Filipinai – septynių tūkstančių salų valstybė

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 29d.

Milžiniška kultūrinio palikimo įvairovė

Tūkstantmečius Filipinų salų istorija ir vystymasis buvo susijęs su Malajų salų istorija. XV amžiuje visame salyne įsigalėjo islamas, čia jis netrukdomai viešpatavo iki pirmųjų Europiečių atvykimo. Magelano ekspedicija, atvykusi į šalį, bene akimirksniu jos valdžią ir gyventojus atvertė į krikščionybę ir patys ispanai kolonizavo salas. Vėliau, 1898 metais Kuboje prasidėjęs karas tarp ispanų ir amerikiečių greitai pasiekė Filipinus. JAV negailėstingai sutriuškinus ispanus, Filipinai gavo nepriklausomybę nuo ispanijos, tačiau, žinoma, atsidūrė JAV įtakoje, o prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Filipinus okupavo Japonijos pajėgos. Po Japonijos pralaimėjimo, JAV pagaliau pripažino salų nepriklausomybę ir 1946 metais Filipinai tapo nepriklausoma respublika. Šiandien tai garbinga religijų, kultūrų, istorijos ir palikimo įvairovės apdovanota valstybė su valiuta Filipinų pesu bei dviem valstybinėmis kalbomis: anglų ir tagalų.

Filipinų salynas

Filipinai yra įsikūrę Ramiojo vandenyno vakaruose, o sausumos sienų šalis neturi. Filipinai susideda iš 7107 salų, gyvenamos yra 880 salų, iš jų didžiausios yra Lusonas, Mindanao, Samaras, Negrosas, Panajus ir Palavanas. Egzotiškuosius Filipinų krantus skalauja Filipinų, Sulavesio, Sulu ir Pietų Kinijos jūros. Dauguma salų yra vulkaninės kilmės, o jas puošia drėgnieji atogražų miškai. Šalis taip pat yra dengiama ilgaamžių dar veikiančių ugnikalnių, iš kurių vienas didžiuojasi aukščiausios šalies viršūnės titulu (Apos ugnikalnis). Filipinai taip pat dažnai yra sujudinami žemės drebėjimų – apie dvidešimt kartų per dieną. Daugelis jų yra per silpni, kad gyventojai, bei salų svečiai juos pajustų. Tokį seisminį aktyvumą lemia salų priklausymas Ugnies žiedui. Salų klimatas yra tropinis – karštas ir sausas. Vidutinė temperatūra – apie 26,5 laipsnių.

Skirtingi ir nuostabūs miestai

Manila – Filipinų sostinė ir širdis – milžiniškas metropolis, sujungtas iš septyniolikos atskirų miestų į vieną nuostabią, dinamišką vietą. Manila vis dar kvepia ispaniška kolinijine kultūra, sumišusia su nauju moderniuoju Filipinų gyvenimu. Čia verta aplankyti Intramuros rajoną, kuriame išvysite ir bohemiškojo menininkų gyvenimo pėdsakus, ir moderniausius restoranus bei prekybos centrus. Karštą dieną tikra atgaiva Maniloje – Rizalio parkas, kur ne tik atsigaivinsite medžių pavėsyje, bet ir galėsite paužkandžiauti nedidelėse kavinukėse. Cebu – vienas iš seniausių Filipinų miestų, kuriame verta pamatyti Lapu Lapu statula, skirtą kolonizacijos laikams atminti. Taip pat tai yra tranzitinis visų Filipinų centras – iš čia galesite patekti į beveik betkurį valstybės tašką. Vigano istorinis miestas – visų šalies miestų priešingybė. Čia ramu, aplinka visiškai kitokia vien savo išvaizda. Tai barokinis, tvarkingas, aristokratiškas ir europietiškas senas miestas, laukiantis ramių pasivaikščiojimų išsiilgusių turistų.

Ką dar pamatyti Filipinuose

Atostogos Filipinuose neįsivaizduojamos be apsilankymo turistų ir vietinių mylimiausioje vietoje – Borocay saloje. Tai Filipinų mikroskopinis (tik keturiolikos kv. kilometrų pločio) perliukas su vienu geriausių pasaulyje baltojo smėlio paplūdimiu, nepamirštama gamta ir keliais šimtais restoranų bei kavinių. Žymiosios „Šokoladinės kalvos“ slypi Bohol saloje. Be šio unikalaus, į UNESCO paveldų sarašą įrašyto reiškinio, čia sutiksite ir mažiausiuosius pasaulio primatus – tarsiers, kurie primena delno dydžio beždžionėles ir yra nepaprastai draugiški. Kalnų didybė, grožis bei autentiškumas – Koldijerai. Tai ir senųjų genčių, kalniečių egzotika – Sagada su kabančiais karstais ir giliomis bei drėgnomis uolomis, ir karštosios versmės, trykštančios sunkiai prieinamuose kaimeliuose. Kvapą gniaužianti kelionė į Filipinus!

Filipinų skoniai

Mėsa, arba šviežios jūros gėrybės ir daržovės su kokosų pienu – Guinatan – įstabiausios vakarienės pradžia. Paragaukite ir sultinio su moliuskais arba krevetėmis Siniganga, pagardinto šviežiais vaisiais. Kepti marinuoti kalmarai, valgomi su biriais ryžiais bei apkepintais baklažanais – vegetarų rojus lėkštėje. Vakarienę vainikuos cukranendrių vynas – basis, pasižymintis ypatingomis gamybos tradicijomis bei nepamirštamu skoniu.

Keliaukite po Filipinus

Filipinuose patogu keliauti laivais, keltais, vietiniais skrydžiais tarp šalies salų. Salose rasite taksi, autobusų. Filipinuose beveik nematomi kelio ženklai ir greitis neribojamas, nors avarijų dėl to daugiau nebūna, taigi čia keliauti yra pakankamai saugu bei patikima.

Skrydžiai į Filipinus

Galima keliauti iš Vilniaus oro uosto, kelionė užtrunka apie parą, su persėdimais Frankfurte, Singapūre, Bankoke, Varšuvoje bei kituose oro uostuose. Pigūs skrydžiai į Filipinus yra siūlomi LOT Polish Airlines, FinnAir, Lufthansa, Philippine Airlines bei kitų oro linijų.