Goa – Indijos mažylė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 15d.

Vakarų Indijoje esančiame Konkano regione glaudžiasi Goa – pati mažiausia Indijos valstija, kurios krantus skalauja Arabų jūra. Maždaug 1,4 mln. gyventojų turinti valstija ribojasi su Maharaštros ir Karnatakos valstijomis. Dėl gana turtingos istorijos Goa valstijoje apstu skirtingų laikotarpių ir imperijų įtakos, o ypač juntama Portugalijos įtaka, kurios kolonija valstija išbuvo iki pat 1961 metų.

Mūsų žiema – turizmo pikas Goa

Kelionė į Goa bus maloniausia jei leisitės ten lapkričio – vasario mėnesiais. Nors tuo metu valstijoje turizmo pikas ir gali būti sunkiau rasti viešbutį, malonus, ne per karštas ir ne per šaltas oras tai kompensuos. Žinoma, jei mėgstate lietų ir žalumą, Jums labiau tiks birželis – spalis, kuomet vyrauja musonai. Tuo metu ne tik savotiškai gražu, bet vyksta Sao Joao festivalis, nukrinta viešbučių kainos. Likusiu metu Goa būna labai karšta ir drėgna, tad nei daug veiklos, nei turistų čia beveik nėra, vyrauja ramybė, bet toks oras gali būti sunkiai pernešamas jautresniems, silpnesnės sveikatos žmonėms.

Nuo paplūdimių iki bibliotekų

Goa valstija garsi savo paplūdimiais, nes pajūriu ji tęsiasi per 70 km. Vienuose paplūdimiuose siūloma visa galybė vandens pramogų, įtiksiančių tiek naujokams, tiek ekstremalių pojūčių mėgėjams, kituose ypač populiarus nardymas, o mažesni paplūdimiai vilioja ramybės ir privatumo gerbėjus ar poilsiaujančius su šeima.

Pavargus nuo saulės vonių vertėtų skirti laiko pažinčiai su miestais ir juose esančiais lankytinais objektais. Kelionės į Goa metu labai svarbu ne tik pailsėti paplūdimiuose, bet ir aplankyti vietos turgus, kurių Indijoje tikrai netrūksta. Vienas iš labiausiai įsimenančių turistams – Anjuna blusų turgus. Gal kiek keista rekomendacija, tačiau sutinkama daugelyje Goa turizmo vadovų ar girdima iš ten buvusių žmonių – aplankyti biblioteką. Jų valstijoje tikrai nemažai, o saugomos kolekcijos įspūdingos. Jei eisite miesto gatvėmis ir pamatysite kokią biblioteką – nepasididžiuokite ir užeikite, ypatingai nustebins Centrinė Menezes Braganza instituto biblioteka, Athaide biblitoeke Mapusoje.

Senoji Goa – buvęs krikščionybės centras

Mėgstate įamžinti religinius objektus? Jums tikrai pasisekė – Goa valstijoje esantis Senosios Goa miestas tikrasis religinių ir kultūrinių objektų lobynas. Šis miestas buvo laikomas krikščionybės platinimo centru Rytuose, todėl yra išlikę labai daug krikščioniškoms šalims būdingų statinių, kurių daugumą čia paliko dėl epidemijų išvykstantys portugalai.

Paragauti ryžių ir žuvies

Kelionės po Goa metu pamatysite, kad čia apstu ryžių ir žuvies. Tai sudaro tipišką Goa virtuvę, o šios patiekalų galima rasti net paplūdimiuose. Vietos virtuvę puikiai papildė portugališki įpročiai – krevetės, česnakų padažai ir kt. Kiek sudėtingiau gali būti tiems, kurie prisivengia jūros gėrybių – čia jos pagrindinis maistas. Paragauti maisto ruošiamo tiesiog gatvėje (suręstos lūšnos, galinčios kiek priminti kioskus) verta, nes jis čia kur kas skanesnis nei daugelyje brangių restoranų ar viešbučių, o aptarnavimas ypač artimas.

Vietos gėrimai vasltijoje nėra brangūs, o paragauti jų galima labai daug kur, tad tai neturėtų kelti problemų. Rekomenduojama paskanauti anakardžių arba kokoso Feni. Tai vietos gamybos gėrimas, šiek tiek primenantis samagoną, turintys specifinį kvapą, bet šiek tiek silpnesnis. Vietiniai tiki, kad tai gėrimas turintis gydomųjų savybių.

Turistinė Goa nesunkiai pasiekiama

Atvykti į Goą iš Lietuvos – tik lėktuvu. Vienintelis oro uostas esantis valstijoje – Vasco da Gama mieste esantis Dabolin uostas. Nors pigūs skrydžiai į Goa ir nėra įprastas reiškinys, vertėtų investuoti šiek tiek pinigų ir pasirinkti šią gana tolimą, tačiau tikrai verta dėmesio kryptį. Tarp vietos miestų galima judėti autobusais ar traukiniais, norintiems daugiau galimybių siūloma pasisamdyti vairuotojus. Atostogos Goa laukia Jūsų.