Granada – vienas svarbiausių Ispanijos kultūros ir architektūros miestų

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Ispanijoje, Andalūzijos regione esantis Granados miestas atviras turistams ištisus metus! Nesvarbu, kada suplanuotos Jūsų atostogos Granadoje – šiame nuostabios architektūros ir gamtos mieste visada surasite sau veiklos!

Saulėtasis Grenados miestas įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje, aukščiausio kalno Pirėnų pusiasalyje – Siera Nevados pašlaitėje. Miestas turi daugiau nei 1000 metų rašytinę istoriją ir laikomas vienu iš svarbiausių Ispanijos kultūros ir architektūros miestų – pirmtakų. Čia gyvena draugiški ispanai ir gausybė studentų, kurie studijuoja Granados Universitete.

Pramogos ištisus metus

Andalūzijos sostinėje Granadoje žiemos yra šviežiai vėsios, o vasaros karštos ir sausos.

Čia šimtmečius populiarūs įvairūs festivaliai ir religinės šventės. Vasario pirmąją švenčiama Granados globėjo Švento Cecilijaus diena – vyksta procesijos, mėgaujamasi geru vynu stebint tradicinius Granados šokius.

Daugiausia turistų dėmesio sulaukia Šventosios Savaitės, vykstančios šv. Velykų laikotarpiu, šventė. Aštuonias dienas nuo Verbų sekmadienio iki šv. Velykų mieste vyksta įspūdingos religinės procesijos. Tomis dienomis suplanuota kelionė į Granadą taps ypatingai įsimintinai, kadangi šventės dienomis Granada virsta scena, kur viskas tampa šv. Velykų šventės dalimi. Granadoje vyksta ir daug kultūrinių renginių: Tarptautinis Muzikos ir Šokio festivalis, Džiazo festivalis, Magiškasis Hocus Pogus ir Tango festivaliai…

Ką aplankyti Granadoje?

Didžiausias kultūrinis Granados turtas yra ispaniško ir musulmoniško meno palikimas. Čia būtinai aplankykite didingus maurų valdovų rūmus Alhambra, įtrauktus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Netoliese šių rūmų rasite Generalifer su romantiškais sodais, įspūdingu kraštovaizdžiu, fontanais ir augalais.

Miesto centre puikuojasi renesansiška Granados katedra, Karališka Granados koplyčia – mauzoliejus, kur palaidoti katalikiški monarchai. Čia pat įsikūręs muziejus, kuriame gausu žinomų religinių paveikslų.

Granadoje rasite Cartuja de Granada vienuolyną – vieną iš gražiausių ispaniškojo baroko architektūros šedevrų.

Ir tai tik maža dalis to architektūrinio turto, kurį atrasite šiame žavingame mieste.

Granados virtuvė

Granados virtuvė ypač turtinga ir skani, jai didelę įtaką darė maurų, žydų ir kitų kultūrų virtuvės. Kelionės į Granadą neįmanoma įsivaizduoti be vietinių patiekalų atradimo džiaugsmo. Būdami čia būtinai paragaukite tradicinės duonos (salaíllas) su pupelėmis, kuri dažniausiai valgoma per ypatingiausias šventes. Užsisakykite ir žymaus Sacromonte omleto, Granadino marinato su menke bei apelsinais ar „vargšo“ bulvių (papas a lo pobre). Vieni iš populiariausių desertų: flan – desertas iš kiaušinių ir cukraus, Piononos de Santa Fe pyragas.

Granada žymi turtingo skonio Alhambra alumi, pagamintu vandens iš Siera Nevados pagrindu. Svarbi Granados kulinarijos tradicijos dalys – vynai. Čia jų rasite įvairiausių rūšių.

Susisiekimas

Iš Granados oro uosto į miesto centrą patogiausia nusigauti taksi arba autobusu. Pačiame mieste važinėja autobusai, veikia metro, galite pasigauti taksi. Geriausia iš anksto pasiteirauti, kiek kainuoja taksi, prieš įsėdant į jį, kadangi taksistai kartais ypač užsieniečiams mėgsta pakelti kainas.

Skrydžiai į Granadą

Pigūs skrydžiai į Granadą – puiki proga aplankyti šį saulėtą ir žavingą Ispanijos miestą.