Geteborgas – svetingas Švedijos vakarinės pakrantės miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Išgirdę Geteborgo pavadinimą ne visi supranta, kur šis yra. Tai vakarinėje Švedijos dalyje esantis antras pagal dydį šalies miestas, galintis pasigirti ypatingo dydžio uostu. Be laivybos šiame mieste labai svarbus akademinis gyvenimas – bent dešimtadalis gyventojų yra studentai.

Jūrinio klimato miestas

Geteborge vyrauja jūrinis klimatas, todėl žiemos nėra labai šaltos, nors ir vėjuotos. Verta tikėtis maždaug apie 0 laipsnių siekiančios temperatūros jei Jūsų kelionė į Geteborgą planuojama žiemą ir apie 20 – 25 laipsnius šilumos jei leisitės į ją vasarą. Siekiant pamatyti miesto grožį ir pasimėgauti komfortiškesniu oru siūloma rinktis birželio – rugpjūčio mėnesius.

Muziejai, bokštai ir opera

Kelionės į Geteborgą metu rekomenduojama apsilankyti operoje. Jei ne viduje, tai bent pamatyti ją iš išorės, nes tai tikrai neįprastas architektūrinis sprendimas tokiam statiniui. Geteborgo pasididžiavimas – Volvo. Mieste yra ne tik šio automobilio gamintojo muziejus, bet taip pat ir galimybė pasivažinėti pirmaisiais Volvo gamintais automobiliais, jei tik iš anksto rezervuosite norimą laiką sezono metu.

Apžvelgti miestą siūloma iš Utkiken apžvalgos bokšto, kurio aukštis 86 metrai. Nuo jo atsiveria ne tik miesto, bet ir salyno vaizdai. Visai netoli įdomus Maritiman plūduriuojantis muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs laivai. Į dalį jų galima pakliūti, tad jei esate laivų didelis gerbėjas atostogos Geteborge įsimins ilgam.

Kungsportsavenym – išalkusiems

Pagrindine gatve Geteborge laikoma Kungsportsavenym, kurioje didelis kavinių, barų, restoranų pasirinkimas, netrūksta gatvės muzikantų bei prekybos vietų, kuriose galite įsigyti suvenyrų ar kitų įvairių daiktų. Aplink šią gatvę rasite ir naktinių klubų ar pubų, kuriuose galėsite pasimėgauti gėrimais, gyva muzika ar sporto transliacijomis. Verta pasiruošti, Geteborge kainos labai panašios kaip ir Stokholme, tad klubų ir restoranų sąskaitos nedžiugina.

Miestas geriausiai žinomas kaip pigių skrydžių kryptis

Dažnam turistui Geteborgas nėra gerai žinomas, tačiau tie, kurie dažnai peržvelgia lėktuvų bilietų pasiūlymus įprastai žino, kad pigūs skrydžiai į Geteborgą siūloma gana dažnai. Norint patekti į šį vakarų Švedijos miestą nereikės nė 100 eurų, įskaitant ir registruotą bagažą. Jeigu dar nesate pasirinkę savo atostogų krypties, Geteborgas gali tam puikiai tikti, tereikia rasti skrydį tinkamu laiku, rezervuoti viešbutį ir susikrauti lagaminus – nusivilti neturėtumėte.

Nors miestas nėra labai didelis, po jį patogiausia keliauti viešuoju transportu. Įsigykite vienos ar kelių dienų bilietą jei planuojate važinėti daugiau, taip pavyks šiek tiek sutaupyti. Puiki alternatyva – dviračių nuoma. Mieste veikia identiška dviračių nuomos sistema kaip ir Vilniuje, tad jei esate pratę prie oranžinių dviračių – nesunkiai išsinuomosite ir dviratį Geteborge.

Išnaršėte Geteborgą? Aplink dar daugiau lankytinų vietų!

Netoli Geteborgo yra Tjoloholm pilis, pastatyta maždaug 1900 metais, Alvsborgs tvirtovė, pastatyta saloje, saugojusi miestą nuo puolimų iš jūros. Į šią tvirtovę geriausia pakliūti turistiniais laiveliais, reguliariai plaukiojančiais vasaros metu. Jei užsibūsite Geteborge, apsidairykite aplink, užsukite į turizmo informacijos centrą ir tikrai rasite dar daug vietų, kurias verta aplankyti.