Europos gražuolė – Praha

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 04d.

Viena gražiausių sostinių Europoje – Praha. Retas su tuo drįstų ginčytis. Ypatingo dėmesio čia sulaukia Senasis Miestas arba paprasčiau, senamiestis, todėl pasivaikščiojimų po šią miesto dalį metu tikrai sutiksite ne vieną būrį turistų, kurių dalis – iš Lietuvos, nes ši išskirtinė Čekijos sostinė nėra labai nutolusi.

Klimatas švelnus, primenantis Lietuvą

Klimatas Prahoje yra gana panašus į Lietuvoje vyraujančius orus, tačiau žiemos kiek švelnesnės. Visgi, geriausias laikas nuvykti į Čekijos sostinę – vasara. Turistai labiausiai laukiami balandžio – spalio mėnesiais, tuo metu net ir kai kurie lankytini objektai dirba ilgiau. Žinoma, didesnė ir trintis tarp turistų, tačiau tai labiausiai jaučiasi tik populiariausiose miesto vietose.

Ne tik senamiestis

Nors kelionė į Prahą išskirtinai siejasi su senąja miesto dalimi, verta aplankyti ne tik Šv. Vito katedrą, garsiąją Senamiesčio aikštę ar Prahos pilį, bet ir modernių laikų statinius ar objektus. Vienas tokių – šokantis namas, kuris taip vadinamas dėl savo neįprastos formos, primenančios judėjimą, šokį. Tuo tarpu norintys apžvelgti visą miestą turėtų užkopti ant Petrin kalvos, ant kurios stovi 65 metrų apžvalgos bokštas, suteikiantis galimybę pasimėgauti atsiveriančia Prahos panorama. Be bokšto ir nuostabaus vaizdo čia rasite ir kitų įdomių objektų, parką, kuriame malonu tiesiog pabūti.

Čekiškas alus

Ko gero visame pasaulyje yra žinomas čekiškas alus. Juokaujama, kad bare alus pigesnis už stiklinę vandens, todėl kiekvienas alaus mėgėjas turėtų pasimėgauti tikru alumi, kurį rasite mažesnėse alaus daryklose ar alaus baruose. Užkandžiams ir pietums daugybė kavinių, restoranų ar greito maisto užkandinių, kurias mėgsta didelė dalis turistų, norinčių pamatyti kaip įmanoma daugiau objektų savo kelionės į Prahą metu.

Kelionėms po Prahą – metro ir tramvajus

Patogiausia po Čekijos sostinę keliauti metro ir tramvajais. Jų infrastruktūra gana patogi, o kainos palyginti nedidelės. Pigūs skrydžiai į Prahą nėra labai paplitę tarp keliautojų, tačiau skrendančių netrūksta. Susisiekimas tarp oro uosto ir miesto centro nėra tobulas, tačiau miesto kryptimi važiuoja net keli miesto autobusai, kuriais galima privažiuoti metro linijas ir pasiekti reikiamą vietą mieste. Taip pat siūloma pasinaudoti ir oro uosto ekspresu, kuris vyksta iki centrinės geležinkelio stoties. Atvykusiems naktį – taksi ar privačios pervežimo paslaugos, kurias neretai siūlo aukštesnės klasės viešbučiai.

Nenorintiems vykti į Prahą lėktuvu net keli vežėjai gali pasiūlyti keliones autobusu tiesiai iš Panevėžio, Vilniaus ar Kauno. Tokios kelionės kainuoja labai panašiai kaip ir pigūs skrydžiai, tačiau yra kur kas ilgesnės ir, daugeliu atvejų, mažiau komfortiškos.

Koncertai, festivaliai, parodos

Praha yra svarbus Europos miestas, todėl neretai čia vyksta daug pasaulinio garso žvaigždžių koncertų, įvairūs skirtingų sričių festivaliai. Mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą Čekijos sostinė yra ypač svetinga ir patraukli, o kas svarbiausia – lengvai pasiekiama iš Lietuvos ir nėra brangi, kaip daugelis kitų Europos didmiesčių. Atostogos Prahoje yra puiki galimybė nebrangiai, tačiau įdomiai praleisti laiką.