Graikija – šalis, kur praeities paslaptys atgyja

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 15d.

Šalis yra laikoma Vakarų demokratijos , filosofijos, Olimpinių žaidynių, Vakarų literatūros, istoriografijos, politologijos ir svarbių matematinių principų tėvyne. Daugelį metų Graikijos teritoriją puošė eruditų darbai, kurie išliko iki šių dienų. Graikai – ilgaamžė tauta, patyrusi skaudžių nukariavimų, finansinių nestabilumų ir badmečių, tačiau būtent tai išugdė gebėjimą džiaugtis kiekviena diena lyg geriausia gyvenime. Dramos, tragedijos ir komedijos išmąstytoja, kviečia pakeliauti jos melsvai baltais horizontais.

Bizantijos palikimas

Anuomet išskirtinį galios statusą išsikovojusi Aleksandro Didžiojo kolonijinė gigantė, išpuoselėjo kultūrą, vertino meną, raštą priskyrė būtinajam mokslui ir išliko ori, net po slavų ir persų triuškinančių smūgių. Savo nepriklausomybę Graikija išsikovojo dar devyniolikto amžiaus pradžioje ir nuo tuomet kentųsi nedidelius vargus, šiandien stovi stabiliai ir kuria perspektyvas ateičiai. Dabartinė Graikija yra Senovės Graikijos palikuonė ir yra laikoma Vakarų pasaulio kultūros lopšiu.

Geografinis žavesys

Ji užima pietinę Balkanų pusiasalio dalį ir turi daugiau negu 100 salų, kurios užima penktadalį visos šalies teritorijos. Graikija šiaurės vakaruose ribojasi su Albanija, šiaurėje su Makedonija ir Bulgarija, šiaurės rytuose su ilgą laiką prieše buvusia Turkija. Šalies pakrantę skalauja Egėjo, Jonijos ir Viduržemio jūros. Tai nuostabus Pietų kraštas, kurį lydi saulės šiluma ištisus metus, o kalnuose besikeičiantis oras išmokė džiaugtis netikėtu lietumi, palaistančiu milžiniškas ganyklas, vyndarystės plotus ir alyvuogių laukus.

Poliai tapo žavingomis akimirkomis

Apdovanota gilia ir pavyzdine pagarba kultūrai, šiandien Graikija kviečia atrasti išsaugotą nepakartojamų monumentų šleifą. Šį palikimą iš dalies atspindi septyniolika Graikijos istorinių objektų, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Visų pirma, sostinė Atėnai, be kurių kelionė į Graikiją būtų neužskaityta visu šimtu procentu. Keturis milijonus gyventojų talpinantis metropolis saugo gausybę šventyklų, yra išdėstytas senovinio polio principais ir dabinasi įvairiausia kultūrine veikla – nuo muziejų iki koncertų gamtoje. Lindos miestas Rodo saloje, tai tarsi visa balta spalva Graikijos vėliavoje. Miestą puošia sniego baltumo pastatai, siauros gatvelės su tankia margaspalve flora ir rūstus kalnų masyvas jūros apsuptyje. Gamtos stebuklas -Samariá Gorge kanionas pietvakarių Kretoje. Centrinėje Graikijoje išsidėstęs Metéora vienuolynų kompleksas žavės savo skradžiai žemės prayrančiais šlaitais ir vėjo nugairintais uolų ornamentais. Mikėnai gali nustebinti baltutėliais paplūdimiais, žydra jūra ir paveikslo vertais laiptuotais skersgatviais. Keturių šimtų pėdų aukščio šlaite išsidėstęs Santorini miestas kviečia grožėtis stulbinančiais saulėlydžiais ir unikalia architektūra. Vakarais miestą papuošia mirgančios šviesų instaliacijos, o magijos suteikia labirintą primenančios aukštų tvorų juostos pagrindinių gatvių pašonėse.

Filosofai irgi šoka

Nuo Bizantijos laikų Graikija išsaugojo unikalius rašmenis ir kalbą. Jų religija liko ortodoksų ir išpuošė šalies šlaitus didingais vienuolynais. Graikija yra inovtyvi ir auganti šalis. Aristotelio pasėta išmintis saugoma antikinėse bibliotekose, o muziejai eksponuoja išlikusį apčiuopiamą talentą. Nuostabi gamta siūlo patirti jos siūlomus malonumus, o jaukūs kaimai laukia su plačiai nuklotais stalais, kur pavėsyje senyvi žmonės žaidžia stalo žaidimus. Miesto ritmas ugdo jauną kartą, kuri ne tik gerbia praeitį, bet drąsiai žengia pirmyn ją kurdama. Tad verta pasidžiaugti ir naktiniu didžiųjų miestų gyvenimu, kuris kartais verda čia pat – gatvėje. Tesalonikai siūlo apkeliauti centrines gatves (Tsimiskí, Mitropóleos, Pávlou Melá), kuriose įsikurdinę pasaulinio lygio pramogas siūlantys klubai ir šokiai ligi pat aušros. Tuo tarpu Nea Paralia regionas palepins stulbinančiomis panoramomis ir aukšto lygio restoranais. Atėnai leis pajusti folkloro garsumą Psirrí rajone.

Vietinių gėrybių pintinė

Jei kur ir paskanauti šviežutėlių daržovių – tai Graikijoje. Pietinė dalis garsėja plačiu vegetariškų patiekalų pasirinkimu, tuo tapu ganyklomis nusėta šiaurė, siūlo ekskliuzyvinės ėrienos ir avienos. Nuostabus ir kvapnus cinamonas keliauja į beveik visu padažus, drauge su nuo senovės įsitvirtinusia kalendra. Tradicinis apkepas su jautiena – Musaca, be kurio atostogos Graikijoje gali netekti dalelės vietinio šarmo. Po šio lengvo ir gardaus pipiringo plokštainio verta pasivaišinti Uzo gėrimu, kurį gardina daugybė prieskoninių žolelių ir vaisių, pagrindu paliekant pakrantėse augančių kviečių varpas.

Aplink salynus ant asiliuko

Atostogos Graikijoje – puikus metas patikrinti savo reakcijos už vairo lygį, mat už posūkio kelyje gali stovėti lygiavertis eismo dalyvis – asiliukas, o pro šalį švilpti visa kolonada motorolerių. Patogu apkeliauti šia nuostabios gamtos tėvynę nuomotu automobiliu, kuriuo pasirūpinti galite neišvykę iš namų. Nors asiliuko nugara gali būti linksmesnė opcija.

Skrydžiai į Graikiją

Skrydis į Graikiją užtrunka apie šešias su puse valandų, mat kolkas tiesioginių skrydžių į sostinę Atėnus ar kitus didžiuosius miestus nėra. Skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Lufthansa, Aegean, SAS ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabiliteus! Visi pigūs skrydžiai į Graikiją.