Frankfurtas – Vokietijos verslo centras

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Frankfurtas laikomas finansų ir verslo centru Vokietijoje, o geriausiai miestą atspindi futuristiniai dangoraižiai. Daugiau keliaujantys išskiria dar vieną dalyką – ypatingai apkrautą oro uostą, iš kurio galima pasiekti vos ne visą pasaulį. Akivaizdu – tai svarbus Vokietijos miestas, kai kuriais aspektais jam neprilygsta net ir sostinė Berlynas.

Nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens

Pati geriausia kelionė į Frankfurtą bus tuomet, jei rinksitės čia atvykti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Žiemos metu Frankfurte nėra malonu ir gražu, nes daugelį dienų lyja (retas atvejis, kad miestą dengtų sniegas), o temperatūra žema. Visgi vasaros metu taip pat gali būti kelios nekomfortiškos dienos, kuomet temperatūra viršija 30 laipsnių šilumos. Bet kuriuo atveju, šiltasis metų laikas čia gražesnis ir kelionėms komfortiškesnis.

Ne tik futurizmas, bet ir istorija

Nors kelionės į Frankfurtą metu daugiau matysite modernius dangoraižius, yra ir istorinė miesto dalis, lankytini objektai bei puikūs muziejai (venkite jų pirmadieniais, tik vienas kitas tuo metu dirba). Istoriniame šalies centre Romerberg yra XIV – XV a. pastatų. Deja, daug jų buvo sugriauti antrojo pasaulinio karo metu, tačiau yra ir išlikusių. Šioje vietoje yra keli restoranai, kavinės, jaukios mažos parduotuvėlės.

Katedra – dar vienas senas statinys, kuris traukia akį. Norintys gali užlipti spiraliniais laiptais į katedros bokštą, kurio aukštis 95 metrai. Taip pat dėmesio verta senoji opera, geležinis tiltas, skirtas tik pėstiesiems. Taip pat gali būti tiesiog įdomu pasivaikščioti po senąją miesto dalį palyginant ją su naująja. Skirtumai daugiau nei akivaizdūs.

Muziejų Frankfurte taip pat netrūksta. Architektūros, vokiškų filmų, regioninės kultūros ir meno, pasaulio kultūrų, žydų ir dar daug visokių kitokių muziejų laukia lankytojų. Atostogos Frankfurte gali būti ne tik tarp muziejų ir senų pastatų. Čia yra vertas dėmesio botanikos sodas, gausu parkų, kurių didžiausias Gruneburgpark. Parkuose mėgsta lankytis tiek vietiniai, tiek turistai, todėl šiltuoju metų laiku čia būna gausu žmonių, užsiimančių įvairia aktyvia veikla. Populiarūs ir pasivaikščiojimai palei Maino upę. Gyvūnų mylėtojai gali aplankyti zoologijos sodą, kuris lengvai pasiekiamas metro. Taip pat siūloma daug įvairių turų.

Nuo pigių iki prabangių

Restoranų ir kavinių Frankfurte tikrai netrūksta. Čia nesunku rasti ir pigių užkandinių ar picerijų, ir prabangių restoranų, tinkamų verslo pietums – visgi Frankfurtas yra verslo ir finansų miestas. Mieste gausus pasirinkimas įvairių šalių virtuvės, nuo tradicinės vokiškos iki tolimosios japonų ar indų virtuvės šedevrų.

Vakarėliai Frankfurte užima svarbią dalį, kadangi čia daug jaunimo. Klubuose gausus pasirinkimas ne tik elektroninės, bet ir gyvos ar alternatyvios muzikos. Nemažai klubų specializuojasi uždarų vakarėlių srityje, kuriuos renkasi verslo klasės atstovai. Rasti vakarėlį artėjant savaitgaliui tikrai nebus sunku, ypač jei nesate labai išrankūs muzikai ar šokių salei.

Didžiulis oro uostas

Ko gero viena svarbiausių transporto arterijų Vokietijoje ir didelėje dalyje Europos yra Frankfurtas. Čia yra vienas labiausiai apkrautų oro uostų, iš kurio nemažas pasirinkimas skrydžių ne tik po Europą, bet ir į kitus žemynus. Nepaisant to, kad oro uostas yra apkrautas pigūs skrydžiai į Frankfurtą yra siūlomi ir iš Lietuvos be jokių persėdimų. Tai tikrai puiki galimybė aplankyti miestą savaitgalį ar kokios nors mugės, parodos metu. Iš oro uosto miestą lengvai pasieksite taksi ar autobusu, o greitai ir patogiai Jus nuveš greitasis traukinys. Be to, kainos nesikandžios, ne taip kaip daugelyje kitų didmiesčių. Visgi, pigių skrydžių bendrovės dažniau (tačiau tikrai ne visada) siūlo skristi į toliau nuo miesto esantį oro uostą. Iš jo į Frankfurto centrą vyksta autobusas, tačiau kelionės kaina gali būti maždaug 3-4 kartus didesnė nei iš pagrindinio oro uosto, o kelionė truks apie dvi valandas.

Po miestą nesunkiai pakeliausite viešuoju transportu. Čia išvystytas tramvajų, traukinių, metro tinklas, važinėja autobusai, nevengiama naudotis ir taksi paslaugomis, tačiau jos populiaresnės tarp verslo keliautojų. Miestas taip pat yra draugiškas dviratininkams, todėl tai gali būti puiki ir įdomi alternatyva kelionėms po Frankfurtą.