandį Filipinuose būna ilgoji Šventoji savaitė, kurios metu į kurortus plūsta vietiniai gyventojai, o autobusai būna perpildyti, tad tai tikrai nėra pats geriausias laikas, nes kelionė į El Nido bus kur kas labiau varginanti.

Skrydis į Manilą

Geriausias būdas pasiekti Filipinus – skrydžiai į ManiląIš šios reikėtų įsigyti bilietą į Puerto Princesa arba tiesiai į El Nido. Visgi, į Puerto Princesa, Palawan salos sostinę, skrydžių yra daugiau. Iš šios El Nido galima pasiekti autobusu, o kelionė trunka kelias valandas, priklausomai nuo to, rinksitės privačius mikroautobusus ar važiuosite didesniu autobusu, stojančiu įvairiausiuose miestuose ir stotelėse. Visgi, jei pavyktų Maniloje perlipti į lėktuvą, kuris nuskraidintų Jus tiesiai į El Nido – sutaupytumėte nemažai laiko. Pakankamai pigūs skrydžiai į El Nido vykdomi maždaug tris kartus per dieną, tuo tarpu į Puerto Princesa dar dažniau.

Svarbiausia – gamtos grožis

Atvykusiems į El Nido bent porą dienų siūloma mėgautis kerinčia ir tikrai neeiline gamta. Atvykę galėsite pamatyti gražius koralų rifus, įlankas, kurias geriausia pasiekti kajakais ir baidarėmis, o kur dar olos, uolos ar visai šalia esantys šaltiniai ir kriokliai. Pamatyti tikrai yra ką.

Ieškantiems aktyvesnės veiklos atostogos El Nido tikrai patiks. Nors čia ypatingai išvystytos vandens pramogos, tarp kurių ir nardymas, rekomenduojama išmėginti laipiojimą olomis. Olų yra tiek pagrindinėje saloje, tiek mažesnėse, kurios pasiekiamos baidarėmis. Su patyrusiu kelionės vadovų aplankysite kelias saleles ir pasimėgausite tikrai aktyviomis ir šiek tiek ekstremaliomis pramogomis.

Įvairus maistas daugybėje restoranų

El Nido restoranų ir kitų vietų pavalgyti tikrai netrūksta. Dėl to čia siūlomas labai įvairus maistas, nuo greitų užkandžių iki prabangių vietos patiekalų, jūros gėrybių. Be viso to, nemažai maitinimo vietų siūlo dideles porcijas už tikrai priimtiną kainą. Be viso to, didelė dalis restoranų turi kerinčius vaizdus į įlankas.

Galimybė pigioms atostogoms

Dažniausiai tokiose egzotinėse vietose kaip Filipinai nėra labai skaičiuojamos kelionės išlaidos, tačiau verta žinoti, kad poilsiaujant El Nido galima išsiversti su labai ribotu biudžetu, išskyrus skrydį, kuris dėl didelio atstumo nebus labai pigus. Pačioje Panawan saloje nesirenkant brangiausių viešbučių ir restoranų, tačiau leidžiantis į porą kokių nors turų po salas, galima išsiversti vos su 100-150 eurų žmogui (5 dienoms), tad tai tikrai pigi vieta poilsiui.